Myslovitz. Życie to Surfing

Wydawnictwo: 3kafki
978-83-929695-0-1
muzyka
Olena

Pierwsza biografia jednego z najsłynniejszych polskich zespołów rockowych. 288-stronnicową, autoryzowaną historię grupy ilustruje ponad 350 unikalnych fotografii. Leszek Gnoiński szczegółowo opisuje w niej perypetie grupy od chwili jej romantycznych początków, po spektakularny sukces...

Mateusz | 2014-08-18
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Świetnie wydana (masa archiwalnych zdjęć!) i bardzo rzetelnie przedstawiona historia jednego z niewątpliwie najciekawszych polskich zespołów rockowych ostatnich lat. Rok wydania to 2009, także książka obejmuje niemal cały "rojkowy" okres kapeli. Dużym przy tym plusem jest brak 'eksponowania' w opowieści frontmana grupy, a równorzędne potraktowanie całej mysłowickiej piątki.

PS: jest to także fantastyczna lekcja transformacji ustrojowej po polsku, tu na przykładzie branży muzycznej.

Arkadiusz Dorszyk | 2011-12-29
Przeczytana: 12 stycznia 2010

Swego czasu muzyka Myslovitz towarzyszyła mi podczas codziennych podróży porannym autobusem do szkoły. Przesłuchałem z uwagą ich wszystkie płyty jak i solowe projekty muzyków, muzyka z Mysłowic nastrajała mnie na cały dzień i towarzyszyła długie miesiące. Dziś mimo, że w odtwarzaczu jest sporo miejsca to jednak nie ma go dla Myslovitz. To już nie ten czas, nie ten nastrój. Jednakże kiedy biografia znalazła się na półkach sklepowych postanowiłem bliżej przyjrzeć się genezie powstania zespołu, skutkach podjętych przez niego decyzji i biografiom poszczególnych członków bandu. W książce można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań związanych z działalnością zespołu jak i mnóstwo fotografii z każdego okresu jego aktywności. Dlaczego wrócili prędzej zza granicy, kto napisał poszczególne utwory, dlaczego niektóre z nich wzbudziły kontrowersje, jak rozwijała się ich kariera w Polsce i czy zespół jest skazany „tylko” na karierę w rodzimym kraju? Biografia Mysłowiczan to także rzucenie światła na...

Emsi | 2014-05-30
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 30 maja 2014

Fascynujące jest czytać o początkach takiego zespołu, ciekawe jest to, jak dotarli do szczytu popularności, z jakimi stykali się problemami i jak z nich wychodzili. Ubawiłam się przy niektórych fragmentach przeogromnie, to głównie zasługa anegdotek. Co smutniejsze, mocno dołująca jest końcówka, gdzie opisane są niepokoje targające zespołem, zgrzyty, jakie panowały wśród członków... Z perspektywy czasu wiemy, że to wszystko właśnie doprowadziło do odłączenia się Rojka od zespołu i do zmiany postrzegania Myslovitz przez większość fanów. Jest to niewątpliwie lektura godna polecenia dla miłośników.

Rafał Szczotka | 2016-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2016

Bardzo ciekawa książka. Nie jestem fanem Myslovitz,ale czytałem z wielkim zainteresowaniem. Dużo fajnych zdjęć w bardzo dobrej jakości. książka godna polecenia.

jasmina18 | 2011-01-17

Świetna książka. Dzięki niej dużo dowiedziałam się o moim ulubionym zespole.

Reset | 2013-08-16

Jedni Myslovitz uwielbiają drudzy nie rozumieją fenomenu ich muzyki. Ja znajduję się w pierwszej grupie, kiedyś ich muzyka była playlistą mojego życia, z biegiem czasu jednak dojrzałam do tego by odkrywać nieznane lądy i słucham wszystkiego co wzbudza we mnie emocje od rapu po muzykę metalową. Książka po pierwszych stronach mówiła do mnie:
"A może by tak poddać duszę chemicznym środkom, a do mózgu podpiąć prąd?"
lecz po skończeniu jej mówi do mnie tylko..
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest I pomyśl, że na drugie nie masz szans"

Polecam fanom Myslovitz, książka dużo wyjaśnia, nie tylko o muzyce ale i o nas samych co siedzi głęboko w nas.

Ilona | 2011-07-24

Ksiązkę potraktowałam bardzo emocjonalnie. Głównie z powodu sentymentu do zespołu, jednak otworzy mi ona nieco oczy. Wielu posunięć w karierze zespołu nie rozumiałam, teraz wiem, że odpowiadał za niej charakter wokalisty.
Bardzo przejrzyście skonstrowana biografia. Dla fanów na pewno pozycja obowiązkowa. We mnie budzi mieszane uczucia.

Agnieszka | 2014-01-22

Pięknie wydana, niezwykle szczera i napisana z wielu perspektyw - to chyba największe plus tej biografii.
Różne sytuacje opisane z perspektyw różnych członków zespołu sprawiają, że książka jest obiektywną historią jednego z najbardziej znanych polskich zespołów.

Marzena1310 | 2012-06-26
Przeczytana: 2011 rok

Mój ukochany zespół i jego biografia...

kacper_gangsta | 2013-05-06
Przeczytana: 2009 rok

Pozycja niezbędna dla każdego fana.