Strefa Zdekomunizowana - Wywiad rzeka z Radosławem Sikorskim

9788360532096
Polityka, Sikorski, wywiad-rzeka
literatura faktu
rebel-rebel

"Strefa zdekomunizowana - Wywiad rzeka z Radosławem Sikorskim" pokazuje pasjonującą drogę życiową Radka Sikorskiego. W nie ocenzurowanej rozmowie z Łukaszem Warzechą Sikorski mówi o jego udziale w czterech rządach RP, odsłania kulisy rządów, to wszystko w przededniu nowych wyborów. Dlaczego odszedł z Ministerstwa Obrony, o co spierał się z braćmi Kaczyńskimi, z kim mu po drodze w polityce, co było stawką w konflikcie z Antonim Macierewiczem.

źródło opisu: AMF Plus Group, 2007

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

| 2011-11-14
Na półkach: Przeczytane, Polska
Przeczytana: 01 maja 2009

Dobra książka, niekoniecznie dla fanów polityki. Dlaczego? Ponieważ jest ugrzeczniona, nie ma w niej zadziorności typowej dla czołowych polityków.
Jednak polecam ją wszystkim wielbicielom Radka Sikorskiego. Wywiad czyta się jak całkiem niezłą powieść. Opisana jest w niej młodość Sikorskiego - jego działalność w Polsce podziemnej w czasach komunizmu oraz okres studiów na Oxfordzie; jest trochę ciekawostek z życia prywatnego - m.in. historia jego domu w Chobielinie pod Bydgoszczą; jest też oczywiście co nieco o życiu zawodowym - są perypetie Sikorskiego - dziennikarza oraz Sikorskiego - polityka. Mimo iż - jak już wspomniałam - brakuje pewnej zadziorności w opowiadaniu o karierze politycznej Sikorskiego - niewątpliwie jest on erudytą, więc wywiad jest i interesujący, i dość pouczający. Czytałam z przyjemnością.

Paweł | 2015-08-03
Przeczytana: 01 listopada 2015

Książka ta opisuję życie polityczne i karierę polityczną polityka Radka Sikorskiego. Jego życie w Ameryce, politykę jaką prowadził w Polsce wspólnie z Ameryką. Mówi z jakimi politykami mu się najlepiej pracowało, a z jakimi nie chciał współpracować. Pokazuję i przedstawia życie swojej rodziny i bliskich w okresie wojen, w których uczestniczyła Polska. O rodzinie mówi też w jakim wieku żyła. Omawia też dziennikarzy z , którymi miał możliwość pracować a z, którymi się nie zetknął. Przedstawia czasy wojen i państw w nich uczestniczących a także autorów różnych książek głównie politycznych z którymi był związany a także historycznych które też znał. Wszyscy, których omawia, opisuje, lub przedstawia w tej książce oprócz rodziny byli politykami, historykami bądź też dziennikarzami. Opisuję też sprawy stosunków Polsko - Żydowskich i politykę prowadzoną przez Jarosława Kaczyńskiego. Mówi o polityku Geremku. Opisuję czasy peerelu. Uważam że książkę warto przeczytać. Zainteresuję ona ludzi,...

Marcjanna | 2014-12-01
Przeczytana: 28 listopada 2014

Bardzo duzo madrych rzeczy dowiedzialam się z tego wywiadu-rzeki. Pan Radek Sikorski posługuje sie cudowną polszczyzną i momentami "wbija szpile" swoim oponentom politycznym, choć robi to w bardzo kulturalny sposób. Polecam tę książkę wszystkim! Jest super

Damian Zabawski | 2013-02-22

Czy naprawdę strefa zdekomunizowana?

radaan | 2016-10-09
morleigh | 2016-10-08