Strefa Zdekomunizowana - Wywiad rzeka z Radosławem Sikorskim

Okładka książki Strefa Zdekomunizowana - Wywiad rzeka z Radosławem Sikorskim Łukasz Warzecha
Okładka książki Strefa Zdekomunizowana - Wywiad rzeka z Radosławem Sikorskim
Łukasz Warzecha Wydawnictwo: AMF Plus Group reportaż
reportaż
AMF Plus Group
2007-01-01
2007-01-01
9788360532096
Polityka Sikorski wywiad-rzeka

Okładka książki Wołyń bez mitów. Kulisy ukraińskiego ludobójstwa na Polakach Witold Gadowski, Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Krzysztof Kawęcki, Ireneusz Lisiak, Paweł Lisicki, Stanisław Michalkiewicz, Leszek Pietrzak, Leon Popek, Michał Siekierka, Ewa Siemaszko, Stanisław Srokowski, Łukasz Warzecha, Paweł Zdziarski, Leszek Żebrowski
Wołyń bez mitó... Witold Gadowski, Ta...
Okładka książki Ostatni wywiad Kaczyński Lech, Łukasz Warzecha
Ostatni wywiad Kaczyński Lech, Łuk...
Okładka książki Obłęd 1944 czy 2013 Sławomir Cenckiewicz, Marek Gałęzowski, Piotr Gontarczyk, Piotr Gursztyn, Andrzej Horubała, Zdzisław Krasnodębski, Krzysztof Masłoń, Piotr Semka, Łukasz Warzecha, Bronisław Wildstein, Piotr Zychowicz
Obłęd 1944 czy... Sławomir Cenckiewic...

Momentami całkiem ciekawy wywiad z dobrze rokującym wtedy politykiem, jak się po czasie okazało niestety z mocnym przerostem ego, czego zwiastuny widać w tym wywiadzie. Pan Sikorski zalicza się z perspektywy czasu patrząc do tzw. zmarnowanych talentów. O ileż świat mógłby być lepszy gdyby ci wszyscy kiedyś rokujący, jak Pan Radosław, twardo stali przy swoich wartościach i szczerze wykorzystywali swój potencjał dla kraju (skoro już obrali drogę polityka, a więc w końcu rodzaj służby) niż na własną kreację, iluż już takich widzieliśmy, którzy rozmienili się i rozmyli w końcu w tych kompletnie zbędnych, nic nie wnoszących wzajemnych pyskówkach. To przykład polityka, który wchodził w politykę po coś, a kończy jako sprawny pyskacz,. Pytanie czy to polityka tak psuje, czy też charakter słaby przegrywa z nadmuchanym ego. Najgorsze że pokolenie polityków przychodzące po nim, nie jest nawet w połowie tak sprawnymi pyskaczami.

bardzo dobry wywiad. szkoda, że nie można zaliczyć go do literatury faktu. ocena 7/10 w kategorii political fiction.

Książka ta opisuję życie polityczne i karierę polityczną polityka Radka Sikorskiego. Jego życie w Ameryce, politykę jaką prowadził w Polsce wspólnie z Ameryką. Mówi z jakimi politykami mu się najlepiej pracowało, a z jakimi nie chciał współpracować. Pokazuję i przedstawia życie swojej rodziny i bliskich w okresie wojen, w których uczestniczyła Polska. O rodzinie mówi też w jakim wieku żyła. Omawia też dziennikarzy z , którymi miał możliwość pracować a z, którymi się nie zetknął. Przedstawia czasy wojen i państw w nich uczestniczących a także autorów różnych książek głównie politycznych z którymi był związany a także historycznych które też znał. Wszyscy, których omawia, opisuje, lub przedstawia w tej książce oprócz rodziny byli politykami, historykami bądź też dziennikarzami. Opisuję też sprawy stosunków Polsko - Żydowskich i politykę prowadzoną przez Jarosława Kaczyńskiego. Mówi o polityku Geremku. Opisuję czasy peerelu. Uważam że książkę warto przeczytać. Zainteresuję ona ludzi, którzy interesują się polityką i nie tylko. Polecam.

Bardzo duzo madrych rzeczy dowiedzialam się z tego wywiadu-rzeki. Pan Radek Sikorski posługuje sie cudowną polszczyzną i momentami "wbija szpile" swoim oponentom politycznym, choć robi to w bardzo kulturalny sposób. Polecam tę książkę wszystkim! Jest super

Czy naprawdę strefa zdekomunizowana?

Czy naprawdę strefa zdekomunizowana?

• Polityka
  • Literatura faktu
  • Polska
  • 2010
  • Oddane

Łukasz Warzecha Strefa Zdekomunizowana - Wywiad rzeka z Radosławem Sikorskim Zobacz więcej