Tomasz Lis na żywo

Okładka książki Tomasz Lis na żywo Tomasz Lis
Okładka książki Tomasz Lis na żywo
Tomasz Lis Wydawnictwo: Tomasz Lis Wydawnictwo biografia, autobiografia, pamiętnik
Tomasz Lis na żywo
Tomasz Lis Wydawnictwo
2023-04-11
2023-04-11

Pierwszy rozdział o udarach bardzo ciekawy i to tyle. Facet zatrzymał się w rozwoju mentalnym na "kulturze zapierdolu", a my jesteśmy w rozwoju już gdzie indziej. Zero wyciągania wniosków z przeżytych doświadczeń-dalej wybrzmiewa w podtekście brak szacunku dla kobiet., Miejscami książka brzmiała fałszywie-taka political correctness wszędzie jest po prostu niemożliwa. Książka wydana przez Wydawnictwo Tomasz Lis więc autor znalazł nowy sposób na biznes. Można sobie darować, bo nie wnosi nic nowego.

Zbyt wiele razy nudziłam się czytając tą książkę. Trochę denerwujące są też te ciągłe wzmianki o PiSie. Często miałam wrażenie, że autor przyjmuje pozycję wszechwiedzącego lepiej.
Mówiąc ogólnie - spodziewałam się ciekawszej lektury.

Mówiąc ogólnie - spodziewałam się ciekawszej lektury.

Cóż, przeczytałem „Historię prywatną” i „A nie mówiłem?”, które były ciekawe, momentami nawet zaskakujące. Ta książka taka nie jest. Lis powędrował w takie krainy zacietrzewienia, że nie ma w tym niczego interesującego. Przewidywalna do bólu, a dodatkowo podszyta megalomanią autora.

Mam do Lisa ogromny sentyment, słabość jakąś i szacunek. Ma chłop łeb i tyle. Ta książka pokazała mi, że w wielu kwestiach mamy podobnie, a różnice prowokują do myślenia. Sporo sympatycznych niespodzianek tutaj, kilka wycieczek sentymentalnych, ważny głos w sprawie Żydów i sporo fragmentów zmuszających do refleksji. Dla mnie to kontynuacja Historii prywatnej. Czekam na dalsze ruchy, mam nadzieję na większą aktywność na scenie politycznej. Ostatni rozdział nakarmił mnie nadzieją, również na nowe publikacje:) więcej zuchwałości!

Lis pławi się w samozachwycie i nie zauważa, że świat nie wygląda już tak, jak 20 lat temu.
Obsesja na punkcie PiS i Lewicy (metafory dotyczące polityki nawet gdy mówi o innych tematach),totalny brak refleksji odnośnie odejścia z Newsweeka, niekonsekwencja.
Przykro się tego czytało.
Z czego tak naprawdę zasłynął Tomasz Lis? Jaką ważną aferę ujawnił, jak zmienił Polskę na lepsze? Rozmowami z politykami? Wydzieraniem się na ludzi w kolejnych redakcjach?

Przykro się tego czytało.

Książkę przeczytałam jednym tchem. Bez zbędnych wtrąceń, momentami brakowało mi treści, za krotki „poczet” dziennikarzy. Trochę zbyt łagodnie potraktowani:) Tomasz Lis to fascynująca postać w świecie dziennikarstwa. Ale też wielki kreator. I tą książką to udowadnia. Miłość do ojczyzny i biegania do pozazdroszczenia. Polecam w 100%! O złożoności człowieka, pracowitości, stracie.

Trzymam Tomasza Lisa że słowo, że zrobi wszystko by demokracja w Polsce wygrała :) Ta deklaracja w książce pojawia się kilka razy.
Tomasz Lis prowadzi nas przez swoje życie zawodowe. Można poczytać o kulisach prowadzonych programów, ich tworzeniu, relacji z przełożonymi / właścicielami stacji.
Poznamy też jego wersję zdarzeń, dotyczących jego odejścia z Newsweeka.
Bardzo fajnymi rozdziałami jest alfabet Lisa, napisanym na wzór Kieśla. Lis nie bierze jeńcow. Charakterystyka dziennikarzy i polityków może niektórych zaboleć.
Dużo miejsca poświęca swoim korzeniom, młodości i rodzinie w Zielonej Górze. Inne wątki osobiste wspomniane są skromnie.
Jest mowa o chorobach, maratanoch i muzyce. Interesujący wywiad rzeka, dobrze się czyta,

Poznamy też jego wersję zdarzeń, dotyczących jego odejścia z Newsweeka.
Bardzo...

• E-booki