Novus ordo – wydanie specjalne

Pan B.Klarysa Ratmajer Wydawnictwo: Twoja Odskocznia fantasy, science fiction
Twoja Odskocznia
2020-10-27
2020-10-27
seks przemoc koniec świata nowy świat nowy porządek dominacja uległość BDSM spanking wojna przyszłość piekło kobiet

Okładka książki Tajemnice alkowy (Antologia) Pan B., Klarysa Ratmajer, Dariusz Tychon
Tajemnice alko... Pan B., Klarysa Rat...

Poznałam ich na Wattpadzie, grupa osób lubiąca pisać. Żywo wchodząca w interakcję z czytelnikiem. Sami o sobie mówią, że są bajkopisarzami- tylko bajki piszą dla dorosłych. Zdecydowanie bliżej im do Braci Grimm i Andersena, niż do słodkiego Disneya. @twoja.odskocznia swoimi opowieściami potrafi poruszyć najgłębiej skrywane emocje.

Jedna z historii, publikowanych na platformie Wattpad doczekała się swojego rozszerzenia w postaci wydania specjalnego.
"Novus ordo" pisany w duecie to obraz świata powstałego po wojnie i po całkowitym upadku moralnym ludzkości. Ten fikcyjny świat, którego inspiracją była m.in. "Opowieść podręcznej", to przerażający obraz tego, do czego może doprowadzić skrajny fanatyzm. To obraz świata, gdzie patriarchalizm jest wyniesiony do wręcz absurdalnej rangi. Gdzie z Pisma Świętego zostały wybrane fragmenty wyrwane z kontekstu jedynie po to, by dostosować prawo pod swoje potrzeby. To obraz świata, gdzie każdy najmniejszy aspekt życia rodzinnego jest regulowany przez państwo.
Znacie historię o gotowanej żabie? Jak się ją wrzuci do wrzątku to ucieknie, ale jak się ją włoży do zimnej wody i będzie się stopniowo podgrzewać to się ugotuje.🤷🏼‍♀️ Nie wiem na ile w tym prawdy- nigdy nie próbowałam, ale ta żaba doskonale oddaje nastroje panujące w świecie Novus Ordo. Świecie, gdzie kobieta nie ma za bardzo głosu, kary cielesne są dozwolone zarówno w stosunku do kobiet jak i do dzieci. Choć są regulacje prawne, które pozwalają uniknąć przemocy domowej ( tiaaa tu właśnie woda powoli się podgrzewa),to jeśli wypadniesz z systemu to masz przechlapane.
Nie ma niepełnosprawności ani chorób przewlekłych ( eutanazja kwitnie),świat jest praktycznie wolny od plastiku, jest w zgodzie z naturą, także w tyłek można dostać rattanową rózgą 100% Eco 🤷🏼‍♀️ albo skórzanym pasem wytwarzanym ze szczęśliwych krów pasących się na łąkach wolnych od GMO...

W " Wydaniu specjalnym Novus Ordo" które miałam przyjemność przeczytać poznajemy dokładniej jedna z głównych par bohaterów.
Bohaterów kluczowych dla całej historii. Możemy przyjrzeć się początkom kształtowania się Państwa, początkom małżeństwa Brucea i Katheriny. Mamy także okazję zobaczyć jak wygląda sytuacja po prawie trzydziestu latach. "Novus ordo" trzyma w napięciu i sprawia że współczujemy razem z bohaterami.
To doskonała przestroga do czego może doprowadzić fanarmtyzm.

10/10

Jedna z historii, publikowanych na...

O książce dowiedziałam się przypadkiem. Przypadkiem też trafiła w moje ręce.
Przeczytałam ją z ciekawością i jednym tchem, bo historia jest wciągająca.
Wchodzimy w świat kolejnego antyutopijnego państwa, które rządzi się twardymi i bezkompromisowymi prawami. Novus Ordo przywodzi na myśl Opowieść Podręcznej ale tylko pozornie. Te dwa światy mają wiele różnic.
Powieść pisana jest prostym, przystępnym językiem, przez co jej odbiór jest łatwy, choć sama treść taka nie jest.
Z pewnością sięgnę po kolejne części gdy tylko pojawią się na rynku.. Czekam z niecierpliwością.

O książce dowiedziałam się przypadkiem. Przypadkiem też trafiła w moje ręce.
Przeczytałam ją z ciekawością i jednym tchem, bo historia jest wciągająca.
Powieść...

⭐️ZAPOWIEDŹ RECENZENCKA⭐️
❌Nowy porządek.
Opowieść Katerine, która dla dobra swojego dziecka rezygnuje z wolności i wkracza w nowy świat, gdzie panuje Nowy porządek, to świat powstały po wojnie i upadku moraliści, gdzie mężczyźni mają władzę nad kobietami, traktując je przedmiotowo, gdzie mogą je bezkarnie bić i karać w imię zasad bo kobieta nie ma głosu i gdzie kary cielesne są codziennością, najbardziej przeraża to, że ta pętla zaciska się tak powili i tak niepostrzeżenie, że te kary dla samych kobiet stają się zwyczajną codziennością.
Świat, który zasłania się wyrwanymi z kontekstu wyrywkami z Biblii,
Jak każda taka książka o dystopii daje dużo do myślenia a nowa wizja świata przeraża.
Przyznam szczerze, że czytając nie raz czułam dyskomfort, uwierała mnie ta książka a właściwie ten świat i to lubię w książkach!

Propozycje przeczytania książki dostałam od @twoja.odskocznia na instagramie, nie mogłam się nie skusić jeśli to książka o dystopii, gdzie ja uwielbiam ten temat i jeszcze porównywana do OPOWIEŚCI PODRĘCZNEJ w polskiej wersji co tutaj akurat mi nie przeszkadzało, jedynie co…
troszeczkę mi przeszkadza i uwiera to wkomponowanie 50 twarzy Greya, momentami było przez zbyt infantylnie. Ja wolałbym taki świat mimo wszystko bardziej surowy.
Ja 💥POLECAM!💥

⭐️ZAPOWIEDŹ RECENZENCKA⭐️
❌Nowy porządek.

Trochę Opowieści Podręcznej, trochę Greya. Książkowy fastfood. Dobre w podróż.

Trochę Opowieści Podręcznej, trochę Greya. Książkowy fastfood. Dobre w podróż.

Rażąco zerżnięta fabuła z Opowieści Podręcznej przeniesiona na teren Polski. I co mam napisać, gdy to słaba opowieść. Można sobie proporcjonalnie porównać, że Podręczna to USA, a ta pozycja, to Polska. Coś jak z cyklu "Jaki kraj, taki Voldemort". Omijać szerokim łukiem.

"Novus ordo". Polska chyli się ku upakowi. Na całym świecie panuje chaos. Kobiety nie mają żadnych praw są poniżane i bite. Czy faktycznie do tego dążymy? Początkowy zamęt historii nabiera kształtu w dalszych częściach. Więc nie warto się zrażać. Autor przedstawia nam własną wizję przyszłości. Warto przeczytać i przemyśleć. Część zysków z książki zostanie przeznaczona na pomoc w walce o prawa kobiet. #twoja.odskocznia #wattpad

Książka, o której powinien usłyszeć każdy. I każdy powinien ją przeczytać.
Książka przedstawia historię Kateriny, która dla dobra własnego dziecka poświęca swoje szczęście.
Wchodzi do świata, w który kobieta jest zależna od mężczyzny i może być przez niego ukarana.
Jak sobie w tym świecie daje rade. Przekonajcie się sami.
Krótka historia, która jest odpowiedzią na dzisiejsza sytuację w naszym kraju. Warto poznać ten świat.
Osobiście polecam

Książka, o której powinien usłyszeć każdy. I każdy powinien ją przeczytać.
Jak sobie w tym świecie daje rade. Przekonajcie się sami.
Krótka historia, która jest odpowiedzią na...

• Rezygnacja