Superpamięć w 31 dni. Triki, ćwiczenia, neurorozrywki. Wydanie II

Okładka książki Superpamięć w 31 dni. Triki, ćwiczenia, neurorozrywki. Wydanie II Paulina Mechło
Paulina Mechło Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Sensus
2020-10-06
2020-10-06

Okładka książki Trening spostrzegawczości dla dzieci Magdalena Karpińska, Paulina Mechło
Trening spostr... Magdalena Karpińska...
Okładka książki Trening ciiiiszy dla dzieci Mechło Magdalena, Paulina Mechło
Trening ciiiis... Mechło Magdalena, P...
Okładka książki Trening superkreatywności dla dzieci Olga Geppert, Paulina Mechło
Trening superk... Olga Geppert, Pauli...
Okładka książki Superumysł. Myśl klarownie i skutecznie każdego dnia Olga Geppert, Paulina Mechło
Superumysł. My... Olga Geppert, Pauli...

Książka "Superpamięć w 31 dni" autorstwa Pauliny Mechło, wydawnictwo Sensus, oferuje interesujący miesięczny program poprawy pamięci. Poradnik składa się z 31 rozdziałów, każdy z nich to zestaw ciekawych ćwiczeń na jeden dzień, co stwarza okazję do codziennego rozwoju potencjału pamięci. Początki z tą książką mogą być trudne, gdyż rozwiązywanie zadań wymaga czasu i cierpliwości, a otrzymywane wyniki nie zawsze będą satysfakcjonujące. Z czasem jednak widoczne są znaczne postępy.

Warto zwrócić uwagę, że sposób wprowadzania różnych technik mógłby być podparty teorią. Brak wyjaśnień dotyczących działania tych technik i praktycznych wskazówek może sprawić, że niektórzy czytelnicy początkowo poczują się zagubieni. Niemniej jednak, codzienne ćwiczenia z książką Pauliny Mechło mogą stanowić początek dobrego nawyku dbania o własną pamięć. Warto być świadomym, że osiągnięcie lepszej pamięci wymaga zaangażowania i praktyki, a ta książka może pomóc wkroczyć na tę drogę.

📚🧠 Odkryj Moc SuperPamięci! 🚀💡

Czy zdarzyło Ci się zapomnieć coś ważnego? Zadbaj o swoją pamięć, bo to właśnie ona definiuje, kim jesteśmy i jak działamy. To ona przechowuje nasze wspomnienia, poglądy i umożliwia orientację w świecie. 💭🌍

Chcesz zachować pamięć w doskonałej formie? 📈 Zanurz się w miesięcznym treningu pamięci pełnym zabaw i wyzwań. Z książki SuperPamięć w 31 dni dowiesz się o sprytnych trikach ułatwiających zapamiętywanie, ćwiczeniach wzmacniających koncentrację i głębokie przetwarzanie informacji. Rozruszasz swoje szare komórki dzięki różnorodnym łamigłówkom. 🧩🧠

Pamięć to klucz do sukcesu, dlatego warto inwestować w jej rozwój. Codzienny trening to nic trudnego, a efekty są rewelacyjne! 😎🔝

Unikatowość tej książki tkwi w zastosowaniu mnemotechnik i specjalnie opracowanych zadań, które podniosą Twoją pamięć na zupełnie nowy poziom. Dodatkowo dowiesz się ciekawostek na temat pamięci i otrzymasz wskazówki, jak o nią dbać. 📘🔍

Nie trać szansy na doskonałą pamięć! Zacznij codzienny trening i zobacz, jak Twoje życie staje się łatwiejsze i pełne niezapomnianych chwil. 🎯🎉

SuperPamięć w 31 dni to nie tylko książka, to klucz do rozwoju Twojego potencjału! 🧠💪 #SuperPamięć #TrenujPamięć #PamięćIZwycięstwo #RozwijajSwojąMoc #OdkryjSkrzynięWspomnień #ĆwiczMózg #UmiejętnośćZapamiętywania #MocUmysłu #ZadbajOPamięć #RozwójOsobisty #TreningMózgu #UmiejętnośćSkupienia #SzybszaMyśl #DoskonałaForma #KluczDoSukcesu #RozwijajSwojeMózgoweSkrzydła #OdkryjSwojąPamięć #Neuroplastyczność #ZróbToDlaSwojejPamięci #PamięćToPotęga #RozruszajSwojeKomórki #ZabawyZPamięcią #ZyskajSuperMoc #DoskonałaPamięć

📚🧠 Odkryj Moc SuperPamięci! 🚀💡

Niestety ten zakup był pomyłka. Myślałem że kupuję książkę o mnemotechnice a dostałem ćwiczenia bez ani grama informacji jak mogę poprawić pamięć. A technik jest sporo. Oczywiście poprawie swoją ocenę jeśli książka faktycznie coś mi da. Ale czy same ćwiczenia bez wiedzy na temat technik jakie można zastosowac coś dadzą?
Zobaczymy...

Zobaczymy...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Superpamięć w 31 dni" to bardzo kiewawa propozycja od Pauliny Mechło. Autorka jest psycholożką i neurokongwitywistką a także laureatką Nagrody Teofrasta.

Książka ewidentnie przygotowana przez praktyka. Składa się z 31 rozdziałów, a każdy z nich to zestaw ciekawych ćwiczeń na jeden dzień. Przechodząc przez cały miesięczny program dajesz sobie szansę rozwoju potencjału pamięci.

"Codziennie trenuj pamięć, ma służyć Ci całe życie". Nie można wymyślić lepszej zachęty. Pamięć warto ćwiczyć i rozwijać nie tylko przez 31 dni. Zachęcam aby przygoda z "Superpamięcią" od wydawnictwa Sensus pomogła wszystkim chętnym wprowadzić dobry nawyk dbania o własną pamięć każdego dnia.

'Superpamięć w 31 dni' to ciekawa pozycja od Pauliny Mechło, dzięki której w kilka tygodni mogłam poćwiczyć swoją pamięć.

Książka zawiera ciekawe ćwiczenia na każdy dzień tygodnia. Choć początki mogą być trudne, a rozwiązanie każdego z zadań może zajmować więcej czasu niż z początku zakładamy i wywołać przez to frustrację, z czasem okaże się, że z dnia na dzień idzie nam coraz lepiej. Stoper pokazuje nam coraz krótsze odcinki czasu, a my poznajemy kolejne techniki i triki.

Moja koncentracja i myślenie przeszło poważny trening i mam nadzieję, że w codziennym życiu niedługo to odczuję. Polecam do codziennego relaksu i odskoczni 😊.

Dzień dobry 😈😈 Czy lubicie pracować nad sobą, swoją pamięcią ? Interesuje was rozwój? Jeżeli tak, to mam dla was bardzo przydatną lekturę. W sam raz nadaje się do akcji #Inspirujemy2020

🤓🤓 Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Sensus 🤓🤓

Książka autorstwa Pauliny Mechło '' SuperPamięć w 31 dni. Triki, ćwiczenia, neurorozrywki '' miała swoją premierę 14 października i ukazała się nakładem wydawnictwa Sensus. Na pewno każdemu z nas nie jednokrotnie zdarzyło się położyć gdzieś np klucze, długopis, czy telefon i potem zapomnieć sobie gdzie te rzeczy są. Po tym zazwyczaj rozpoczyna się szybkie poszukiwanie tych rzeczy czemu towarzyszy stres i panika, ponieważ jednak klucze i telefon, to rzeczy codziennego użytku i są dla nas bardzo ważne. W czasie edukacji szkolnej, na studiach wciąż się uczymy, a nasza pamięć jest ćwiczona. Natomiast wraz z upływem lat forma naszej pamięci i myślenia spada. Kawa, magnez, orzechy, czy Omega, to tylko niektóre z suplementów/ składników odżywczych, które nas w miarę szybko postawią na nogi i za pomocą kofeiny poprawią '' jasność '' naszego myślenia, skupienia. Możemy zdrowo się odżywiać, a nawet należy to robić - jednak jest to tylko połowa sukcesu. Aby ćwiczyć poprawić na dłuższy okres czasu swoją pamięć trzeba ją ćwiczyć. Książka Pauliny Mechło, to zbiór wielu zadań, które mają nie tylko poprawić naszą pamięć, ale również wpłynąć na jej jakość. Co to oznacza 🤔? Oznacza to tyle, że systematyczne wykonywanie ćwiczeń z opisanej lektury zarówno poprawi naszą pamięć długotrwałą🧠🧠, spostrzegawczość, ale też wpłynie na myślenie i analizowanie. Uważam, że warto sięgnąć po '' Superpamięć w 31 dni '' przede wszystkim z tego względu, że nie jest to zbiór pustych sloganów, ale praktycznych ćwiczeń, a ich wykonanie nie jest specjalnie trudne, jednak doskonale angażują one nasz mózg. Warto nad sobą pracować i się rozwijać, żeby potem zbierać tego owoce w postaci lepiej '' wytrenowanej '' głowy 🤓🧠. Moja ocena, to zasłużone 8️⃣/🔟

🤓🤓 Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Sensus 🤓🤓

Zamknąłeś drzwi? Upewniłeś się, że wyłączyłeś kuchenkę gazową? Odłożyłeś portfel na swoje miejsce? Zamknąłeś samochód?

Jeśli na większość z pytań odpowiedziałeś ''NIE PAMIĘTAM'' to ostatni znak, aby zacząć poprawiać swoją pamięć. Osobiście mam problem z zapamiętaniem podstawowych czynności, nie wiem czy wynika to z nadmiaru obowiązków na głowie, czy może przez to, że każdą czynność wykonuję jak automatycznie zaprogramowany robot, który niestety zapomniał zapisać to wszystko na swoim dysku. Dlatego sięgnęłam po poradnik pani Pauliny Mechło ''Superpamięć w 31 dni''.

Książka zawiera w swojej treści rozpiskę na trzydziestojednodniowy plan na postęp utrwalenia i kondycji naszej pamięci.  Początkowo szło mi niezwykle opornie, co utwierdzalo mnie w jakiej kondycji jest moja pamięć, jednak z każdym kolejnym dniem i powtarzaniem poprzednich zadań było znacznie lepiej. Zapamiętanie szeregu liczb, cyfr stało się dużo prostsze kiedy codziennie wracałam do sprezentowanych ćwiczeń. Pomimo to autorka podpowiada wiele trików, aby ułatwić sobie zapamiętywanie.

Super propozycja to osób roztargnionych, niezorganizowanych oraz chcących utrzymywać swoją pamięć w jak najlepszej pozycji. 😊

Najdłuższe wakacje w życiu, trzeba trochę wysilić swój mózg, by na uczelnię nie zawitać z zanikiem jakichkolwiek umiejętności do przyswajania wiedzy. Nadarzyła się okazja, by sięgnąć po "SuperPamięć w 31 dni" autorstwa Pauliny Mechło, psycholog neurokognitywistki, tak też więc zrobiłam z zapasem motywacji i chęcią do trenowania swojego móżdżku w ciekawy sposób.

Okładka zachęca, wyraziste kolory przyciągają, tak samo jak i słowa zachęty na odwrocie, wymieniające liczne korzyści z ćwiczeń zawartych w książce. No cóż, nie traćmy więcej czasu, do roboty!
Początki bywają trudne, nie straciłam więc swego zapału po diagnozie wstępnej. Brnęłam dalej.

Autorka prezentuje swym czytelnikom liczne metody i techniki trenowania pamięci. Poznamy m.in mnemotechnikę węzłów(i solidnie ją wyćwiczymy) czy łańcuchową metodę skojarzeń, będziemy liczyć na czas, angażować każdy rodzaj pamięci, skupiać się na pogłębianiu koncentracji, czy łatwiejszym zapamiętywaniu dat bądź imion. Wszystko to sprawia, iż "Super Pamięć w 31 dni" jest niezwykle praktycznym podręcznikiem. Jeśli podejdziemy do niego na serio i ze sporą dozą motywacji, skorzystamy z jego zasobów z pewnością, i nie straszna nam już będzie żadna, nawet okrutnie długa lista zakupów.

Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość, ćwiczenia bowiem do łatwych nie należą. Biorąc jednak pod uwagę słynne powiedzenie "no pain, no gain", które w tym przypadku sprawdza się stuprocentowo...warto się trochę pomęczyć!
Jeśli więc nie zraża Was idea solidnego treningu-zróbcie tę przyjemność własnemu mózgowi. Ołówek w dłoń, stoper w pełnej gotowości i...do dzieła! Czas na 31-dniową przygodę z własną pamięcią.

Okładka...

Ile razy zdarzyło Ci się zapomnieć, po co przyszedłeś do sklepu, jak ma na imię przed chwilą poznana osoba lub co miałeś przynieść z innego pokoju? Jak często łapiesz się na tym, że mimo wysiłku nie umiesz zapamiętać jakiegoś numeru telefonu? Z całym przekonaniem możesz powiedzieć, że masz słabą pamięć? Pora to zmienić!

Książka Superpamięć w 31 dni na pierwszy rzut oka może wdawać się zwykłym zbiorem ćwiczeń, które mają naszą pamięć sprowokować do działania... Nic bardziej mylnego! Oczywiście - książka zawiera szereg ćwiczeń - parę na każdy dzień treningu, ale posiada również spore zaplecze teoretyczne, które zostaje ujawnione czytelnikowi w stosownym momencie... Najpierw bowiem autorka udowadnia nam, że ćwiczenia wychodzą co najwyżej przeciętnie, a późnej pokazuje jak należy je wykonać, aby poszło nam znacznie lepiej...

Dużym plusem książki jest to, że jest wydana w formie zeszytu ćwiczeń - mamy mnóstwo pól wypełnienia! Dodatkowo później (na dalszym etapie treningu),możemy porównać swoje obecne rezultaty z tymi z początku naszej przygody z treningiem pamięci... Dzięki temu, że ćwiczenia wykonujemy od razu w książce, nie ma ryzyka, że zgubimy np. Kartkę, na której robiliśmy pierwsze ćwiczenia i możemy bez problemu sprawdzić, czy trening faktycznie nam pomógł.

Jako pedagog od dawna interesuję się mózgiem, funkcjonowaniem pamięci i wszelkimi technikami, które ułatwiają i usprawniają proces uczenia się. Nic dziwnego zatem, że znałam większość podanych tutaj metod... Wspaniałe jest tutaj jednak to, że zostały one tutaj podane w bardzo przystępnej formie i są wzbogacone nie tylko ćwiczeniami i zadaniami do wykonania, ale przede wszystkim przykładami! To sprawia, że książka jest nie tylko ciekawa i przydatna, ale również przyjemna i prosta w odbiorze.

Nie da się jednak ukryć, że nie ma nic za darmo... Aby poprawić jakość naszej pamięci nie możemy się poddawać! Aby książka mogła nam naprawdę pomóc, musimy jej poświęcić parę minut - codziennie przez 31 dni... Po tym czasie na pewno zauważymy rezultaty! Ja sama widzę u siebie poprawę... Pierwszy raz bowiem robiłam takie ćwiczenia pamięciowe - wcześniej na własną rękę próbowałam wykorzystywać teorię (znalezioną w licznych książkach) w praktyce. Teraz idzie mi to jeszcze sprawniej! :)

Jakie ćwiczenia proponuje autorka? Bardzo różnorodne, co jest kolejną zaletą! Mamy do zapamiętania cyfry, wyrazy, ciągi liczbowe, a nawet ułożenie przedmiotów czy kształtów na płaszczyźnie. W ten sposób ćwiczymy zatem również wyobraźnię przestrzenną i spostrzegawczość. Przyznam szczerze, że z "rysunkowymi" i „matematycznymi” zadaniami zawsze miałam największy problem! Nie wszystkie są łatwe, część z nich wymaga od nas sporego wysiłku, ale przecież nie od dziś wiadomo, że nie ma nic za darmo!

Plusem książki jest również to, że posiada krótki notatnik na ostatnich stronach. Tam zawsze możemy zanotować swoje refleksje! Poza tym na końcu znajdują się również rozwiązania zadań, z którymi trudziliśmy się przez 31 dni. Warto jeszcze wspomnieć, że książka jest nie tylko przydatna i może poprawić naszą pamięć, ale przede wszystkim można się przy niej dobrze bawić! Przyznam, że SuperPamięć nie tylko rozszerzyła moją wiedzę, ale również pozwoliła na przyjemne spędzenie czasu.

Książkę polecam zatem wszystkim tym, którzy chcą się uczyć szybciej i wydajniej oraz tym, którzy pragną pożegnać wszelkie problemy z zapamiętywaniem, chociażby w przypadku tak trywialnej rzeczy jak lista zakupów. Sama od roku korzystam z niektórych opisanych w książce metod pamięciowych (głównie różnego rodzaju wieszaków i historyjek z udziałem wyobraźni) i widzę, że coraz rzadziej zapominam po co przyszłam do sklepu i coraz łatwiej zapamiętuję imiona nowo poznanych osób... Dla mnie to jest wystarczający argument przemawiający za tym, że książka zasługuje na uwagę!

Książka Superpamięć w 31 dni na pierwszy rzut oka...

Wstęp do książki „SuperPamięć w 31 dni. Techniki, ćwiczenia, neurorozrywki” Pauliny Mechło stanowi krótka historia człowieka z niezwykłą pamięcią, analizą tego, jakim cudem mógł tak wiele zapamiętać, a ponadto przywołać z „magazynu pamięci” wiele wcześniej poznanych faktów. Kilka ćwiczeń w tej części stanowi próbę diagnozy pamięci dla czytelnika i zachęca do tego, by przez najbliższy miesiąc spędzić trochę czasu na treningu pamięci. Książka została podzielona na rozdziały – 31 dni. Każdego dnia czytelnik rozwiązuje kilka zadań, poznaje techniki pomagające zapamiętywać szybciej i więcej. Ostatni dzień jest podsumowaniem miesięcznego wysiłku i weryfikacją tego, czy nasz „mięsień pamięci” pracuje lepiej niż przed rozpoczęciem treningu. Przejrzysta forma ćwiczeń i rozwiązania na końcu książki, pozwalają na samodzielną pracę z książką. Przydatny okaże się stoper, ołówek i kartki, zatem trening możemy prowadzić gdzie tylko chcemy.

Po wstępnej diagnozie, która nie była dla mnie zbyt optymistyczna, z zapałem ruszyłam do rozwiązywania zadań kolejnych dni. Stopniowanie trudności zadań było odczuwalne, ale systematyczność i rzeczywiste poświęcenie czasu tylko na ćwiczenia, z każdym dniem przychodziło łatwiej. Plusem książki jest to, że nie „miażdży” czytelnika świadomością tego, jak słabą ma pamięć. Zachęty i motywujące zwroty autorki do czytelnika sprawiają, że chce się ćwiczyć.

Pełna recenzja książki na stronie:

• Rozwój osobisty
  • Nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
  • Nauka, poradniki, popularnonaukowe
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Superpamięć w 31 dni. Triki, ćwiczenia, neurorozrywki. Wydanie II