Okładka książki trenuj swój intelekt. Rozwiń pamięć, koncentrację, kreatywność i uważność w 31 dni Olga Geppert, Paulina Mechło
Olga GeppertPaulina Mechło Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Sensus
2021-07-07
2021-07-07
rozwój osobisty intelekt koncentracja trening

Okładka książki Trening spostrzegawczości dla dzieci Magdalena Karpińska, Paulina Mechło
Trening spostr... Magdalena Karpińska...
Okładka książki Trening ciiiiszy dla dzieci Mechło Magdalena, Paulina Mechło
Trening ciiiis... Mechło Magdalena, P...
Okładka książki Trening superkreatywności dla dzieci Olga Geppert, Paulina Mechło
Trening superk... Olga Geppert, Pauli...
Okładka książki Superumysł. Myśl klarownie i skutecznie każdego dnia Olga Geppert, Paulina Mechło
Superumysł. My... Olga Geppert, Pauli...

P. Mechło, O. Geppert “Trenuj swój intelekt”
Zgodnie z podtytułem książki - Rozwiń pamięć, koncentrację, kreatywność i uważność w 31 dni, publikacja autorek skupia się na systematycznym treningu intelektu, codziennie, przez miesiąc. Zawarte tam ćwiczenia obejmują różne obszary bystrego doskonalenia się, mianowicie: koncentrację, kreatywność, język, pamięć, wiedzę, emocjonalność oraz uważność. Przedstawię teraz krótko informacje na temat autorek. Olga Geppert zajmuję się grafiką i ilustracjami do książek, tworzy również strony internetowe. Lubi również czytać książki, poznawać różne ciekawostki i marketing. Z kolei Paulina Mechło jest psychologiem i autorką wielu książek. Studiowała ekonomię, negocjaje i mediację oraz politykę wydawniczą. Jest laureatką nagrody Teofrasta (warto dodać, że to najmłodsza zdobywczyni tej nagrody z dziedziny psychologii).
Odnośnie treści książki to pozycja podzielona jest na trzydzieści jeden dni, w którym autorki umieściły różnego rodzaju ćwiczenia do wykonania. Najpierw znajduje się ciekawy wstęp teoretyczny odnośnie zagadnień z dziedziny psychologii, funkcjonowania mózgu, pamięci itd. Potem mamy ćwiczenia na zasadzie różnych łamigłówek, zadań, opisów np.:
- należy znaleźć w rozsypance wyrazowej konkretny ciąg liter, wykreślić je i zsumować cyfry obok tam występujące. Należy wpisać otrzymany wynik i oczywiście zanotować czas!;
- mamy podany wyraz i należy do niego podać po dwa synonimy (wyrazy bliskoznaczne) i antonimy (wyrazy przeciwne);
- opisać szczegółowo ostatnie przyjemne chwile, których doświadczyliśmy;
- z rozsypanki wyrazowej należy ułożyć słowa;
- wykonać odbicie lustrzane narysowanej figury;
- podać jak najwięcej definicji podanych wyrazów;
- ułożyć wierszyk, tak aby użyć podanych słów;
- i wiele, wiele innych.
Jak widać przekrój zadań do wykonania jest spory, nie ma monotonii. Są zadania na czas, więc adrenalina i trochę motywującego stresu również mi się udzieliło. Co ważne, możemy śledzić nasze postępy ponieważ zarówno na początku jak i na końcu książki zostały umieszczone podobne co do zasady ćwiczenia. Na końcowych stronach pozycji są również odpowiedzi do zadań, więc możemy sprawdzić swoje rozwiązania. Jest to publikacja ciekawa bo przy okazji ćwiczeń dostajemy pigułkę wiedzy. Autorki wspominają m.in. o obszarach budowania przerwy poznawczej, która obejmuje aktywność intelektualną, społeczną, fizyczną, związaną z samorozwojem i aktywność hobbystyczną. Wspominają także o błędach myślenia, które nam towarzyszą w życiu (str 53, kierowanie się stereotypami, skupianie się na negatywnych informacjach, wyciąganie pochopnych wniosków itd.). Są również wypunktowane sposoby jak skutecznie i efektywnie się uczyć - bardzo interesujący temat (str. 82 - 83). Co mnie również zaciekawiło, to oczywiste… temat związany z książkami - np. zalety dlaczego warto czytać, autorki podzieliły się w tym miejscu także swoją listą dziesięciu książkowych inspiracji czytelniczych, co chętnie zanotowałem. Ogólnie to mam takie odczucie, że praktycznie wszystkie tematy zostały potraktowane tylko tak aby je zasygnalizować nad czym ubolewam.
Podsumowując, książka ciekawa, choć moim zdaniem za mało treści typowo informacyjnych, książkowych. Myślę, że tutaj autorki skupiły się na ukazaniu ćwiczeń związanych z poprawą pamięci, ćwiczenia kreatywności i uważności etc. o czym też świadczy tytuł. Przy okazji tego tematu to znalazłem błąd w jednym ćwiczeniu, mianowicie w dniu czwartym a ćwiczeniu szóstym należało w ciągu 3 minut wypisać jak najwięcej słów kończących się na ….ta i podany był tam przykład słowa - tartak… Jeśli ktoś lubi książki z łamigłówkami to polecam natomiast nie jest to książka typowo do czytania przed snem, do poduszki ponieważ trzeba aktywnie uczestniczyć i być uważnym na każdej stronie, oczywiście z ołówkiem w dłoni. Jeśli interesuje Cię czytelniku czym jest synergia, chcesz poznać kilka niezwykle ciekawych rad odnośnie rozładowywania stresu czy szybkiej nauki oraz wiele, wiele więcej to polecam pozycje O. Gepert oraz P. Mechło. Sprawdzi się, daję słowo!

Książkę przeczytałem dzięki Stowarzyszeniu Sztukater za co bardzo dziękuję.

P. Mechło, O. Geppert “Trenuj swój intelekt”

#722 - Trenuj swój intelekt. Rozwiń pamięć, koncentrację, kreatywność i uważność w 31 dni - Paulina Mechło, Olga Geppert - Wydawnictwo Sensus
#282/52/2021

Książka ma 272 strony. Swoją premierę miała dnia 07.007.2021 roku.

Jest to poradnik, wraz z zeszytem ćwiczeń do codziennej realizacji. Ważna w jego uzupełnianiu jest systematyczność. Każdy dzień jest tak zaplanowany, aby wspomagać nie tylko pamięć i koncentrację, ale także wiedzę, kreatywność, uważność i emocjonalność.

Ciekawe zadania są na zapamiętywanie słów - w ciągu tych 31 dni można zauważyć znaczny postęp na początku książki i na końcu.

Ten trening dla mózgu jest doskonałym narzędziem wspomagającym.

#282/52/2021

Książka ma 272 strony. Swoją premierę miała dnia 07.007.2021 roku.

"Trenuj swój intelekt. Rozwiń pamięć, koncentrację, kreatywność i uważność w 31 dni" autorstwa Pauliny Mechło oraz Olgi Geppert jest poradnikiem psychologicznym. Zadania, które znajdują się w książce są w stanie pomóc nam nad pracą nad naszą koncentracją, kreatywnością, naszym językiem, naszą pamięcią, emocjonalnością i uważnością.
Niektóre mogą się wydawać banalnie proste, ale naprawdę pomagają. Ta książka jest podzielona ćwiczeniami na 31 dni. Codziennie inne. Każdy dzień rozpoczyna krótki tekst, po którym od razu przechodzimy do ćwiczeń.
Według mnie, jest to książka dla każdego, kto chce popracować troszkę nad samym sobą 😊

Niektóre mogą się wydawać banalnie proste,...

Są takie umiejętności, których nie uczą nas w szkole mimo, że są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i utrzymania zdrowia zarówno psychicznego jak i fizycznego. Takie umiejętności to właśnie cztery tytułowe aspekty, które mamy okazję pielęgnować za pośrednictwem tego tytułu, czyli: pamięć, koncentracja, kreatywność i uwaga. Już na początku muszę wspomnieć, że oprócz okładkowego „trenuj”, czyli zadań przygotowanych przez autorki na każdy dzień znajduje się tu również spora dawka teorii związana m.in. z tym jak się uczyć, jak dbać o pamięć oraz higienę umysłu, jak odpoczywać i pokonać kłopoty z koncentracją. Dzięki tej pozycji zdobędziecie nie tylko umiejętności, ale też wiedzę. Zadania zostały podzielone na 31 dni, za każdym razem jest miejsce przeznaczone na wpisanie daty wykonania zadań, to sprawia, że dużo łatwiej utrzymać nam regularność i zaglądać to tej pozycji codziennie. Jakiego typu zadania tu znajdziecie? Na każdej stronie czeka na Was nowa niespodzianka – od listy słów do zapamiętania, przez znajdowanie słów w wykreślance po znajdowanie synonimów i wiele innych. Przy wielu zadaniach znajduje się miejsce na wpisanie ile czasu zajęło nam jego wykonanie, dzięki temu możemy już po pierwszym tygodniu zauważyć, że z dnia na dzień sprawność naszego umysłu się poprawia.

„Trenuj swój intelekt” to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce poprawić swoją pamięć i zadbać o inne zdolności swojego umysłu. Jest to także uniwersalna pozycja, a więc idealna na prezent, niezależnie od wieku, płci, zainteresowań, zawarte tu ćwiczenia przydadzą się w codziennym funkcjonowaniu. Po zrealizowaniu wszystkich ćwiczeń zauważyłam dużą różnicę w tym jak łatwo przychodzi mi skupienie się oraz jak znacznie mniej czasu muszę poświęcać na zapamiętywanie. Bardzo polecam ten tytuł, który jest połączeniem przyjemnej rozrywki z pożytecznym treningiem mózgu. Gwarantuję, że po tych zadaniach nie będziecie potrzebowali listy zakupów na kartce, bo z łatwością umieścicie to wszystko w swojej głowie 😊

Ciekawy zestaw ćwiczeń do codziennej realizacji. Może nie wszystkie ćwiczenia mi się spodobały to jednak dostałem narzędzia do treningu pamięci i umiejętności poznawczych będąc nawet w ”terenie”. Książka mnie zmotywowała i uświadomiła, że sprawność intelektualna nie jest dana raz na zawsze i naprawdę warto poświecić kilka dodatkowych chwil na ćwiczenia aby utrzymywać ją na wysokim poziomie zwłaszcza dzisiaj, gdy stale jesteśmy bombardowani nadmiarem informacji oraz bodźców zewnętrznych.

Książka warta uwagi.
Zapraszam na recenzję wideo

Książka warta uwagi.
Zapraszam na recenzję wideo

Pokaż mimo tovideo - opinia

Od dwóch tygodni rozwiązuje ćwiczenia w książce „Trenuj swój intelekt” i zauważyłam już wielką zmianę. Rozdziały w książce zostały podzielone na 31 dni, w każdym dniu mamy do rozwiązania kilka ćwiczeń, które wpływają na pamięć, koncentrację, wiedzę, kreatywność, uważność, język oraz emocjonalność. Na początku rozwiązywania zadań miałam wielki problem aby się skupić, umykało mi dużo rzeczy, aż byłam zdziwiona kiedy sprawdzałam prawidłowe odpowiedzi. Kluczowa w rozwiązywaniu ćwiczeń okazała się systematyczność na którą autorki książki wiele razy zwracają uwagę. Teraz jestem w stanie wykonać każde zadanie bez przerwy i niepoddawania się, gdy mi nie wychodzi. W szczególności spodobały mi się zadania na pamięć, jak na przykład zapamiętywanie jak największej ilości słów w ciągu dwóch minut. Wracając do tego ćwiczenia po dwóch tygodniach jestem w stanie zapamiętać 20/30 słów, pierwszego dnia było to tylko dziesięć. Oprócz wspomnianych ćwiczeń dla naszej pamięci i koncentracji na uwagę zasługują zadania, dzięki którym możemy nauczyć się sposobu wyrażania naszych myśli i emocji, na przykład „Gdy ktoś jest bardzo szczęśliwy… To jak naprawdę się czuję? Jestem również wdzięczna za wszelkie wskazówki od autorek książki zawarte przy każdym dniu, jak na przykład lepiej zrozumieć swoją kreatywność, jak sen wpływa na naszą pracę. Na pewno ta książka stała się moją codzienną rutyną i traktuję ją jako trening dla mózgu, w końcu z którego korzystamy w każdej sekundzie życia.

Może zabrzmię teraz jak jakaś stara babcia, ale autentycznie z wiekiem czuję, że moja pamięć i koncentracja się pogarszają. Sądzę, że większość z nas tak ma tylko nie każdy chce się do tego przyznać. Jednak nie jest to nic wstydliwego! Wpływ ma na to wiele czynników zdrowotnych, jak i środowiskowych dlatego tak ważne jest, aby pomagać naszej pamięci.
Przydatne okazują się być do tego książki takie jak na przykład „Trenuj swój intelekt. Rozwiń pamięć, koncentrację, kreatywność i uważność w 31 dni”. Autorki w swojej książce przygotowały świetny trening dla naszych szarych komórek, który pozwala także zwalczyć stres. Dzięki niemu uaktywnimy koncentrację, kreatywność, język, pamięć, wiedzę, emocjonalność oraz uważność. Niektóre ćwiczenia są łatwiejsze, inne trudniejsze. Jednak co najważniejsze są bardzo pomocne. Dla mnie prócz super ćwiczenia pamięci są idealną rozrywką. Warto nadmienić, że jedna z autorek to genialna psycholożka, a druga zajmuje się skuteczną i kreatywną komunikacją dzięki czemu ta książka jest genialna.

Zadbajcie o swoją pamięć oraz koncentrację i sięgnijcie po „Trenuj swój intelekt”.

Przydatne okazują się...

• Poradniki