Okładka książki Jak przestać się bać. Dla introwertyków, nieśmiałych i tych, którzy odczuwają lęki społeczne Ellen Hendriksen
Ellen Hendriksen Wydawnictwo: Feeria nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
How to Be Yourself: Quiet Your Inner Critic and Rise Above Social Anxiety
Feeria
2020-06-03
2020-06-03

Warto przeczytać, ale czy coś z tego wyniesienie...? W moim odczuciu niewiele.

Warto przeczytać, ale czy coś z tego wyniesienie...? W moim odczuciu niewiele.

Najlepsza książka jaką przeczytałem odnośnie nieśmiałości i lęków społecznych. Niestety jeżeli chcesz ją przeczytać ,a potem odłożyć na półke i odhaczyć do przeczytanych to nie zmieni ona radykalnie twojego życia, ale kiedy poświęcisz swój czas na rozpatrzenie i refleksje z każdego rozdziału , a wszystkie nowo poznane rzeczy zaczniesz stosować ,to bardzo prawdopodobne ,że zmniejszysz swoją nieśmiałość
i zmienisz swoje nastawienie wobec interakcji społecznych. Gorąco polecam!!!!!!!

Ta książka została mi polecona i pożyczona przez osobę, której jak twierdzi odmieniła życie. Miałam więc podstawy, aby pokładać w niej nadzieje na odmianę choć w pewnym stopniu mojego. Ale czy coś zmieniło się po przeczytaniu tego poradnika? Na pewno książka ma dużo mądrych obserwacji, stwierdzeń czy przykładów, ale jeśli ktoś ma faktycznie jakieś zaburzenia to lepiej żeby udał się na prawdziwą psychoterapię ;)

Książka popularnonaukowa na temat lęku społecznego. Napisana w fajny sposób, oparta na ogromnej ilości badań.
Najbardziej podobał mi się rozdział o krytyku wewnętrznym.
Można z niej bardzo dużo wyciągnąć. Jest pełna narzędzi do pracy z lękiem i pokazuje na przykładach, że wielu ludzi sobie z nim poradziło.
Polecam :)

Najbardziej podobał mi się rozdział o krytyku wewnętrznym.
Polecam :)

Bardzo przystępny język, łatwo się czyta. Można nawet powiedzieć że narracja jest bardzo miła. Dużo ciekawych ćwiczeń, przykładów jak i poparcia w badaniach naukowych.

Książkę Ellen Hendriksen zakupiłem z jednego powodu - Tak, borykam się z lękiem społecznym i od dłuższego czasu chciałbym to zmienić.

Na rynku wydawniczym nie ma chyba książek o tej tematyce. Znalazłoby się zapewne wiele książek o lęku, ale o jego społecznym wydaniu nie widziałem. Autorka w doskonały sposób pokazuje problem lęku społecznego z terapeutycznego punktu widzenia. Wiele historii i badań terapeutycznych pokazanych w książce uświadamia czytelnika, że odrobina cierpliwości i wprowadzonej pracy nad sobą, jeśli nie rozwiąże problemu lęku społecznego, to na pewno go zniweluje. Samo przeczytanie książki na pewno nie wystarczy. Trzeba przełamywać, przełamywać i jeszcze raz przełamywać lęk, a z czasem będziemy widzieć coraz większe postępy. Doświadczenie autorki, która na marginesie także boryka się z lękiem społecznym, pokazują, że można i warto terapeutyczne wskazówki z książki wprowadzić w swoje życie.

Reasumując: Książka Ellen Hendriksen to doskonała pozycja aby zapoznać się z tematem lęku społecznego. Na pewno może pomóc także tobie. Musisz jedynie wprowadzić w życie ostanie słowa z książki: "Wyjdź i działaj. Rozwijaj się. Rozrastaj. A po drodze odkryjesz swoją prawdę - autentycznego siebie." - Warto

Kolejna książka, która opisuje rzeczywistość, bez wielkich odkryć. Dobra do poukładania sobie w głowie, ale nie do rewolucji w życiu.

Pokaż mimo tovideo - opinia

Książka jest świetna. Mimo tego że nie przepadam za czytaniem ta książka jest zdecydowanie tego warta. Obecnie czytam ją drugi raz.
Książkę gorąco polecam wszystkim przeżywających stres w sytuacjach społecznych.

Książkę gorąco polecam wszystkim przeżywających stres w sytuacjach społecznych.

Ta książka jest idealna dla osób, które mają problem z własną samooceną i są nieśmiałe - osobiście zaznaczyłam wiele fragmentów do których będę wracać w razie potrzeby.

Czytajac niektore fragmenty,.mialam wrazenie jakbym czytala o sobie. Lek spoleczny nie jest niczym przyjemnym. Zdecydowanie wolalabym byc przebojowa i pewna siebie kobieta-wiele by to ulatwilo. Niestety, jest na odwrot.
Ksiazka jest napisana przystepnym jezykiem, podaje ciekawe i przydatne rozwiazania, ktore staram sie teraz wprowadzac w zycie. Nie bedzie to zaden cud i ,,uzdrowienie"-zreszta autorka sama wskazuje, ze nie powinnismy sie zmieniac. Aby pokonac swoje leki ta ksiazka nie wystarczy, Ale może byc dobrym poczatkiem.polecam.

• Poradniki
  • Psychologia

Ellen Hendriksen Jak przestać się bać. Dla introwertyków, nieśmiałych i tych, którzy odczuwają lęki społeczne Zobacz więcej