Trening superkreatywności dla dzieci

Okładka książki Trening superkreatywności dla dzieci Olga Geppert, Paulina Mechło
Okładka książki Trening superkreatywności dla dzieci
Olga GeppertPaulina Mechło Wydawnictwo: Sensus literatura dziecięca
literatura dziecięca
Sensus
2022-06-01
2022-06-01
kreatywność dzieci dziecko trening psychologia dziecka

Okładka książki Trening spostrzegawczości dla dzieci Magdalena Karpińska, Paulina Mechło
Trening spostr... Magdalena Karpińska...
Okładka książki Trening ciiiiszy dla dzieci Mechło Magdalena, Paulina Mechło
Trening ciiiis... Mechło Magdalena, P...
Okładka książki Superumysł. Myśl klarownie i skutecznie każdego dnia Olga Geppert, Paulina Mechło
Superumysł. My... Olga Geppert, Pauli...
Okładka książki trenuj swój intelekt. Rozwiń pamięć, koncentrację, kreatywność i uważność w 31 dni Olga Geppert, Paulina Mechło
trenuj swój in... Olga Geppert, Pauli...

zaczytana0598
"Trening super kreatywności dla dzieci" autorstwa Pauliny Mechło i Olgi Geppert to pozycja skierowana do dzieci. W tej kolorowej książce znajdziemy aż 89 ćwiczeń na rozwijanie między innymi kreatywności, wyobraźni, przy których na pewno nie będzie się nudzić dziecku. Te cudne, ciekawe zadania nasze pociechy będą rozwiązywać z trzema bohaterami : Móżdżkiem Mużdżynką oraz Kikkim. Między ćwiczeniami znajdziemy również historyjkę, w której nasi bohaterowie budują maszynę, co z pewnością jeszcze bardziej zachęci dzieciaki do rozwiązywania zadań.
Według mnie jest to pozycja dla dzieci między 6 a 9 rokiem życia.
Ja jako opiekunka dziecięca z pewnością sięgnęłabym jako pomoc po tą pozycję.
#treningsuperkreatywnościdladzieci #kreatywność #wyobraźnia @wydawnictwo_sensus #wydawnictwosensus

zaczytana0598

Moja córka jest jeszcze za mała, ale zachowam książkę na przyszłość.
Mój zachwyt ta książką nie ma końca. Sama chętnie bym usiadła i ja wypełniła. Myślę, że każdy nie zależnie od wieku powinnien spróbować rozwiązać kilka ćwiczeń. Szkoła nie zawsze rozwija kreatywność,a jest to jedna z ważnych cech, która ułatwia życie. Sprawia że człowiek się rozwija. "Siedzą z dzieckiem w domu" staram się ćwiczyć swój umysł żeby nie wypaść z wyprawy. Wydawnictwo sensus stworzyło idealną książkę dla dzieci i dorosłych.
Ogromna polecajka.

Moja córka jest jeszcze za mała, ale zachowam książkę na przyszłość.

Ile razy słyszeliście od swojego dziecka: „Nudzi mi się. Pobawisz się ze mną?” Panicznie zaczynamy szukać, jakiegoś zajęcia dla pociechy. A gdyby tak się pobawić w wymyślanie? Tu pojawia się nowy problem – czego? Czegokolwiek. Nic nie przychodzi wam do głowy? Chyba czas potrenować kreatywność.

„Trening superkreatywności dla dzieci” Pauliny Mechło i Olgi Geppert to prawdziwa skarbnica pomysłów. Razem z trójką sympatycznych bohaterów: Móżdżkiem, Móżdżynką (domyślacie się kim oni są?) oraz Kikkim (tu musimy sami określić co to za gatunek) będziemy wymyślać. W książce znajdziemy 89 ćwiczeń, które mają pobudzić kreatywność. Jakieś przykłady? Dobrze, ale niewiele. Ćwiczenie numer 61: Zaprojektuj najwygodniejsze łózko na świecie. (Pewnie wielu z nas ma swoje oczekiwania wobec tego mebla). Ćwiczenie 67: Narysuj zwierzę. Pamiętaj żeby wkomponować w nie dany kształt. (Tego typu zadania najbardziej mi się spodobały. Patrzysz na jakąś figurę i zastanawiasz się, czego może być częścią.) Ćwiczenie 86: Zaprojektuj ulotkę reklamującą maszynę. (Trzeba pomyśleć o jej mocnych stronach i wyeksponować je graficznie. Można wymyślić chwytliwe hasło). Rozwiązując zadania mamy często wybór, czy wolimy coś narysować, czy opisać. To też jest świetne. W zależności od chęci możemy pójść na łatwiznę, albo wybrać trudniejszą dla nas technikę i ją trenować.

Zadnia zebrane w tej publikacji bardzo mi się podobają. Kiedy moja córka narzeka, że czegoś nie potrafi, że nie wie jak rozwiązać problem, mówię do niej: „Zamknij oczy. Spokojnie oddychaj. Może coś przyjdzie ci do głowy.” W 9/10 przypadków wpada. Oczywiście nie mówię tu o sytuacjach, które przekraczają jej umiejętności. Żeby zobrazować, o co mi chodzi, przytoczę historię pewnego rysunku. Szliśmy świętować urodziny mojej przyjaciółki. M. miała przygotować obrazek kota, bo ciocia ma to zwierzę. Pokazałam jej, jak ów pupil wygląda i zaczęło się: „Nie umiem! Ty zrób!”. Udało mi się ją zachęcić do samodzielnej pracy. Jej efekt to różnokolorowy kot, a do tego kwiatki i inne pierdołki – żeby było ładnie. Wystarczyło na chwilę zamknąć oczy i plan był gotowy. Tak, jest w przypadku większości ćwiczeń zaproponowanych przez Paulinę Mechło i Olgę Geppert. Żeby dobrze je wykonać trzeba dać się ponieść pomysłowi.

Zadania są przeplatane historyjką, w której Móżdżek, Móżdżynka i Kikki budują maszynę, a często są z nią powiązane. Interesujący zabieg. Powoduje, że publikacja jest czymś więcej niż zeszytem ćwiczeń. Jeżeli chodzi o samą opowieść, to bardzo podoba mi się, że pokazuje ona „techniczny” aspekt kreatywności. Kreatywny człowiek może wymyślić gros użytecznych rzeczy, może zmienić świat. Może się wydawać, że dzieci bujają w chmurach – przecież one życia nie znają – ale to jest świetne, że nie widzą przeszkód, jakie mogą napotkać w swoich projektach. Może ktoś, kto podda się treningowi superkreatywności wyrośnie na słynnego wynalazcę? Kto wie?

Wydawca nigdzie nie określił wieku odbiorcy, więc pozwolę sobie napisać słówko, jak jak to widzę. „Trening superkreatywności dla dzieci” podsunęłabym milusińskim w wieku szkolnym (celowałabym tak w ok. 9 lat). Umiejętność pisania przyda się w notowaniu pomysłów. Pomocny będzie też pewien zasób słownictwa. Oczywiście z książki można czerpać inspirację do zabawy z młodszymi dzieci. Z pomocą kogoś starszego mogą i one zrealizować ciekawe projekty, a ich niebanalne spojrzenie na świat pozwoli znaleźć oryginalne rozwiązania.

Na koniec, chciałam prosić wszystkich, którzy zdecydują się pracować z tą książką, aby pozwolili wyzwolić dziecięcą wyobraźnię na maksa. Nie zmieniajcie, nie sugerujcie. Nawet jeżeli odpowiedź wydaje się wam nieciekawa. Pamiętajcie, że zabawa ma wspomagać, a nie zniechęcać. Tu nie chodzi o perfekcję. Chodzi o pomysł.

„Trening superkreatywności dla dzieci” Pauliny Mechło i Olgi Geppert to...

Jestem zdania, że kreatywność warto rozwijać… a w zasadzie podtrzymywać dziecięcą kreatywność, dlatego z przyjemnością zaopatruję synów w takie pozycje. Dziś o książce „Trening superkreatywności dla dzieci”. To moje drugie spotkanie z twórczością duetu Paulina Mechło i Olga Geppert… i powiem Wam, że to było równie wyborne spotkanie. Cała paleta zagadek, łamigłówek i gier umysłowych to gwarancja świetnej zabawy.
Zadania są bardzo różnorodne, zachęcają by narysować, napisać, ułożyć słowa z podanych liter, rozszyfrować zdania. Wiele zadań można przełożyć na wersję „ustną” i korzystać z nich np.: w drodze.
Książka daje olbrzymią przestrzeń na wyrażenie własnego zdania. Przypomina mi rozmowę, wymianę opinii, zachęcanie dziecka do wychodzenie poza szablonowe myślenie. Polecania zostały tak sformułowane, że dziecko zabiera się do pracy z wiarą, że każda odpowiedź jest dobra, a najliczniejsze odpowiedzi, nie oznaczają najlepszych.
Samodzielność myślenie to podstawa.
To co spróbujesz?
Zastanów się nad niecodziennym zastosowaniem klocków, podaj przykłady pomysłów na zabawy na hamaku, a może masz ochotę zaprojektować samouczącą się maszynę sprzątającą lub najbardziej szaloną trampolinę?
Moi synowie z wielką przyjemnością zabrali się za realizację zadań zawartych w tej książce. Śmiechu było dużo, powrotów do części zadań kilka… dlatego serdecznie polecam książkę „Trening superkreatywności dla dzieci”.
Za egzemplarz serdecznie dziękuję Sensus.

Po treningu koncentracji, przyszła kolej na kreatywność.

Paulina Mechło i Olga Geppert to nazwiska, które warto zapamiętać. Te niezwykłe kobiety tworzą cudowne książki wspierające rozwój dzieci. Tym razem wydawnictwo SENSUS proponuje nam „Trening Superkreatywności” – warto sięgnąć po tę publikację – jestem pewna, że zachwycicie się nią tak samo mocno, jak i ja.

„Bo dla wynalazców świat nie ma granic ani barier”.

Dla rozwoju mózgu
Z każdym zadaniem, twórczą aktywnością, nasz mózg się rozwija – robi mu to po prostu dobrze! W książce Pauliny Mechło i Olgi Geppert znajdziemy całą kopalnię pomysłów na ciekawe spędzanie wolnych chwil i rozwijanie umysłu. W tej niezwykłej podróży towarzyszyć nam będzie trójka oryginalnych bohaterów: Móżdżynka, Móżdżek i Kiki – rodzeństwo i ich najlepszy przyjaciel. W takie paczce nie ma miejsca na nudę i monotonię.

„Mózgi są bardzo ciekawe wszystkiego i zadają dużo pytań”.

Przybij piątkę i wyrusz w podróż!
Zaczynamy od lektury „Innobajki” – wchodzimy stopniowo w świat fantazji i poznajemy naszych bohaterów, a potem przychodzi kolej na pierwsze ćwiczenia, a także na psychotest, dzięki czemu można siebie nieco bardziej poznać. A co nas tutaj czeka? Wymyślanie innowacyjnych wynalazków, zabaw, spotkamy zieloną owcę w kosmosie, a także sprawdzimy, co zrobić, gdy musimy wykonać czynność, jaką niekoniecznie lubimy… Tak, zdecydowanie nie będziemy się nudzić. A prawdziwym hitem będzie maszyna, która „niechcemisię” zmieni w CHĘĆ.

Dla rodziców i nauczycieli
Poprzednią część zdarzyło mi się wykorzystać na lekcjach – wychowawczych i dodatkowych, rozwijających. Trening kreatywności również zostanie na mojej półce – to znakomita pomoc dla każdego nauczyciela i rodzica. Zadania są zróżnicowane, kreatywne i dopracowane graficznie – całość jest przejrzysta i bardzo atrakcyjna dla oka młodego człowieka. Must have w każdym kreatywnym, zabawnym domu. Polecam serdecznie „Trening superkreatywności dla dzieci” od wydawnictwa SENSUS. Sprawdźcie również poprzednie publikacje!

Po treningu koncentracji, przyszła kolej na kreatywność.

„Bo dla...

Wszyscy wiemy, jak ogromne pokłady kreatywności i wyobraźni drzemią w dzieciach. Dla nich "niemożliwe" często nie istnieje. Z biegiem czasu się to niestety zmienia... Ale my - jako rodzice i opiekunowie - możemy, a nawet powinniśmy!, tę kreatywność wspierać i pozwalać jej się rozwijać.

Nieocenioną pomocą będzie tu "Trening superkreatywności dla dzieci" od @wydawnictwo_sensus. To książka, która łączy opowieść z zagadkami, łamigłówkami i ćwiczeniami. Do ich wykonania nie potrzeba dużej wiedzy. Wystarczą: czas, chęci i wyobraźnia.☺️

Zadania są naprawdę różnorodne i jest ich prawie 90! Trzeba coś narysować, zaprojektować, odpowiedzieć na pytanie czy ułożyć wypowiedź na dany temat. A wspólnym mianownikiem wszystkich ćwiczeń jest właśnie kreatywność. To będzie prawdziwa burza mózgów!

Dzieciom w rozwiązywaniu łamigłówek będą towarzyszyć książkowi bohaterowie: Móżdżynka, Móżdżek i ich przyjaciółka Kikki. To oni prowadzą opowieść. Przed nimi wiele pracy i zadań. Trzeba im pomóc w ich wykonaniu i odkrywaniu nowych wynalazków.

Książka nie tylko pozwoli dzieciom puścić wodze wyobraźni, ale dostarczy równie porządną dawkę wiedzy. Mali czytelnicy dowiedzą się m.in. czym są wynalazki i wynalazcy, co to jest innowacja, neuron czy odwaga, czym różni się bycie ciekawym od bycia ciekawskim oraz jak ważna jest praca zespołowa.

Coraz częściej - na szczęście! - odchodzimy od schematowości oraz nauki i pracy "pod szablon". Kreatywność to coraz bardziej pożądana cecha. Jeśli chcecie wzmacniać ja u swoich dzieci, "Trening superkreatywności dla dzieci" z pewnością Was w tym wesprze.

Nieocenioną pomocą będzie tu "Trening superkreatywności dla dzieci" od...

"Trening superkreatywności dla dzieci" od @wydawnictwo_sensus

To książka w której znajdziemy aż 89 różnych ćwiczeń, które mają na celu pobudzenie wyobraźni, kreatywności naszych dzieci.

Ćwiczenia są różne od przedstawienia się, po projektowanie maszyny do wszystkiego. Czasem mamy stworzyć coś sami wg naszego pomysłu, a czasem wykorzystując podane elementy. Krótkie teksty, które wprowadzają do ćwiczeń są ciekawym dodatkiem.
@mamcia_tomusio_lilusiowa

"Trening superkreatywności dla dzieci" od @wydawnictwo_sensus

Tak jak obiecałam ostatnio, teraz przedstawię książkę przeznaczoną dla osób w wieku 6-8 lat. Niedawno na rynku pojawił się “Trening superkreatywności dla dzieci”, a jego autorkami są Paulina Mechło oraz Olga Geppert.

Bohaterami występującymi w tej Innobajce są Móżdżynka, jej brat Móżdżek oraz ich przyjaciółka Kiki. Cała trójka uwielbia zagadki i gry umysłowe, a najbardziej kochają wymyślać nowe wynalazki. Teraz celują w stworzenie Maszyny do Wszystkiego, a do pomocy w tym przedsięwzięciu zapraszają właśnie najmłodszych.

Oprócz krótkiej historii, dzieci wraz z dorosłymi znajdą też 89 różnych zadań, takich jak chociażby narysowanie myślącego neurona czy wyobrażenie sobie, jak wyglądałaby zielona owca, mieszkająca pod wodą. Dodatkowym ciekawym elementem jest Quizabawa, dzięki której można sprawdzić, jakim jest się typem innowatora. Tak, sama również wypełniłam ten test i muszę przyznać że jak najbardziej zgadzam się z wynikiem. Na plus jest również to, że zostały wyjaśnione poszczególne terminy występujące w opowieści (np. co to jest neuron).

Myślę, że jest to świetne zajęcie na deszczowy dzień, wymagające od dzieci przede wszystkim właśnie kreatywnego myślenia. Jeżeli któryś z rodziców chciałby zapoznać się z tym tytułem i sprawdzić, czy jego malec byłby nim zainteresowany, to serdecznie do tego zachęcam.

„… Pokręcone koleje losu, jej determinacja w osiąganiu celu i chęć spełnienia marzeń sprawiły, że w pełni wykorzystała swój potencjał …”

Kreatywność ma zmienić świat na lepsze. Wolność, cudowne dzieciństwo, mądrzy rodzice, miłość i wsparcie. Te kilka słów, jest w dzisiejszych czasach niezmiernie ważne. Bez wątpienia wakacje sprzyjają temu, by dla dziecka „mieć czas”. Ważna jest zabawa, uśmiech, gra w piłkę, czy wspólna wycieczka w góry. Mamy rozwijać wyobraźnię pociechy, ale i pokazywać mu świat dorosłych.

Z fachowego punktu widzenia kreatywność, to proces umysłowy pociągający za sobą powstawanie nowych idei, koncepcji lub skojarzeń, powiązań z istniejącymi już rzeczami. Myślenie kreatywne to myślenie prowadzące do uzyskania oryginalnych i stosownych rozwiązań.

Autorkami książki są Paulina Mechło i Olga Geppert. Pani Paulina jest psychologiem, prowadzi konsultacje oraz autorskie treningi grupowe i indywidualne usprawniające intelekt i funkcje poznawcze dla osób w różnym wieku. Olga Geppert jest księgarzem i kulturoznawcą. W pracy zajmuje się projektowaniem graficznym i frontendem, czyli skuteczną komunikacją.

Przez zabawę do kreatywności. Podobno, też tak się da. Odkrywca – podróżnik lubi wiedzieć jaki jest świat. Myśliciel – badacz, u niego dużo dzieje się w głowie. Szalony – naukowiec wymyśla różne cuda, a później metodą prób i błędów urzeczywistnia je. Z kolei Sprytny – czarodziej potrafi zauroczyć innych. Ci są perfekcyjni, wręcz wyprzedzają swoją epokę. Energiczny rozrabiaka, to człowiek czynu i lubi, kiedy coś się dzieje. Którym typem jest TWOJE DZIECKO?

Autorki przedstawiają Nam bohaterów naszej Innobajki. Przed małym odbiorcą pojawia się Móżdżynka, jej brat Móżdżek i ich najlepszy przyjaciel Kikki. Wszyscy troje uwielbiają zagadki, łamigłówki i gry umysłowe, a najbardziej ze wszystkich zabaw lubią tę w wymyślanie wynalazków. Jednak nie byle jakich, tylko takich, które mogą kiedyś odmienić świat... Bo dla wynalazców świat nie ma granic ani barier.

Móżdżynka i przyjaciele zapraszają dziecko do wspólnej zabawy. Przygoda z kreatywnością czeka i jest na wyciągnięcie ręki. Pomożemy naszym bohaterom stworzyć Maszynę do Wszystkiego, rozwiązujemy wraz z nimi ćwiczenia i zagadki, główkujemy nad zadaniami, a przede wszystkim świetnie się bawimy. Też i kolorami, ponieważ książeczka uzupełniona jest kolorowymi obrazkami. Rodzic i dziecko muszą być razem. Po zabawie, kiedy już rozwiniemy superkreatywność, także dołączamy do grona Innowatorów. Jeśli jesteście chętni – zapraszam do świata dziecka, on bywa wesoły. 😉

Gorąco polecam
Katarzyna Żarska

Wydawnictwo: Helion S.A – Sensus
Premiera: 01.06.2022 r.
Oprawa: miękka
Liczba stron: 144
(nowość wydawnicza)

Przewodnikami po książce są bliźniaki Móżdżek i Móżdżynka oraz ich przyjaciółka od żłobka Kikki. Troje bohaterów towarzyszyło mi w trakcie zapoznawania się z 89 różnorodnymi ćwiczeniami rozwijającymi bardzo pożądaną umiejętność we współczesnym świecie. To dzięki niej świat się rozwija, powstają nowe wynalazki, nowe rozwiązania. I tu ma rację przysłowie: Czym skorupka za młodu nasiąknie… A ma czym nasiąkać dzięki temu, że autorki zadbały o rozwój dzieci. Ćwiczenia o różnym stopniu trudności, złożoności i charakterze rozwijają słownictwo, grafomotorykę, umiejętności plastyczne i werbalne, argumentowanie, stymulują wyobraźnię, angażują w rozwiązywanie zadań dzięki rozmowom sympatycznych bohaterów. Jest też Quizabawa „Jakim typem/jakimi typami innowatora jesteś?”, która moim zdaniem powinna zostać umieszczona na początku publikacji.
Autorki stawiają na twórcze myślenie. Co my tu znajdziemy? Na początek trzeba stworzyć nazwę gatunku Kikki i ją opisać oraz przedstawić się bohaterom. Trzeba narysować karykaturę zwierzaka za pomocą dwóch kółek i piętnastu kresek, dwa rodzaje pudełek do klocków, owieczkę żyjącą pod wodą czy zaprojektować najwygodniejsze łóżko na świecie lub maszynę z podanych elementów. Obok zadań plastycznych są także polonistyczne – wybór synonimów, układanie nowych słów przez anagramowanie, wymyślanie nowych nazw, rozszyfrowanie treści, opisanie snu. Zdania rozwijające wyobraźnię to na przykład wymyślanie nowych wynalazków, nowych zastosowań istniejących rzeczy.
Niektóre ćwiczenia przez dwa tygodnie testowałam na swoich uczniach. Z tymi samymi zadaniami zmagali się młodsi i starsi. Niektóre z nich modyfikowałam – utrudniałam lub ułatwiałam. Jedne podobały mi się bardziej, inne mniej, ale na pewno wszystkie „zmuszają” szare komórki dziecka do wytężonej pracy. A przy okazji cieszą oko. Publikacja jest kolorowa, bogato ilustrowana. Wstawki dialogowe bohaterów motywują do wysiłku.
Publikacja Pauliny Mechło i Olgi Geppert angażuje dzieci w wieku szkolnym do wytężonej pracy umysłowej przez zabawę i w doborowym towarzystwie. Różnorodność ćwiczeń, zagadek, łamigłówek motywuje dziecko do samorozwoju, choć nie ma ono o tym pojęcia, bo się doskonale bawi i aktywnie spędza czas. „Trening superkreatywności dla dzieci” sprawdzi się również jako rozrywka dla młodzieży i dorosłych, a i przedszkolaki wykonają niektóre polecenia. Nad zadaniami można główkować wszędzie i o każdej porze. Zapraszam do Innobajki!

• Studia
  • Czeka w bibliotece

Dodaj cytat z książki Trening superkreatywności dla dzieci