Trening spostrzegawczości dla dzieci

Okładka książki Trening spostrzegawczości dla dzieci Magdalena Karpińska, Paulina Mechło
Okładka książki Trening spostrzegawczości dla dzieci
Magdalena KarpińskaPaulina Mechło Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Sensus
2024-03-05
2024-03-05

Okładka książki Trening ciiiiszy dla dzieci Mechło Magdalena, Paulina Mechło
Trening ciiiis... Mechło Magdalena, P...
Okładka książki Trening superkreatywności dla dzieci Olga Geppert, Paulina Mechło
Trening superk... Olga Geppert, Pauli...
Okładka książki Superumysł. Myśl klarownie i skutecznie każdego dnia Olga Geppert, Paulina Mechło
Superumysł. My... Olga Geppert, Pauli...
Okładka książki trenuj swój intelekt. Rozwiń pamięć, koncentrację, kreatywność i uważność w 31 dni Olga Geppert, Paulina Mechło
trenuj swój in... Olga Geppert, Pauli...

Po niedzielnym obiedzie i spacerze, by się zupełnie nie rozleniwić warto zrobić sobie trening. Nie kusi być fizyczny, bo równie ważna co aktywność fizyczna ważny jest rozwój intelektualny.

Pomocą przy tym służą Paulina Mechło i Magdalena Karpińska wraz z opracowanym przez nie "Treningiem spostrzegawczości dla dzieci". To zeszyt ćwiczeń zawierający aż 121 zadań o zróżnicowanym stopniu trudności, dla zwiększenia atrakcyjności zaprezentowanych w przyjaznej wersji kolorystycznej.

Znajdziemy tu trochę labiryntów, ćwiczeń z kodowania, szlaczków do odrysowania, esów-floresów do wodzenia palcem, wyszukiwanek i dużo więcej. Do części zadań przyda się umiejętność czytania, ale większość jest odpowiednia także dla młodszych dzieci. Przez zadania prowadzi dzieci Móżdżek.

Zabawę warto rozpocząć od odpowiedniego przygotowania, o którym autorki wspominają we wstępie, a swoje poczynania zweryfikować w odpowiedziach (chociaż nie do każdego zadania są).

Bardzo ciekawa propozycja.

Książkomaniacy na pewno znają te chwile napięcia i dreszczyk emocji, kiedy pojawia się kolejny tytuł ich ulubionych serii.

Widząc premierę Pauliny Mechło i Magdaleny Karpińskiej czyli autorek książek o przyjacielskim Móżdżku, mogę się wam przyznać, że aż podskoczyłam z radości. Potem z jeszcze większą radością przyjęłam informację, że będę mogła zrecenzować dla was wspomnianą świeżynkę – „Trening spostrzegawczości dla dzieci”.

Jakie treningi czekają na nas tym razem?
Oj! Będzie się działo, jak zawsze zresztą 😉

Móżdżek pomógł nam już w treningu ciszy i pracy w skupieniu. Jak również w ćwiczeniu intelektu i rozwiązywaniu łamigłówek. Natomiast w tej części skupimy się na nauce spostrzegawczości. Ćwiczenia, zadania i zabawy pomagają w zauważeniu tego, co istotne. Szukamy różnic, podobieństw oraz wiele innych ciekawych wyzwań.

Książka jest w każdym calu idealnie dopracowana podobnie jak poprzednie książki autorek. Móżdżek wspiera dzieci na każdym etapie, a zadania mają zróżnicowany poziom trudności. Pracując z książką i Móżdżkiem nasze pociechy nawet nie zauważają jak niezbędne zdolności wypracowują.

Polecam dla tych młodszych i dla tych starszych!
A czas spędzony razem z dzieckiem – bezcenny… 😉

Dziękuję @wydawnictwo_sensus za egzemplarz 🤍

Wiecie, że lewa półkula mózgu odpowiada za funkcje językowe, logiczne i czytanie ze zrozumieniem? Ja się kiedyś o tym uczyłam, ale tak naprawdę dopiero przy własnych dzieciach dowiedziałam się jak ćwiczyć i rozwijać mózg za pomocą ćwiczeń lewopółkulowych. Jestem fanką wszelkiego tego typy zadań, bo one bardzo rozwijają myślenie u dzieci. Pozornie proste ćwiczenia jak układanki, odwzorowywanie czy kategoryzacja procentują później, kiedy dzieci uczą się pisać i czytać. I powiem Wam, że to działa!💪🏼
W tej publikacji znajdziecie ćwiczenia na symetrie, kategoryzacje, porządkowanie i labirynty. Dzieci mają także okazje poznać cyferki i literki. Wydaje mi się nawet, że są tu podstawy kodowania 🧐 Poziom trudności jest zróżnicowany. Niektóre ćwiczenia udało mi się już zrobić z moją córeczką 4,5 roku, ale wydaje mi się idealnie sprawdzi się u zerówkowiczów. Podoba mi się to, że autorki od razu zaznaczają, że zasiadając do ćwiczeń warto robić to w przewietrzonym pomieszczeniu i przy szklance wody. Mózg uwielbia tlen i wodę, a w szkole czasem nadal dzieci nie mogą pić wody na lekcji🤔Fajne ćwiczenia na trening mózgu, ja uwielbiam tego typu tematy i polecam mamom i dzieciom 😊

Spostrzegawczość to jeden z fundamentalnych procesów poznawczych. I choć kojarzy się z sokolim wzrokiem i wyszukiwaniem igły w stogu siana – dotyczy każdego zmysłu: wzroku, słuchu, smaku, dotyku i zmysłów wciąż mniej znanych: równowagi, czucia głębokiego, bólu.

O dzieciach mówi się często, że są bystre, przenikliwe i mają otwarte umysły. Odpowiada za to właśnie spostrzegawczość. Im bardziej dziecko jest spostrzegawcze, tym łatwiej mu gromadzić i wykorzystywać zebrane informacje i łączyć je z wcześniejszą wiedzą. Dlatego właśnie spostrzegawczość warto ćwiczyć!

Trening spostrzegawczości wpływa na rozwój inteligencji – dziecko widzi i wie więcej, kojarzy szybciej oraz dostrzega nieoczywiste powiązania. To zarazem budulec dla kreatywności malucha. Spostrzegawczość stanowi także wsparcie w nauce. Spostrzegawcze dzieci szybciej zapamiętują i łatwiej rozpoznają liczby, literki, figury czy kształty, co przydaje się podczas nauki czytania, pisania i liczenia.

Tutaj idealnie się sprawdzi książka Pauliny Mechło i Magdaleny Karpińskiej „Trening spostrzegawczości dla dzieci”.

W tej pozycji znajdziecie aż 121 zabaw i ćwiczeń, które pozwolą wam miło spędzić czas razem z dzieckiem, a przy okazji potrenować trochę jego spostrzegawczość.

Przez całą książkę towarzyszy wam Móżdżek – bardzo sympatyczny bohater, który jest najlepszym przyjacielem wielu dzieci i pomaga ćwiczyć różne umiejętności. Pracując z książką i Móżdżkiem tak naprawdę nasze dzieci nawet nie zauważą, jakie ważne zdolności sobie wypracowują.

Zadania są różnorodne, jedne skupiają się na kształtach i figurach, inne natomiast na literach i cyfrach. Wszystkie zadania i zabawy pomagają w zauważeniu tego, co istotne. Jestem pewna, że każde dziecko znajdzie tutaj coś dla siebie, a cała szata graficzna książki bardzo im się spodoba.

Na końcu znajdziecie jeszcze odwiedzi do wybranych zadań i dyplom od Móżdżka na ukończenie całego treningu, co na pewno będzie miłą niespodzianką dla dzieci.

Myślę, że ta książka idealnie sprawdzi się również jako materiał do pracy z dziećmi, w szkole lub w innej placówce.

Polecamy i zachęcamy żebyście sięgnęli po inne książki tej autorki.
@bajkowy.zawrot.glowy

"Trening spostrzegawczości" to już kolejna część z serii. Był już trening ciszy, koncentracji, kreatywności, intelektu. Pora na spostrzegawczość! 👍

W książce znajdziemy ponad 120 różnego rodzaju zabaw i ćwiczeń. Przeznaczone są dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, ale z wieloma z nich poradzą sobie również przedszkolaki.

W rozwiązaniu łamigłówek dzieciom będzie towarzyszyć - tak jak i w poprzednich częściach - Móżdżek 🧠. Z takim przyjacielem nauka jest na pewno przyjemniejsza!

Zadania są tu naprawdę bardzo różnorodne. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba coś narysować, pokolorować, pokonać labirynt, znaleźć podobieństwa i różnice, odróżnić cyfry od liter, dopasować do siebie elementy.

Książka pozwala ćwiczyć pamięć i koncentrację, logiczne myślenie i kreatywność, a przy tym dobrze się bawić! 🙂

W rozwiązaniu łamigłówek dzieciom będzie towarzyszyć...

Książka wypełniona jest zbiorem cudownych ćwiczeń dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Maluch na pewno nie będzie się z nią Nudził, ponieważ zadania są różnorodne i skupiają się na: spostrzegawczości wzrokowej, koncentracji, pamięci, spostrzeganiu słuchowym, koordynacji wzrokowo - ruchowej.

Książka oferuje wspólną zabawę z dzieckiem co jest dodatkowym atutem, ponieważ dzięki temu można wzmocnić z nim więź. Ćwiczenia są opisane w prosty Sposób.

"Trening Spostrzegawczości" to wartościowa pozycja, która może stanowić doskonałą pomoc w rozwoju spostrzegawczości u dzieci.
To ważna pozycja, która powinna zagościć w domu każdego maluszka.

Książka oferuje wspólną zabawę z dzieckiem co jest dodatkowym...

"Trening spostrzegawczości dla dzieci" to nowa propozycja autorstwa Pauliny Mechło i Magdaleny Karpińskiej.
To zeszyt pełen zadań wspomagających koncentrację, uwagę oraz dostrzeganie podobieństw i różnic.

Przewodnikiem po zadaniach jest tutaj Móżdżek, którego być może znacie już z poprzednich książek Pauliny Mechło.

Na dzieci czeka aż 121 ćwiczeń, które oprócz wspierania rozwoju zapewniają dobrą zabawę i świetnie spędzony czas.

Jakiego typu zadania się tu znajdują?
To między innymi łączenie w pary, rysowanie lustrzanego odbicia, zauważanie konkretnych szczegółów, wyszukiwanie, kolorowanie wg wzoru, proste liczenie i wiele, wiele innych!

Są też zadania wymagające chwili zastanowienia, jak pytanie jakie rzeczy lub myśli pomagają Ci się skupić.

To zbiór, którym sama z chęcią się zajęłam zanim podałam synkowi. Myślę, że będzie odpowiedni dla dzieci w wieku 6/7+. Niektóre zadania były za trudne dla mojego niespełna 5-latka ale były też takie, z którymi radził sobie bez problemów.

Na dzieci czeka aż 121 ćwiczeń, które oprócz wspierania...

„Trening spostrzegawczości dla dzieci” @wydawnictwo_sensus jest zbiorem 121 łamigłówek, które mają za zadanie rozwinąć dziecięcą spostrzegawczość, koncentrację i logiczne myślenie. Labirynty, wyszukiwanie z tła, rysowanie po śladzie i wiele, wiele innych ćwiczeń wspomaga rozwój motoryki małej, zdolność skupywania uwagi i koordynację oko-ręka.
Książka jest bardzo kolorowa i przejrzysta, polecenia krótkie i proste, a postać Móżdżka uprzyjemnia „pracę” - i to nie tylko najmłodszym, bo mam wrażenie, że i dorośli mogliby się dobrze bawić przy rozwiązywaniu tych zagadek! ♥

Książka jest bardzo kolorowa i...

Móżdżek, bohater kilku książek Pauliny Mechło i Magdaleny Karpińskiej, powraca, by ponownie nieść pomoc najmłodszym w kształtowaniu ważnych i przydatnych umiejętności. Tym razem wspólnie będziemy ćwiczyć spostrzegawczość, czyli zdolność do zauważenia tego, co istotne.

Jestem ogromną fanką tego typu aktywności, więc nie jest to nasze pierwsze spotkanie z Móżdżkiem. Tym razem mamy ponad 120 zróżnicowanych ćwiczeń o różnym stopniu trudności, które mają wspólny cel - wzmocnić umiejętność spostrzegawczości i zapewnić przy tym świetną zabawę.

Ćwiczenia są różnego typu - od labiryntów, wyszukiwania odpowiednich kombinacji, podobieństw i różnic, malowania, liczenia, dopasowywania kształtów do figur, po zadania z elementami kodowania i takich, które wzmagają kreatywność (np. rysowanie portretu na podstawie opisu). Są też zadania wymagające znajomości liter i cyfr. Przy takiej różnorodności można zauważyć, z jakim typem zadań dziecko ma problemy i którym należy przyjrzeć się bliżej.

Na początku książki autorki umieściły kilka słów wstępu, które warto przeczytać. Przypominają, by podczas rozwiązywania zadań, zadbać o higienę umysłu i wykonywać ćwiczenia wypoczętym w przewietrzonym pomieszczeniu. Następnie dobrze zaopatrzonym w kredki, ołówek i długopis, można zacząć trenować swoją spostrzegawczość.

Polecenia w zadaniach skonstruowane są w prosty sposób, tak by kilkulatek nie miał problemu z ich zrozumieniem. Nie wymagają dodatkowych objaśnień ze strony rodzica. Grafika jest minimalistyczna, dzięki czemu nie rozprasza i nie odwraca uwagi od zadań.

Bardzo dobre, różnorodne zadania aktywizujące i ćwiczące umysł. Jeśli nie znacie jeszcze Móżdżka, zachęcam do poznania i sprawdzenia własnej spostrzegawczości.

"Trening spostrzegawczości dla dzieci" to niezwykle przydatny zbiór ćwiczeń, które nie tylko rozwijają umiejętności obserwacyjne, ale także kształtują kreatywność i logiczne myślenie u najmłodszych czytelników.

Książka składa się z 121 zadań zróżnicowanych pod względem trudności co pozwala na dostosowanie poziomu wyzwań do wieku i umiejętności dziecka.

Wśród zadań znajdują się różnorodne łamigłówki, od prostych obserwacji po bardziej skomplikowane zadania wymagające logicznego myślenia i dedukcji. Dodatkowo obecność Móżdżka- sympatycznego bohatera towarzyszącego dzieciom podczas rozwiązywania zadań, dodaje książce uroku i zachęca do aktywnego uczestnictwa w treningu spostrzegawczości 😊

Grafiki stworzone przez Magdalenę Karpińską są proste i nie rozpraszają uwagi dziecka. Polecenia są klarowne i zrozumiałe co sprawia, że książka może być samodzielnie wykorzystywana przez dzieci, które już potrafią czytać.

Jako rodzic z czystym sercem polecam "Trening spostrzegawczości dla dzieci" . To nie tylko sposób na zajęcie czasu, ale przede wszystkim sposób na rozwój umiejętności poznawczych i myślenia u najmłodszych. Polecam serdecznie każdemu rodzicowi, który pragnie wspierać rozwój swojego dziecka w sposób angażujący i kreatywny.

Wśród zadań...

• Popularnonaukowe
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Trening spostrzegawczości dla dzieci