SPYxFAMILY tom 4

Waneko
2020-10-30
2020-10-30
Amelia Lipko
komedia kryminał romans siły nadprzyrodzone akcja shounen manga

Zarejestrowano akta nr. 19740b35
Raport: 00150370
[Ściśle tajne]

Misja: Ochrona ministra spraw zagranicznych
Cel: Złapanie grupy terrorystycznej, chcącej zerwać stosunki dyplomatyczne i zapoczątkować wojnę pomiędzy Wschodem a Zachodem.
Przebieg zamachu:
Użycie wyszkolonych psów z ładunkami wybuchowymi i natychmiastowe wysłanie ich w kierunku premiera Westalis.
Czas dokonania zamachu: nieznany ???
Upoważniony do wykonania misji:
Agent specjalny Westalis, pseudonim „Zmierzch”

Agencja wywiadowcza WISE

„Szpieg…zabójca… to takie ekscytujące! Waku Waku!”.
Anya Forger otrzymuje swoją pierwszą Stellę - ważne odznaczenie szkolne, dzięki któremu operacja Strix nareszcie idzie do przodu.
W nagrodę Loid zgadza się na jej nietypową prośbę i postanawia kupić f̶a̶ł̶s̶z̶y̶w̶e̶j̶ córce pieska.
Cała rodzina udaje się najpierw do sklepu zoologicznego, który posiada (potajemnie) kilka wyszkolonych, chociaż nieco groźno wyglądających czworonogów.
Niestety Anya nie jest żadnym z nich zainteresowana, więc ostatecznie za radą sprzedającego, idą jeszcze na odbywającą się niedaleko giełdę zwierząt.
Jednakże w trakcie szukania psiego towarzysza dla Anyi nie wszystko idzie według planu...
Loid otrzymuje nowe zlecenie i musi niezwłocznie udać się na niebezpieczną misję.
Po chwili również mała Anya tajemniczo znika, a Yor próbuje ją wszelkimi sposobami odnaleźć.
Co tutaj jest grane?!

„Tata umiela, a pokój się zakańca!”

Czas najwyższy przedstawić Wam nowego członka rodziny Forger.
Do akcji wkracza niejaki Bond i oczywiście nie mylić go z kultowym brytyjskim agentem 007, ponieważ ten Bond to ogromna puszysta kulka chodząca na czterech łapach, która umie dziwnym trafem przewidzieć przyszłość.
Tak, nie przesłyszeliście się!
Nowy przyjaciel naszej beztroskiej różowowłosej dziewczynki również skrywa przed całą rodziną tajemnicę.
Dzięki niemu fabuła nabiera barw, a sam ten tomik mnie pozytywnie zaskoczył i bardzo podobała mi się poprowadzona misja.

„Cy jak sie postaramy, to mozemy zmienić psysłość?”

Zarejestrowano akta nr. 19740b35
Raport: 00150370
[Ściśle tajne]

Misja: Ochrona ministra spraw zagranicznych
Przebieg zamachu:
Czas...

Najlepszy jak dotąd tomik. Dużo akcji, gra toczy się o naprawdę wysoką stawkę, każdy z członków rodziny Forger, dziaałając osobno, wykorzystuje swe umiejętności, by powstrzymać terrorystów, ie wspominając o wzruszającej historii nowego czworonożnego członka roddziny.
Choć cała seria klasyfikowana jest jako komedia, to nie stroni od poważniejszych wątków, co szczególnie widać w tym tomiku, kiedy mowa idzie o napięte stosunki między Wschodem a Zachodem i jak wielki wpływ na postrzeganie pewnych kwestii stanowi osobiste doświadczenie okropności wojny

Rodzina Forger się powiększa... o wielką puszystą kulę, która wniesie tyle dobrego, że aż serce się rozpływa. Wprowadzenie tego zwierzaka idealnie wszystko uzupełnia, bo teraz (w moim odczuciu) Forgerowie wreszcie stanowią całość. Każdy z nich jest wyjątkowy a dynamika całej rodziny jest absolutnie ikoniczna.

A kolejna misja zawarta w tym tomie jest fascynująca. Oczywiście musiała być też zabawna i świetnie się przy niej bawiłam.

A kolejna misja zawarta w tym tomie jest fascynująca. Oczywiście...

Na półkach: , , , , , ,

Świetna manga, muszę kontynuować czytanie!! Tak, mamy nowego członka rodziny Folgerów i jego imię jest dobrane idealne.

Czwarty tom mangi Spy x Family to okazja do poznania nowego członka rodziny Forger. Chodzi o psa, który ma pomóc w przybliżeniu się do celu operacji, nad którą pracuje szpieg. Nie może jednak być zbyt łatwo i z prostej wyprawy po psiaka wychodzi niezłe zamieszanie. Wszystko przez zamach terrorystyczny z wykorzystaniem psów, w który zostaje wplątania Anya.

Na okładce (a pod obwolutą jeszcze milsza niespodzianka!) dumnie prezentuje się siedzący w fotelu wielki pies. Czyżby nowy członek, jakim jest zwierzątko domowe, dołączył do rodziny Forger? Oczywiście, że tak!
Jak zwykle w tej wyjątkowej rodzinie nic nie zdarza się w sposób codzienny. Jak dobrze wiemy, Yor została zauważona przez agenta Zmierch, dzięki swoim zabójczym umiejętnościom, a jej brat Yuri, który jest szwagrem dla głównego bohatera, dał po sobie poznać, że jest członkiem tajnej policji. Więc w jaki nieszablonowy sposób rodzina przyjmie czworonoga, jakim jest pies? Bardzo nieszablonowym! Wrogowie wciąż grają na niekorzyść Loida, tym razem działając w bardzo zorganizowany sposób. Chcą przeprowadzić zamach za pomocą psów. Nie są to zwykłe zwierzęta, a specjalnie wyszkolone. To wynik niejakiego projektu "Apple", w którym usiłowano w niedopuszczalny sposób dopracować ich inteligencję. Właśnie w ich wyniku duży puchaty pies potrafi przewidywać przyszłość, a przed oczami ukazuje mu się wizja szczęśliwej rodziny Forger...
Uważam, że to najlepszy tom z dotychczas wydanych. Jest niezwykle interesujący przez wprowadzenie nowego członka rodziny, jakim jest piesek Bond, a do tego akcja, jaka się wokół niego kręci jest wciągająca od pojawienia się problemu do jego rozwiązania. Pojawia się bardzo silny negatywny charakter, który jest bardzo charyzmatycznie wykreowany. Autor w bardzo poważny sposób podszedł do tematu wojny, co jest szczególnie widoczne w słowach, które wypowiedziała oficer prowadząca agencji wywiadowczej Westalis. Dodatkowo los najgenialniejszego agenta Zmierzchu wisi na włosku, co widać w jednej z makabrycznych wizji Bonda. Gdy czytałam tę mangę pierwszy raz z dwa miesiące temu, byłam zdruzgotana, samym widokiem i faktem, że to w końcu najlepszy agent, a tak blisko mógłby być śmierci... Poruszająca otoczka, która sprawiła, że uroniłam kilka łez. Podejście do zwierząt przedstawionych w mandze, nie tylko głównego "dobrego" pieska jest godne naśladowania i pochwały, ponieważ bohaterowie wiedzą, że to nie zwierzęta są winne wojnom, a na takie zostały wytresowane. W tej całej powadze, jak zwykle nie brakuje humoru i myślę, że order uśmiechu akurat w tym tomie powinien powędrować do Yor. Jej przesadne zmartwienie do porwań młodych dziewczynek dla małżeństwa jest komiczne i pozwala na makabryczne działania z jej strony, które kończą się kolejną saldą śmiechu. Zdecydowanie mangę ze strony komedii i przebiegu misji ratującej pokój na świecie jest najbardziej warto przeczytać ze względu na reakcję Damiana na wieść, że Anya ma psa.
Cała ta seria zasługuje na 10/10, ale ten tom zasłużył na to najbardziej.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Pojawia się nowy członek rodziny. Robi się coraz lepiej.

Pojawia się nowy członek rodziny. Robi się coraz lepiej.

Było już super a ter jeszcze doszedł nowy członek rodziny . Rewelacja

Było już super a ter jeszcze doszedł nowy członek rodziny . Rewelacja

W tym tomie poznajemy nowego członka rodziny Forger - a dokładniej pies. Historia coraz bardziej się rozkręca, oby tak dalej.

• Manga
  • Mangi