SPYxFAMILY tom 4

Waneko
2020-10-30
2020-10-30
Amelia Lipko
komedia kryminał romans siły nadprzyrodzone akcja shounen manga

2043

W tym tomie jedna wielka operacja "Nowy zwierzak Anyi" ;) Pomysłowosc tych szalonych akcji szpiegowskich z fantastycznym chumorem wprost zniewalaja ;p Nowy czlonek rodziny - Bond jest przeuroczy ;3 Juz lapie za kolejny tomik, to po prostu uzaleznia ;D

Tomik czwarty to szalona i mocno niebezpieczna wyprawa po nowego członka rodziny. Anya zażyczyła sobie bowiem posiadać psa i nie było mowy o zmianie marzenia na inne. Rodzina „Forgerów” do zwykłych i normalnych nie należy więc można było się spodziewać tego, że wyprawa do sklepu zoologicznego przerodzi się w coś niesamowitego. Któż mógłby przypuszczać, że poszukiwanie czworonoga to takie niebezpieczne zajęcie i można natknąć się podczas tego pozornie trywialnego zajęcia na grupę terrorystów. Nie trzeba chyba dodawać, że w wielkim niebezpieczeństwie są tutaj sami „zamachowcy”, którzy niewiedzą z kim zadarli. Sam milusiński, który w końcu powiększy rodzinę, również do zwykłych czworonogów nie należy (ale jego „zdolności” to już niespodzianka dla czytelnika). Poprzednia część mocniej skupiała się na dialogach i pokazaniu wycinków przeszłości niektórych postaci. Część czwarta to gigantyczna dawka widowiskowej akcji, która wypełnia większą część tomiku. Nikt nie będzie miał tutaj prawa do narzekania na nudę, a kolejne „szaleństwa” będą wywoływać u odbiorcy salwy niekontrolowanego śmiechu. Bezsprzecznie największy prym wiedzie tutaj Anya, która swoim zachowaniem skradnie serce każdego odbiorcy tego tytułu. Trudno jest znaleźć innego małoletniego bohatera mangi, który jest tak mocno urzekający. Swoje pięć minut ma również Yor, która wyraźnie zaczyna odkrywać w sobie coraz mocniej instynkt macierzyński, chociaż sama nie jest tego świadoma.

Cała recenzja na:

Pomysłowość wątków zniewala :D Idealne połączenie czarnego humoru, komedii i wątków szpiegowskich :D

Na półkach: , , , , ,

Z każdym kolejnym tomem manga nabiera tempa, więc czyta się ją bardzo szybko. Pojawiają się też tu kolejne postaci oraz bardzo kochany i odważny pies, którego pokochałam od pierwszej strony. Nie mogę doczekać się kolejnego tomu.

Na półkach: , , , , , ,

Ten pies jest zbyt uroczy. Gdy na niego patrze to mam ochotę dotknąć czegoś puszystego. (づ。◕‿◕。)づ

Z każdym kolejnym tomem historia robi się coraz bardziej ciekawsza.
Polecam!
Miłego dnia!

Z każdym kolejnym tomem historia robi się coraz bardziej ciekawsza.
Polecam!
Miłego dnia!

Cały czas trzyma wysoki poziom ani na chwile nie jest nudno

Cały czas trzyma wysoki poziom ani na chwile nie jest nudno

PSY X FAMILY

„Spy x Family” to zdecydowanie najbardziej bondowska z mang, jakie czytałem. Szpiegowska komedia familijna, która może nie śmieszy do łez, ale za to dostarcza naprawdę dobrej rozrywki, od której trudno jest się oderwać. I chociaż akcja jest tu mało prawdopodobna, a wydarzenia iście szalone, zabawa z rodziną szpiegów jest jak najbardziej godna polecenia każdemu, kto lubi dobre mangi akcji okraszone humorem.

Anya za swoje ostatnie wyczyny zażądała należnej jej nagrody, a tą ma być nic innego, jak pies. Ani ona, ani jej przybrani rodzice nie mają jeszcze najmniejszego pojęcia, co czeka ich w trakcie wspólnej wyprawy po zwierzę. Szybko bowiem okazuje się, że psy mają do odegrania niebanalną rolę w najnowszym planie terrorystów, który ma na celu zabicie premiera Westalis. Bandyci chcą bowiem przytwierdzić do nich ładunki wybuchowe w ten sposób osiągnąć swój cel. Zmierzch wkracza więc do akcji, a tymczasem jego „żona” i „córka” trafiają na psa, który jakimś sposobem wydaje się znać rodzinę Forger…

PSY X FAMILY

Dodaj cytat z książki SPYxFAMILY tom 4