Zapiski zielarki #2

Okładka książki Zapiski zielarki #2 Natsu Hyuuga, Ikki Nanao, Nekokurage
Okładka książki Zapiski zielarki #2
Natsu HyuugaIkki Nanao Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Zapiski zielarki (tom 2) komiksy
komiksy
Zapiski zielarki (tom 2)
Kusuriya no Hitorigoto
Studio JG
2021-08-24
2021-08-24
Katarzyna Szelenbaum
dramat historyczna okruchy życia romans seinen manga

Okładka książki Zapiski zielarki #10 Natsu Hyuuga, Ikki Nanao
Zapiski zielar... Natsu Hyuuga, Ikki ...
Okładka książki Zapiski zielarki #9 Natsu Hyuuga, Ikki Nanao
Zapiski zielar... Natsu Hyuuga, Ikki ...

Drugi tom wprowadza nas głębiej w zawiłe struktury i konwenanse cesarskiego dworu. Będziemy mieć okazję, między innymi, wraz z naszą bohaterką i jej towarzyszkami spędzić czas na przyjęciu w ogrodzie. Maomao ponownie przykuje naszą uwagę niezdrowym popędem do trujących potraw wzbudzając wesołość czytelnika oraz szok pozostałych postaci występujących w historii.

Po drugiej części Zapisków, klaruje nam się już pewien schemat opowieści - inteligenta i ładna dziewczyna ze sporą wiedzą medyczną oraz sprytem, rozwiązuje kolejne zagadki, ratuje co niektórych z opałów,
paradoksalnie próbując przy tym nie rzucać się nie potrzebnie w oczy i po prostu przetrwać.

W powietrzu wisi nutka romansu, jednak jest to raczej powiew dodający uroku, powiew jednostronny i niedotyczący strony naszej bohaterki. Nie narzuca się on, a dodaje całości przekornych rumieńców i lekko komediowego zabarwienia.

Nic tylko czytać dalej :)

Po drugiej...

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo skusił mnie tytuł "Zapiski Zielarki", ponieważ interesuję się medycyną ludową oraz ziołolecznictwem. Nie spodziewałam się tam oczywiście poradników, byłam ciekawa jak autor wplecie w ten tytuł stare praktyki leczenia, a przy tym stworzy ciekawą, inteligentną i dziewczęcą historię dziewczyny. Urzekła mnie też obwoluta, kolorowa z przyjemną kreską.
Jednak to co zastałam w środku, odrobinę mnie rozczarowało.
Akcja gdzieś pędzi lub ślimaczy się na zmianę, w tej akcji też się mało co dzieje, wręcz są momentami dziury w wydarzeniach. Postacie, oprócz głównej bohaterki, męczące i nawet odważę się osądzić, że słabo rozrysowane. Nie wiele wiem na temat cech charakteru głównej bohaterki czy głównego bohatera. Nie rozumiem i trochę się w tym gubię. Nie wiem, dam tej mandze szansę, ponieważ ma ogromny potencjał, ale na ten moment z pewnością mogę uznać, że nie będzie to moja ulubiona pozycja na półce.

Jak wspomniałam wyżej, tak też zrobiłam - dałam tej mandze drugą szansę.
Obejrzałam 12 odcinków anime na podstawie tej mangi i skusiło mnie to do przeczytania dwóch pierwszych tomów tego tytułu, które kurzyły mi się już na półce.
Anime mnie zachwyciło - piękna kreska, ciekawa postać inteligentnej, wypranej z uczuć dziewczyny, która ponad wygląd ceni wiedzę i praktyczność. Ciekawe postacie i ich historie. Wydarzenia z nimi związane w kategorii "delikatnego kryminału" lub intrygi pałacowe. Świetne anime na relaks i nawet da się lubić.
Manga? Moje zdanie się nie zmieniło.
Mimo tego, że wiem już że to jest dobra historia, z ciekawymi postaciami, to czytanie tej mangi mnie męczy.
Nadal są jakieś przeskoki w akcji lub mknie z prędkością leniwca, kreska tak jakby brzydsza od tego w anime, a niby ta sama. 2 tom wypada lepiej od 1 tomu, ale nadal mnie nie przekonuje.
Z przykrością stwierdzam, że nie będę czytać tej mangi. Jest źle poprowadzona, klatka po klatce, gdzie w anime to poprawili i całe szczęście! Ponieważ historia była tego warta!
Ogromna szkoda, bo byłby to mój ulubieniec.

PS. Zauważyłam, że w anime Maomao ma turkusowy kolor oczu, a w mandze raczej fioletowe.

Jednak to co...

Robi się coraz ciekawiej! A do tego piękna kreska!

Robi się coraz ciekawiej! A do tego piękna kreska!

W kolejnym tomie pojawiają się kolejne zagadki do wyjaśnienia

W kolejnym tomie pojawiają się kolejne zagadki do wyjaśnienia

Mam wrażenie, że nastąpił spory skok z tonu zabawnego na poważniejszy....

Mam wrażenie, że nastąpił spory skok z tonu zabawnego na poważniejszy....

To już drugi bardzo ciekawy, trzymający w napięciu tom zapisków zielarki. Jest to śmieszna, czasami niepokojąca manga. Przyjemnie się ją czytało. Grafiki są naprawdę ładnie i starannie wykonane. Jedynym minusem (Moim zdaniem) jest to iż mnie osobiście bardzo mylą się postacie.
Podsumowując manga pt. „Zapiski zielarki tom 2” podobała mi się na równi z pierwszą częścią i jak najbardziej zachęciła do kontynuowania serii i poznania dalszych losów Mao Mao- głównej bohaterki tej powieści graficznej.

Drugi tom "Zapisków zielarki" trzyma poziom pierwszego. Nie brakuje pięknych rysunków - wciąż zachwycam się tą kreską. W dodatku w tym tomie nie brakuje ślicznych strojów! Nie mogło się obejść bez humoru - Maomao jest genialną bohaterką, ale nie chodzi tu o dowcipność (w końcu humor wynika głównie z zabawnych sytuacji i rozmów z TYM jegomościem),ale o sam jej charakter. Chociaż wydaje się dość spokojna, potrafi być naprawdę groźna. Lepiej jej się nie narażać! Poza tym jest też bystra i pomysłowa, a w dodatku nie odczuwa strachu - w końcu kto normalny specjalnie się truje i w dodatku odczuwa przyjemność ze skutków otrucia i smaku trucizny? W dodatku ten tom wyjaśnia pewien element jej wyglądu!

Jako jednorożec, który lubi wątki romantyczne, nie mogę nie wspomnieć o wątku, który jest nieuchronny. Zresztą pan Jinshi jest wyraźnie zauroczony Maomao - czego o niej samej powiedzieć nie można.

Naprawdę polecam tę mangę - sama nie mogę się oderwać, gdy już zacznę czytać!

Druga część "Zapisków zielarki" jest równie wciagająca co część pierwsza. W końcu Maomao dostaje ciężkie zadanie, ma wyleczyć jedną z konkubin cesarza, która jedną nogą znajduje się na tamtym świecie, ale to nie koniec jej przygód. Maomao uwielbia próbować trucizny i uodparniać się na nie, więc posada testerki jedzenia, to coś co przypada jej do gustu. Jednak czy zmieni się to po próbie otrucia jej Pani?
Jedno jest pewne, sytuacja nie spodoba się pewnemu eunuchowi...

Choć w postaciach i pałacach można się lekko pogubić to nadal jest to zabawna historia z intrygami w tle.

Może nie mam wielkiego doświadczenia jeśli chodzi o mangi, ale z tych które czytałam, ta seria jest zdecydowanie najlepsza!

Rysunki są piękne i dopracowane. Sama historia jest wspaniała. Często w mangach są jakieś pitu-pitu, pierdu-pierdu i nie wiadomo o co chodzi, a tutaj wszystko jest przemyślane i bardzo dobrze napisane i narysowane.

Kocham główną bohaterkę. Jest świetna! Lekko szalona, ale też bardzo mądra i bezpośrednia.

Z wielką chęcią będę czytać dalej!

Naprawdę polecam!

Kocham główną bohaterkę. Jest...

• Manga
  • Mangi