Given #5

2019-11-26
2019-11-26
2021-02-09
Tomasz Molski
manga yaoi dramat romans okruchy życia muzyka

Given #5 ♪

Ja uwielbiam Electro Swing, Jazz, muzykę klasyczną oraz taką z lat 70/80/90 ^^

Zespół Given zakwalifikował się do finału Countdown Fest Amateur Contest.
Przed całą grupą zostaje jedynie występ na żywo.

Chłopaki postanawiają przeznaczyć ostatnie dni na intensywne przygotowania, by zaprezentować się z jak najlepszej strony.
Sato oficjalnie kończy pisać nową piosenkę, a Haruki oraz Akihiko coraz lepiej się dogadują.

Pozostaje teraz jedynie pytanie, czy kapeli uda się ponownie zabłysnąć na scenie?

"Nie spałem całą noc, lecz ranek nadszedł znów
Przypominając czas, ukryty w sercu."

Wcale się nie dziwię, że to jeden z najlepiej napisanych tomów przez Natsuki Kizu.
Po przeczytaniu wszystkich rozdziałów siedziałam przybita do fotela.
Historia, w której uczestniczyli Kaji, Nakayama oraz Murata przeszła moje najśmielsze oczekiwania.

Akihiko postanawia zakończyć kolejny rozdział w swoim życiu.
Odcina się od toksycznej relacji i zostawia dawną przeszłość za sobą.

Zaczyna przykładać większą uwagę do nauki i chodzi na uczelnię.
Oprócz tego zauważamy, że umie grać na skrzypcach - akurat ten fragment był dla mnie miłym zaskoczeniem ^^

Mijają dni, tygodnie, miesiące...
Nastała wiosna - jedna z najpiękniejszych pór roku.
Wszystko dookoła rozkwita, a
Haruki i Akihiko postanawiają ze sobą poważnie porozmawiać.

Czy ta dwójka w końcu otrzyma szczęśliwe zakończenie, a może wręcz przeciwnie?

"Choć Zegar tyka wciąż
A wokół tyle zmian
Ten pokój ciągle jest, dokładnie taki sam"

Tak szczerze to wydaje mi się, że „Given” trudno zaliczyć do typowych serii z gatunku boys love.
Nie jest to przesłodzona na wskroś opowieść o miłości.
Tutaj czegoś takiego nie dostaniemy.

Podczas czytania tej mangi targały mną przeróżne emocje i sama przyznaje, że już nieraz się wzruszyłam.
Bez jakichkolwiek zaprzeczeń autorka bawi się emocjami czytelników, a każda narysowana przez nią ilustracja jest niezwykle śliczna.

Przedostatni rozdział został świetnie poprowadzony.
Czułam niewytłumaczalny ból podczas momentu, w którym Ugetsu
podnosi rękę w stronę Akihiko.
Wtedy coś we mnie pękło.

Mam nadzieję, że w przyszłości zdolnego skrzypka wszystko się ułoży i kiedyś odnajdzie kogoś, kto doceni go takiego, jakim jest w rzeczywistości.

Oby tylko autorka nie zapomniała o nim, bo ta postać nie powinna być pominięta i zasługuje jeszcze na uwagę.

Na tym tomie kończy się cała zekranizowana seria „Given”, więc od kolejnej części będę mogła śledzić ich dalsze losy, o których nie mam jeszcze bladego pojęcia ★

Ps. Osoby, które nie obejrzały anime - namawiam by nadrobiły zaległości ;)

"Będziemy kroczyć w przód, by móc ujrzeć nowy brzask
Zatrzymaj się i spójrz, bo ranek zostaje znów
Więc już się nie martw
Zatrzymaj się i spójrz bo
zaraz będzie tu
To ranek wstaje znów"

Given #5 ♪

Ja uwielbiam Electro Swing, Jazz, muzykę klasyczną oraz taką z lat 70/80/90 ^^

Zespół Given zakwalifikował się do finału Countdown Fest Amateur Contest.
Przed całą grupą zostaje jedynie występ na żywo.

Sato oficjalnie kończy pisać nową...

2083

Nie zawsze jest wygrana nawet w słodkiej mandze i nie zawsze losy bohaterów toczą się gładko i przyjemnie dla czytelnika.

Najlepszy ton Givena jak dotąd, bardzo na plus rozwój sytuacji pomiędzy akihiko i harukim, kibicowałam im od początku, także yeey, cieszę się bardzo c: trochę szkoda przegranej w konkursie, ale zobaczymy jak się rozwinie dalej ich kariera muzyczna, czekam na dalszy ciąg.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie znam słów, które opisałyby jak ta manga jest idealna. Ten tom skupia się na głównie na Akihiko i Harukim. Jestem zachwycona, że nieco więcej dowiadujemy się o ich uczuciach. Najlepsze jest to, że nie jest to cukierkowa historia, ale jest to coś prawdziwego, co może zdarzyć się naprawdę.

Chyba najlepsza manga BL na polskim rynku.

Chyba najlepsza manga BL na polskim rynku.

Zdecydowanie najlepszy i mój ulubiony tom Given!
Jestem ciekawa jak autorka i w jakim kierunku ma zamiar pociągną dalej tę historię. Między Akihiko i Harukim nastąpiły wielkie zmiany, ale również relacja Mafuyu i Uenoyamy staje się coraz głębsza.
Już przebieram nogami w oczekiwaniu na kolejny tom.

Zdecydowanie najlepszy i mój ulubiony tom Given!
Już przebieram nogami w oczekiwaniu na kolejny tom.

Świetny tom 😍 Given jak zwykle nie zawodzi.

Świetny tom 😍 Given jak zwykle nie zawodzi.

Najlepszy tom jak do tej pory. Sporo w nim było Akihiko i Haruki.

Najlepszy tom jak do tej pory. Sporo w nim było Akihiko i Haruki.

Ta seria jest świetna. Nie jest ani przesłodzona na siłę, chociaż na pierwszy rzut oka mogłoby się tak wydawać, ani też na siłę mroczna. Jest bardzo ludzka, ma się wrażenie, że bohaterowie faktycznie istnieją, że można ich spotkać w prawdziwym życiu. Kimkolwiek by nie byli, nie da się ich nie rozumieć - ich problemów i tego, z czym się mierzą. Chwilami ta historia potrafi być gorzka - gdy mierzy się z reakcjami ludzi na bycie innym (nie będę spoilerować),ale to tylko pokazuje, jak bardzo prawdziwa jest.

• Manga
  • Mangi