Maigret i trup młodej kobiety

Tłumaczenie: Leszek Kossobudzki
Cykl: Komisarz Maigret (tom 46)
Wydawnictwo: L&L
Maigret et la Jeune Morte

Inne wydania

Przechodnie znajdują na skwerze ciało zamordowanej dziewczyny. Kim była? Jak trafiła w to miejsce w deszczową, ponurą noc, odziana w wypożyczoną wieczorową sukienkę? Oto zagadka, której rozwiązania będziemy szukać wraz z komisarzem Maigret. W latach 30. XX wieku do panteonu bohaterów powieści kryminalnej dołączył komisarz Maigret. Postać stworzona przez Georges'a Simenona zajęła miejsce u...

W latach 30. XX wieku do panteonu bohaterów powieści kryminalnej dołączył komisarz Maigret. Postać stworzona przez Georges'a Simenona zajęła miejsce u boku takich gwiazd jak panna Marple i Hercules Poirot Agathy Christie oraz Philip Marlowe Raymonda Chandlera.
Wszystkich tych detektywów łączy jedno - tropią zbrodniarzy samotnie, zdani na własne siły, z dala od blasku jupiterów. I nie ulega wątpliwości, że gdyby nie oni, prawo i sprawiedliwość nie miałyby szans.

Secrus | 2014-03-28
Przeczytana: 12 lutego 2014

"...Niewątpliwie największym atutem powieści jest sposób, w jaki nasz bohater postanawia rozwikłać zagadkę. Maigret decyduje się dogłębnie poznać zamordowaną, przeżyć z nią całe młode życie, być przy decydujących momentach jej losów. Wyrusza z fajką w ustach w zbrodnicze rejony Paryża, po drodze odwiedzając puby i wypijając w nich kieliszek tego i owego. Wejdzie w skórę zamordowanej tak mocno, jak tylko zdoła. Stopniowo i z rozmysłem poznaje przeszłość zagubionej w wielkim mieście dziewczyny pochodzącej z Nicei i wychowywanej przez na wpół zwariowaną matkę. Maigret to bowiem komisarz, który ponad techniczne aspekty śledztwa stawia osobowość kata i ofiary, a w ekwipunku podstawowych atutów kryje coś ponad przebiegłość i inteligencję… współczucie? (...) Czyta się szybko i bez znudzenia, a ze względu na długość książki śmiało można ją zarezerwować na dwa wieczory. To kryminał jakich wiele, ale całe szczęście, że napisano wiele dobrych kryminałów :)..."

Pełna opinia pod tym...

Klakier | 2011-08-18
Przeczytana: 17 sierpnia 2011

Bardzo ciekawa, a zakończenie zupełnie niespodziewane.

Dans-macabre90 | 2016-09-13
Pati | 2016-06-28