The Beautiful Dead

Okładka książki The Beautiful Dead Belinda Bauer
Okładka książki The Beautiful Dead
Belinda Bauer Wydawnictwo: Transworld Publ. Ltd. Uk kryminał, sensacja, thriller
Transworld Publ. Ltd. Uk
2016-01-01
2016-01-01
thriller kryminał belinda bauer angielski

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Lekki kryminał, bez drastycznych opisów. Fajnie zarysowane postacie. Szybko się czytało, ale raczej jej nie zapamiętam.

Bardzo dobrze się czytało, ale nie był to porywający thriller. Za to ciekawa była postać Eve i jej praca. Morderca hm, jakiś taki bezbarwny. Generalnie miłe czytadło.

,,Martwa jesteś piękna" to całkiem intrygujący kryminał, ukazujący zza kulis prace dziennikarzy kryminalnych i to jest głównie ten motyw, który zachęcił mnie do przeczytania właśnie tego kryminału, podobało mi się ukazanie tego nurtu dziennikarstwa jako nie rzetelnego, mającego na celu uświadamianie i przekazywanie informacji na temat zaistniałej tragedii tylko jako zwykłą walkę o kolejnego odbiorcę ich materiału im bardziej obrazowego i krwawego tym lepiej. Eva Singer jest właśnie taką dziennikarką jednak kiedy ginie co raz więcej osób i każde z tych zdarzeń w jakiś sposób jest ze sobą powiązana Eva zdaje sobie sprawę, że ma do czynienie ze seryjnym mordercą. Podobało mi się również ukazanie ojca Evy, starszego człowieka cierpiącego na Alzheimera i dość szczegółowego pokazanie z czym wiąże się opieka nad osobą, która powoli odcina się od rzeczywistości.

Bardzo przyjemna, dobrze napisana powieść kryminalna. Jedyną rzeczą, do której mogę się przyczepić jest wprowadzanie perspektyw bardzo dużej ilości osób, czasem bezpodstawnie.

Nawet nie zdajemy sobie sprawy kiedy, życie zawodowe zaczyna przeplatać się z życiem prywatnym. A ktoś może w niebezpieczny sposób próbować to wykorzystać.
Umiejętnie wplecione charakterystyki bohaterów. Zwięźle i na temat bez zbędnych rozważań autorskich. Dzięki temu możemy poznać życie bohaterów i zrozumieć ich poczynania oraz poznać ich problemy. Napięcie jest dawkowane stopniowo i zagadkowo. A końcówka jest emocjonująca.

Książka "Martwa jesteś piękna" to wciągająca historia młodej reporterki kryminalnej, która daje wplątać się w intrygę groźnego mordercy. Próbując go rozgryźć, coraz bardziej wikła się w zarzuconą przez niego sieć, z której wkrótce może nie mieć wyjścia.
Główna bohaterka musi podjąć decyzję - pomóc w złapaniu mordercy czy rozwinąć swoją karierę.

Jedną z rzeczy, która bardzo mi się w tej książce spodobała jest narracja. Prowadzona przez kilku bohaterów sprawia, że wydarzenia poznajemy z różnych, często bardzo odmiennych, perspektyw, co jeszcze bardziej pozwala nam się zaangażować w historię przedstawianą przez Belindę Bauer.

Choć fabuła nie jest zbyt skomplikowana, to wciąga, a każda kolejna strona zachęca do dalszego czytania. Nie jest to thriller najwyższych lotów - czytałam lepsze - ale jest to całkiem niezła pozycja, by spędzić z nią jeden czy dwa wieczory. Brakowało mi w niej iskry, która spowodowałaby, że z ciekawości tego co będzie dalej nie mogę w nocy spać, ale mimo to zaliczam tę książkę do całkiem interesujących.

Jedną z rzeczy, która bardzo...

1982

To nie jest zła książka, ale nie jest też wyjątkowa. Po prostu solidna.
Eve, jest dziennikarką kryminalną, zawsze pierwsza na miejscu zbrodni. Żyje z relacjonowania przestępstw i makabrycznych zdarzeń. Jeden morderca, traktuje swoje działania, jako misję i sztukę. Uważa, że on i Eve są z sobą powiązani. I zaczyna się niezwykła gra....

To nie jest zła książka, ale nie jest też wyjątkowa. Po prostu solidna.

Eve Singer to reporterka kryminalna, której kariera utknęła w martwym punkcie. Jej życie prywatne też nie jest lekkie, gdyż zajmuje się ojcem chorym na Alzheimera. Kobieta musi sprostać oczekiwaniom swojego szefa Rossa oraz widzom co nie jest łatwe. Kiedy dochodzi do brutalnego morderstwa w budynku, Eve ma szansę by się wykazać. Nie będzie sobie zdawać z tego sprawy, że morderca oszaleje na jej punkcie. Oprawca karmi się śmiercią, uważa się za artystę, który ukazuje piękno śmierci. Mężczyzna pragnie widowiska i rozgłosu dlatego reklamuje swoje ‚dzieła’ zapraszając na pokaz mordu. Psychopata będzie popadał w coraz większy amok a Eve będzie w niebezpieczeństwie.

Nie wiem co myśleć o tej książce, bo z jednej strony było to w miarę dobre a z drugiej strony kiepskie. Fabuła wydała mi się dość interesująca, ale czegoś jej zabrakło. Motywem przewodnim jest śmierć i jej świetność. Nie ma dużo wątków, bo jest tylko gra z mordercą i życie Eve. Bohaterowie są nijacy, tacy mętni. Portret mordercy mógłby być bardziej rozwinięty a mamy tu tylko obsesje i spełnianie swoich morderczych zachcianek. Eve zachowuje się jakby była bohaterką Marvela pogrywając sobie z psychopatą a przy tym jest jak dziecko. Owszem sytuacja z jej tatą jest trudna i można jej współczuć, bo mimo tego jest silną 29 letnią kobietą. Jedynie barwną postacią był Joe, kamerzysta Eve. Nie są to wyżyny beletrystyki jednak czyta się szybko. Nie ma dużo napięcia i nie zaskakiwała mnie. Nie wywołała też u mnie jakichś silnych emocji. Byłam ciekawa pracy dziennikarza śledczego, ale nie dowiedziałam się zbyt dużo na ten temat prócz tego, że jest to wyścig szczurów.

Ciekawa i intrygująca historia reporterki kryminalnej, która, gdy w mieście dochodzi do makabrycznego morderstwa, staje przed szansą stworzenia naciekawszego ze wszystkich swoich materiałów.
Na początku poznajemy bohaterów, jednak od 2 połowy książki, akcja zdecydowanie przyspiesza. Plusem tej pozycji jest narracja, prowadzona przez kilku bohaterów, dzięki czemu mamy możliwość poznać sposób myślenia mordercy.
Polecam!

Nie była to książka od której nie można się oderwać jednak mimo wszystko fajnie się czytało.
Bohaterka sympatyczna, z czasem wplątana w chorą grę zabójcy. Zdarzenia niby przypadkowe jednak połączone między sobą i przedstawione jako wyśmienite wystawy śmierci.

• Kryminał