Milczące dziecko

Grażyna Woźniak
Grażyna Woźniak
Inne

Potwory w ludzkiej skórze

Bardzo przeciętny thriller . Nic szczególnego zaskakującego . Temat oklepany z przewidywalnym zakończeniem . Ot takie czytadło dla zabicia czasu . To moja przeczytana pierwsza książka tej autorki . Może dam jej szanse i przeczytam coś jeszcze . Ale na gorąco nie specjalnie polecam ten tytuł .

Jakoś nie wciągnęła mnie ta książka. Po opisie spodziewałam się naprawdę niesamowitej historii jednak tylko wymęczyła mnie ta książka ciężko mi się ją czytało. W zasadzie na końcu dużo się dzieje niespodziewanego. Jednak samej historii tytułowego bohatera nie poznajemy i nie wiemy dlaczego milczał.

Czytadło, które szybko wciągnęło i lekko przeleciało, choć bywały momenty, które męczyły. Niektóre wątki jakby na siłę wymyślane, aby tylko podtrzymywać napięcie. Szkoda, bo sam wątek Aidena byłby wystarczający, a tak to nadmiar psycholi odebrał tej książce jakąkolwiek opcję "realności", dzięki której by można było się głębiej wczuć w tę historię.
Brak tu często logiki, psychologicznie wiele niedociągnięć... po prostu słabo. Osoby, które oceniają to coś powyżej 8* polecałabym poczytać coś Cobena czy coś, aby poznać faktycznie dobre kryminały. Tutaj jest tylko zmarnowany pomysł, dodaję gwiazdek tylko za zakończenie.

Brak tu często logiki,...

Taki sobie średniaczek; bardziej przewidywalny niż nie, ale idealnie sprawdza się jako tło do "robienia rzeczy", a to zawsze stanowi wartość dodaną dla audiobooka.
Statystyki podpowiadają mi, że przed paroma laty miałam już okazję poznać się z autorką, jednak absolutnie tego nie pamiętam. Obawiam się, że "Milczące dziecko" może podzielić los tamtego tytułu.

Czyta się przyjemnie, wciągająca, zaskakujące zakończenie. Takie czytadło dobre na pochmurne dni.

Bardzo dobra książka , trzyma w niepewności do samego końca.

Bardzo dobra książka , trzyma w niepewności do samego końca.

"Milczące dziecko" Sarah A. Denzil
Wszyscy nosimy maski, chowamy za nimi nasz strach, nasze marzenia i nasze pragnienia... Jednak jak owe pragnienia mogą odbiegać od tego, jacy pozornie jesteśmy ?
O tym właśnie dowiedzieć się ma Emma, której syn zaginął podczas powodzi , i którego uznano za zmarłego. Jednak Aiden wraca po 10 latach, żywy...lecz milczy i nikt w małej wiosce nie wie co działo się z nim przed dekadę...
Wstrząsająca historia o tym, że nie jesteśmy w stanie poznać nawet samych siebie, o chorych pragnieniach, o obłąkanej miłości... I o sile; przetrwania i rodzicielskiej miłości...
Polecamy serdecznie 😉
#sarahadenzil #wydawnictwofilia #lubimyczytać #czytamykryminały #potwórwludzkiejskórze #niejestemstatystycznympolakiemlubięczytaćksiążki #czytanietomojapasja #mojepsyczytajazemna #książka #ksiazki #czytanietonajlepszazabawajakąsobieludzkośćwymyśliła

"Milczące dziecko" Sarah A. Denzil

Kiepskie, ale intrygujące

Kiepskie, ale intrygujące

Rzadko czytam kryminały, nie jestem ich ogromną fanką i nie jestem wybitnym znawcą tego tematu. Jednak ta książka zdecydowanie mnie pochłonęła. Absolutnie nie nudziłam się podczas jej lektury. Choć trochę na samym początku odkryłam motyw przewodni tej książki to zakończenie było zbliżone moim wyobrażeniom. Nie jest to książka ociekająca krwią czy brutalnością. Kryminał w wersji soft ;)

Niestety książkę ratuje tylko końcówka, przez większą część jest nudnawo. Główna bohaterka absolutnie nieciekawa.

• Przeczytane w 2018
  • Przeczytane 2018