Martwa jesteś piękna

bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Istnie zabójcza sztuka

500 270 59

Bardzo ciekawa i wciągająca książka.

Bardzo ciekawa i wciągająca książka.

Nie polecam

Nie polecam

Wciągająca książka i chociaż nie jest to moja ulubiona pozycja to czytało się szybko i ciekawie, a sama fabuła była intrygująca. Polecam

Zawsze byłam ciekawa, w jaki sposób pracuje reporter kryminalny. Myślę, że kobieca strona tego środowiska jest naprawdę interesująca, ponieważ przed kamerą liczy się wygląd osoby przedstawiającej wydarzenie i to, czy potrafi w jakikolwiek zaciekawić odbiorcę.
To jest moje pierwsze spotkanie z Belindą Bauer i muszę zaliczyć je do całkiem udanych. Teraz czytam trochę więcej kryminałów i “Martwa jesteś piękna” naprawdę mnie wciągnął. Spotykamy Eve w momencie, w którym natrafia na nową sprawę, ma pod opieką chorego ojca i nie jest do końca pewna, czy jej życie idzie w odpowiednią stronę. Dziennikarka zostaje wplątana w grę seryjnego mordercy, który ma siebie za artystę, a swoje ofiary postanawia uczynić nieśmiertelnymi. Zabija przypadkowe osoby, które po prostu znajdują się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie, zostawiając Eve małe wskazówki, co do jego kolejnych kroków.
Powieść niesamowicie mnie wciągnęła i pochłonęłam ją w kilka godzin. Może nie jest to wyżyna literatury o tej tematyce, ale myślę, że czytelnik może odbierać ją w naprawdę interesujący sposób, szczególnie jeśli tak jak ja, nie przeczytał wielu kryminałów w swoim życiu. Brakuje mi może trochę więcej aspektów ze śledztwa, ale też nie mogę ich oczekiwać, wiedząc, że główna bohaterka jest tak naprawdę cywilem i nie pracuje w policji. Bardzo podoba mi się wątek osoby chorej na Alzheimera i muszę przyznać, że jest to choroba, która osobiście bardzo mnie przeraża i nie wyobrażam sobie, jak musi być to trudne dla osoby chorej i dla osób z jej otoczenia.

Nie była to książka od której nie można się oderwać jednak mimo wszystko fajnie się czytało.
Bohaterka sympatyczna, z czasem wplątana w chorą grę zabójcy. Zdarzenia niby przypadkowe jednak połączone między sobą i przedstawione jako wyśmienite wystawy śmierci.

Ciekawa i intrygująca historia reporterki kryminalnej, która, gdy w mieście dochodzi do makabrycznego morderstwa, staje przed szansą stworzenia naciekawszego ze wszystkich swoich materiałów.
Na początku poznajemy bohaterów, jednak od 2 połowy książki, akcja zdecydowanie przyspiesza. Plusem tej pozycji jest narracja, prowadzona przez kilku bohaterów, dzięki czemu mamy możliwość poznać sposób myślenia mordercy.
Polecam!

Eve Singer to reporterka kryminalna, której kariera utknęła w martwym punkcie. Jej życie prywatne też nie jest lekkie, gdyż zajmuje się ojcem chorym na Alzheimera. Kobieta musi sprostać oczekiwaniom swojego szefa Rossa oraz widzom co nie jest łatwe. Kiedy dochodzi do brutalnego morderstwa w budynku, Eve ma szansę by się wykazać. Nie będzie sobie zdawać z tego sprawy, że morderca oszaleje na jej punkcie. Oprawca karmi się śmiercią, uważa się za artystę, który ukazuje piękno śmierci. Mężczyzna pragnie widowiska i rozgłosu dlatego reklamuje swoje ‚dzieła’ zapraszając na pokaz mordu. Psychopata będzie popadał w coraz większy amok a Eve będzie w niebezpieczeństwie.

Nie wiem co myśleć o tej książce, bo z jednej strony było to w miarę dobre a z drugiej strony kiepskie. Fabuła wydała mi się dość interesująca, ale czegoś jej zabrakło. Motywem przewodnim jest śmierć i jej świetność. Nie ma dużo wątków, bo jest tylko gra z mordercą i życie Eve. Bohaterowie są nijacy, tacy mętni. Portret mordercy mógłby być bardziej rozwinięty a mamy tu tylko obsesje i spełnianie swoich morderczych zachcianek. Eve zachowuje się jakby była bohaterką Marvela pogrywając sobie z psychopatą a przy tym jest jak dziecko. Owszem sytuacja z jej tatą jest trudna i można jej współczuć, bo mimo tego jest silną 29 letnią kobietą. Jedynie barwną postacią był Joe, kamerzysta Eve. Nie są to wyżyny beletrystyki jednak czyta się szybko. Nie ma dużo napięcia i nie zaskakiwała mnie. Nie wywołała też u mnie jakichś silnych emocji. Byłam ciekawa pracy dziennikarza śledczego, ale nie dowiedziałam się zbyt dużo na ten temat prócz tego, że jest to wyścig szczurów.

To nie jest zła książka, ale nie jest też wyjątkowa. Po prostu solidna.
Eve, jest dziennikarką kryminalną, zawsze pierwsza na miejscu zbrodni. Żyje z relacjonowania przestępstw i makabrycznych zdarzeń. Jeden morderca, traktuje swoje działania, jako misję i sztukę. Uważa, że on i Eve są z sobą powiązani. I zaczyna się niezwykła gra....

To nie jest zła książka, ale nie jest też wyjątkowa. Po prostu solidna.

Książka "Martwa jesteś piękna" to wciągająca historia młodej reporterki kryminalnej, która daje wplątać się w intrygę groźnego mordercy. Próbując go rozgryźć, coraz bardziej wikła się w zarzuconą przez niego sieć, z której wkrótce może nie mieć wyjścia.
Główna bohaterka musi podjąć decyzję - pomóc w złapaniu mordercy czy rozwinąć swoją karierę.

Jedną z rzeczy, która bardzo mi się w tej książce spodobała jest narracja. Prowadzona przez kilku bohaterów sprawia, że wydarzenia poznajemy z różnych, często bardzo odmiennych, perspektyw, co jeszcze bardziej pozwala nam się zaangażować w historię przedstawianą przez Belindę Bauer.

Choć fabuła nie jest zbyt skomplikowana, to wciąga, a każda kolejna strona zachęca do dalszego czytania. Nie jest to thriller najwyższych lotów - czytałam lepsze - ale jest to całkiem niezła pozycja, by spędzić z nią jeden czy dwa wieczory. Brakowało mi w niej iskry, która spowodowałaby, że z ciekawości tego co będzie dalej nie mogę w nocy spać, ale mimo to zaliczam tę książkę do całkiem interesujących.

Jedną z rzeczy, która bardzo...

Nawet nie zdajemy sobie sprawy kiedy, życie zawodowe zaczyna przeplatać się z życiem prywatnym. A ktoś może w niebezpieczny sposób próbować to wykorzystać.
Umiejętnie wplecione charakterystyki bohaterów. Zwięźle i na temat bez zbędnych rozważań autorskich. Dzięki temu możemy poznać życie bohaterów i zrozumieć ich poczynania oraz poznać ich problemy. Napięcie jest dawkowane stopniowo i zagadkowo. A końcówka jest emocjonująca.