Przetrwać upadek cywilizacji i przeżyć. Praktyczny przewodnik

Okładka książki Przetrwać upadek cywilizacji i przeżyć. Praktyczny przewodnik Piero San Giorgio
Okładka książki Przetrwać upadek cywilizacji i przeżyć. Praktyczny przewodnik
Piero San Giorgio Wydawnictwo: Editions Spotkania poradniki
poradniki
Editions Spotkania
2020-07-20
2020-07-20

20/16k/52/2022

Bezpieczny, dostatni i spokojny świat jaki znamy, w moich oczach po inwazji Rosji na Ukrainę, stał się jak bańka mydlana.
Żyjemy sobie w pięknym konsumpcjoniźmie, mamy pod ręką góry jedzenia, prąd, bieżącą wodę, ciepłe mieszkania w zimie, prężną infrastrukturę dróg i kolei, w naszych domach czujemy się bezpieczni. A co jeśli nagle to wszystko zniknie i świat, który znamy przestanie istnieć?

W książce "Przetrwać..." Autor wprowadza nas powoli w bieżący pogląd na światowy kryzys, który jest przed nami, pokazuje istniejące zagrożenia, możliwe konsekwencje, uświadamia co może się wydarzyć kiedy w końcu braknie tych surowców naturalnych, o których mówi się, że się kończą już od 20 lat i chyba nikt w to nie wierzy. Tyle, że książka jest napisana już 10 lat temu, co jeszcze bardziej przybliża nas do dnia katastrofy...

Druga połowa książki to już, jak mówi podtytuł, praktyczny przewodnik z konkretnymi radami jak na ten koniec cywilizacji się przygotować.
Pierwszą część pochłonęłam w ekspresowym tempie, jednak drugą musiałam sobie dawkować mniejszymi porcjami, jak w szkole, tylko tutaj przetrwania - o tym co najlepiej gromadzić, czego się wcześniej nauczyć (opatrywanie ran, ogrodnictwo, sztuki walki, strzelnictwo, prace budowlane itp),jak się bronić, jak uzdatniać wodę itp.

I niby traktuję tę lekturę jako ciekawostkę, ale są momenty, kiedy przemawia do mojej wyobraźni. Więc może rzeczywiście przydałby się jakiś kurs pierwszej pomocy, albo zajęcia na strzelnicy..?

20/16k/52/2022

• Survival
  • Do kupienia
  • Do kupna

Dodaj cytat z książki Przetrwać upadek cywilizacji i przeżyć. Praktyczny przewodnik