Córka fałszerza tom II

Córka fałszerza
Videograf
2020-10-17
2020-10-17

Akcja przyspieszyła. Czasy jeszcze przedwojenne, ale już na pełnym rozzuchwaleniu nazistów, kolejnych wygrywanych wyborach i całkowitym przejęciu władzy. Dobrze przypomnieć sobie, lub dowiadywać jak doszło do powstania takiej ogromnej niszczycielskiej siły tego narodu.
Pani Jax nie szczędzi szczegółów związanych nie tylko z faktami historycznymi, ale również przedstawia zwykłe zainteresowania, obyczaje ówczesnych Niemców, zwłaszcza tych z najwyższych sfer, ich chorobliwe dążenie do władzy, interesowanie się mitycznymi legendami m.in. Świętym Grallem.
W tym wszystkim odsadzona żydowska malarka, z jednej strony bardzo niewygodna z racji pochodzenia, z drugiej przepiękna kobieta i zdolna artystka spełniająca zachcianki niemieckich znawców i koneserów sztuki.
W tej części urodziła dziecko Hani, więc oprócz profesjonalnej i silnej kobiety pojawił się bardzo ludzki, obyczajowo-miłosny wątek, jak się zakończy? Trzeba koniecznie sięgnąć do części trzeciej. Polecam.

Świetnie nakreśleni bohaterowie, którzy nie są czarno-biali. Mają swoje słabości, mają wybór jaką drogę wybrać. Niby można sobie wyobrazić co się z nimi stanie, zważając na historię i co się wtedy działo, jednak ciągle w nas tkwi nadzieja na szczęśliwe zakończenie. Od razu zaczęłam kolejny tom.

Wciąga od pierwszej strony , mało tego , uzależnia !
Przeczytałam w jeden dzień i juz nie mogę doczekać się tomu III . Joanna Jax jest czarodziejką , jeśli chodzi o pisanie historii z drugą wojną w tle. Polecam.

Wciąga od pierwszej strony , mało tego , uzależnia !

Majstersztyk! Kapitalna fabuła plus rzetelna wiedza to świetny mix!

Majstersztyk! Kapitalna fabuła plus rzetelna wiedza to świetny mix!

Kiedy skończyłam ten tom od razu chciałam zacząć kolejny. Piękna historia z tragicznymi losami i chciałoby się wiedzieć, jak się potoczą losy bohaterów. Polecam.

II część opowieści o grupie ludzi, których młodość przypada na burzliwe czasy schyłku Republiki Weimarskiej i początku istnienia III Rzeszy. Młoda Żydówka - Judith o niezwykłym talencie malarskim, policjant usiłujący zachować prawość w okrutnych czasach, majętny mężczyzna zarażony ideą nazizmu i człowiek ogarnięty ezoterycznym szaleństwem to bohaterowie powieści, którzy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Kiedy nadchodzą rządy Hitlera, żadne z nich nie spodziewa się, że właśnie narodziło się czyste zło. To historia o powstaniu III Rzeszy, jej związkach z okultyzmem i żądzy władzy tak wielkiej, że doprowadza do najokrutniejszej wojny w dziejach ludzkości i tragedii milionów istnień.

Cóż, chyba mi nie wypada nadal narzekać na lektorkę. Uczyniłam już to recenzując poprzedni tom oraz inne książki przez nią czytane. Nic nie poradzę na to, że nie odpowiada mi jej sposób interpretacji tekstu. Zaś treść sama w sobie jest dość interesująca. Poprzez wydarzenia dotyczące kilku rodzin widzimy jak zmieniały się nastroje w Niemczech w latach trzydziestych. Obserwujemy radykalizację poglądów. Narastającą przemoc. Wobec Żydów, lecz również wobec tych, którzy ośmielają się mieć inne zdanie niż naziści. Oprócz warstwy historycznej możemy delektować się pogmatwaną historią miłosną Judith. A także zaczerpnąć nieco wiedzy z technik malarskich. Podsumowując, trudno się nudzić podczas lektury. Polecam.

Wciąga od samego początku.

Wciąga od samego początku.

Niesamowita książka z historią w tle!
Zakazana miłość krótko przed wybuchem
II wojny światowej. Akcja dzieje się w Berlinie.
Wybitna żydowska malarka i dwóch zakochanych w niej Niemców są bohaterami tej wspaniałej, wciągającej książki.

Niesamowita książka z historią w tle!
Zakazana miłość krótko przed wybuchem
II wojny światowej. Akcja dzieje się w Berlinie.

Śmiało mogę stwierdzić, że książka wciągnęła mnie niesamowicie. I już zaczęłam tom 3.