Sylwetka plażowa

wydano nakładem autora
2019-01-01
2019-01-01
Sport Ćwiczenia Dieta Zdrowie

Super poradnik dla początkujących!
Świetnie omówione podstawy żywieniowe jak i treningowe. Dzięki niej sam schudłem 6 kilogramów, co wydawało mi się niemożliwe.

Po zaznajomieniu się z książką, śmieszą mnie wszyscy pseudo trenerzy i dietetycy, którzy robią z diet i chudnięcia, czarną magię :))

Super poradnik dla początkujących!

Bardzo wiele przydatnych informacji dotyczących podstaw kształtowania sylwetki. Pozycja skierowana głównie do początkujących (o czym autor informuje na samym początku). Pod względem merytorycznym - książka prezentuje się dobrze.

Natomiast istną tragedią są liczne błędy, brak interpunkcji, zdania na pół kartki, urwane zdania i słowa, liczne literówki, powtarzające się akapity... Czasami nie wiadomo co autor miał na myśli (głównie właśnie, przez brak przecinków i kropek). Mam wrażenie, że autor spieszył się bardzo z wydrukiem tej pozycji (tylko dlaczego i czy pośpiech go usprawiedliwia? W mojej opinii nie),co nie przedstawia go w pozytywnym świetle jako trenera personalnego. Czy ktoś w ogóle przeczytał tę książkę przed wydrukiem? Szczerzę w to wątpię. A jeśli tak, to gorzej swej pracy wykonać nie mógł. Wiele zdań to istny słowotok autora, tak jakby ten korzystał z jakiegoś programu, który wypowiedziane szybko słowa przekształca na tekst pisany. Filmy autora na serwisie YouTube mają podobną konwencję, ale tam się to broni - ponieważ to filmiki na zasadzie vlogów, które nie są tak oficjalną pozycją jak tekst pisany.
Właśnie przez te błędy i źle sformatowany tekst książkę czyta się topornie. Liczę że drugie wydanie będzie poprawione, bo duża dawka wiedzy cierpi oprawiona w złą formę.

Książkę polecam raczej osobom, które dopiero zaczynają przygodę z siłownią. Wszystko bardzo jasno i zwięźle napisane. Czyta się bardzo szybko. Niestety osobom będącym "średnio-zaawansowanymi" nie da za dużo, aczkolwiek to nie minus, ponieważ autor sam o tym wspomniał na początku. Aczkolwiek ja jako raczej średnio-zaawansowany dzięki tej książce przekonałem się do liczenia kalorii więc nie uważam, żebym stracił czas czytając ją.

Świetna pozycja. Otwiera oczy na temat odchudzania bez zbędnego komplikowania. Wszystko zebrane w jednym miejscu i jak zwykle z humorem. Wartością dodaną jest grupa na facebooku z motywującymi przemianami i radami Michała. PW

Jako osoba początkująca jestem zadowolony z zakupu. Dowiedziałem się mnóstwa rzeczy o których nie miałem zielonego pojęcia albo wydawało mi się że takowe posiadam. Fajna baza na to aby świadomie i z rozsądkiem zacząć pracować nie tylko nad swoją sylwetką, ale i zdrowiem. Mimo tego że regularnie trenuję od 8 miesięcy to jestem przekonany, że dzięki tej pozycji dopiero teraz wejdę na interesujący poziom.
Jedynym minusem książki jest sporo literówek i błędów językowych, które wybijają z rytmu czytania. Poza tym nie mam zastrzeżeń.

W książce znajdują się wszystkie informacje które można znaleźć na kanale yt autora. Sama książka jest fajnym podsumowaniem, podstawowych zasad jak zmienić swoją sylwetkę.

PROTIP dla osób które chcą tą książkę przeczytać na czytniku: nie da się. Jedyna forma ebooka udostępniana przez autora to pdf z nieczytelną czcionką - książka w formie papierowej prawdopodobnie jest estetyczna, uruchamianie jej jako pdf na komputerze też jest dobrym rozwiązaniem, lecz niestety nie po to kupuję ebooka, aby czytać go na takim sprzęcie :/

W książce znajduje się przepis na poprawę sylwetki. mamy rozpisane ćwiczenia, dietę itp. Ja zacząłem od kanału yt, który również polecam.

Myślę, że to jedna z najlepszych książek w swojej kategorii. Omawiane tematy wyjaśniane są w prosty sposób, dzięki czemu łatwo wykorzystać przedstawione wskazówki w praktyce i za to daję największy plus.
To obszerna pozycja, ale na szczęście jest naszpikowana grafikami ułatwiającymi znalezienie potrzebnych w danym momencie informacji. Mam nadzieje, że przy okazji kolejnego wydania autor wyeliminuje literówki przewijające się przez niektóre rozdziały. Polecam i pozdrawiam Michała i Paulinę, widz kanału :) Sz.

Redukcja z ~90 kg do ~77 kg w ciągu 7 miesięcy. (Wiek 27 lat)

Trochę ćwiczyłem siłowo, trochę biegałem, ale przede wszystkim świadomie się odżywiałem pilnując kalorii.

Chudnięcie może być proste, a autor w książce skutecznie wskazuje najważniejsze elementy w drodze do lepszego samopoczucia.

Redukcja z ~90 kg do ~77 kg w ciągu 7 miesięcy. (Wiek 27 lat)

Bardzo dobra książka przybliżająca podstawy diety i ćwiczeń osobom początkującym. Dla mnie wiedza z tej książki dość mocno rozjaśniła zagadnienia i pozwoliła się odnaleźć w tym całym gąszczu i zalewie informacji związanych z dbaniem o swoje ciało. Wydaje mi się, że jest to dobry start do zdecydowania co właściwie w tej materii chce się zrobić i gdzie dalej ruszyć.

Szkoda jedynie, że autor nie zdecydował się wydać tej książki w jakimś wydawnictwie. Byłaby ona wtedy na pewno bardziej popularna. Dodatkowo wydaje się, że książka nie przeszła profesjonalnej korekty. Jest sporo literówek i błędów stylistycznych, które łatwo można było usunąć (a niektóre naprawdę kłują w oczy!). Nie chodzi jednak przecież w tej książce o piękną polszczyznę, a o wiedzę, a tej jest tutaj dużo.

Dodatkowy plus za bardzo ładne wydanie.

Szkoda...

• Sport
  • Zdrowie
  • A.D. 2021

Dodaj cytat z książki Sylwetka plażowa