Ukryta przewaga. Trening mięśni głębokich

Tłumaczenie: Paweł Kazimierczak
Wydawnictwo: Galaktyka
Tom Danielson's Core Advantage: Core Strength for Cycling's Winning Edge
sport

Tom Danielson zawodowo zajmował się kolarstwem. Pewnego dnia doznał wypadku, który postawił jego dalszą karierę pod znakiem zapytania. Ostry ból uniemożliwiał dalsze trenowanie. Szukając ratunku kolarz spotkał Allison Westfahl – znakomitą specjalistkę fizjologii ruchu, która pomogła Danielsonowi uwolnić się od cierpienia i wrócić do sportu, zalecając specjalistyczne ćwiczenia. W książce...

W książce zawarty jest prosty program treningowy, podczas którego wzmacniamy mięśnie głębokie. To właśnie one są odpowiedzialne za koordynację ruchu, siłę i wytrzymałość. Proponowany przez autora trening nie prowadzi do przyrostu masy mięśniowej lecz poprawia stabilizację i kondycję ciała.

Książka Toma Danielsona to obowiązkowa lektura nie tylko dla kolarzy. Trening mięśni głębokich jest ważny w każdej dyscyplinie sportu, gdyż to właśnie w nich kryje się tytułowa „ukryta przewaga”.

źródło opisu: Wydawnictwo Galaktyka

źródło okładki: Wydawnictwo Galaktyka

Aros | 2019-01-06

Na początku trochę teorii związanej z treningiem "core" i jego zaletami, a póżniej wiele praktycznych ćwiczeń podzielonych na 3 poziomy trudności. Bardzo dobra, polecam

Jelon | 2016-01-03
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Tom to znany kolarz (8 miejsce w Tour de France 2011r., co daje mu miejsce najwyżej sklasyfikowanego Amerykanina w tym wyścigu), a Allison to specjalista fizjologii treningu, autorka książek o tej tematyce. „Ukryta przewaga” ma charakter poradnika, który opowiada nam o sposobach leczenia kontuzji przeciążeniowych, nie tylko u kolarzy (myślę, że dla każdego sportu będzie dobra). Opisy przerywane są komentarzem zatytułowanym „Trzy grosze Tommy’ego”, gdzie znajdziemy praktyczne wyjaśnienie omawianego materiału. To bardzo przydatna rzecz, bo nadaje praktycznego sensu zawartości.

Wady postawy to dzisiaj niezwykle powszechna rzecz. Większość z nas bardzo długo siedzi w ciągu dnia, nie rozciąga się, nie wzmacnia słabszych mięśni. Jeśli dołożymy do tego wymagający trening sportowy, szybko mogą pojawić się kontuzje, które dopadają po kolei praktycznie każdego. Jak się okazuje, droga wyjścia z błędnej postawy jest możliwa i wielu osobom się udaje. Tommy D. jest tego najlepszym przykładem....