Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo

Okładka książki Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo Brian Tracy
Brian Tracy Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Million Dollar Habits: Proven Power Practices to Double and Triple Your Income
Onepress
2019-06-05
2019-06-05
Joanna Sugiero

Świetna książka przekazująca naprawdę dobrze skondensowane informacje o nawykach. Wszystko ładnie opisane. Jak dla mnie - bardzo wartościowy tytuł!

Nawyki warte miliony, to książka, która jest światowym bestsellerem, a także niezmiennie zajmuje topowe miejsce w kategorii poradników biznesowych. A w niej:
• Cenna wiedza na temat nawyków, od zachęty nad przyjrzenia się swoim obecnym, po aktywne wykształcenie w sobie czegoś, co autor nazywa „nawykami milionerów”.
• Wskazówki odnośnie tego, jak odkryć i wykorzystać swój potencjał - lecz w zgodzie ze swoimi wartościami.
• Wskazówki odnośnie tego, jak radzić sobie z przeszkodami na drodze do sukcesu, takimi jak brak wiary w siebie, obniżona motywacja, tendencja do szybkiego poddawania się i prokrastynowania.
O tym, czym są „nawyki milionerów: rozpisywać się nie, będę gdyż robi to autor. Chcę zaznaczyć jedynie, iż są to nawyki, które owszem - są niezwykle istotne w kontekście rozwoju zawodowego, ale również nawyki niezbędne do utrzymania swojego zdrowia i dobrego samopoczucia (od diety, przez ćwiczenia, aż po higienę jamy ustnej)
Fajna książka, polecam I sprowadzam na ziemię - nie każdy, kto ją przeczyta stanie się milionerem. Bo może nie chodzi o to, żeby tym „milionerem” się stać, lecz raczej osiągnąć fajne, spełnione, szczęśliwe życie. A w skład ogólnego dobrostanu rzecz jasna finanse wchodzą, lecz obok nich jest także zadowolenie z życia jakie się ma.

• Wskazówki odnośnie tego, jak odkryć i wykorzystać swój...

Uważam, że to pozycja, którą powinien przeczytać każdy i jestem pewna, że wszyscy wyciągną z niej coś dla siebie teraz lub w przyszłości. Mi rozjaśniła wiele kwestii i zapewne jeszcze będę do niej wracać, ponieważ wbrew pozorom mózg szybko zapomina. Sam autor zresztą poleca tworzenie notatek i ponowne czytanie jej po jakimś czasie, aby wydobyć z niej jak najwięcej.

Dzięki temu poradnikowi zyskacie wiedzę, która – jeśli postanowicie wprowadzić ją w życie – przyniesie Wam bogactwo, zarówno te materialne, jak i mentalne. Brian Tracy objaśnia, jakie nawyki potrzebne są do zyskania awansu w pracy, a co za tym idzie – większych zarobków; jak skutecznie oszczędzać; jaki tryb pracy wybrać; jak przemawiać do publiczności; jak się prezentować, aby zrobić wrażenie; co mówić, aby osiągnąć zamierzony rezultat itd. Aczkolwiek nie skupia on się tylko na karierze. Przeczytacie tam też o nawykach, poprawiających zdrowie, relacje z ludźmi, czy samym sobą. Dowiecie się m.in. jak działają mechanizmy w mózgu i czym w ogóle jest nawyk (wiedzieliście, że wystarczy 21 dni, aby wyrobić w sobie dyscyplinę w danej dziedzinie?).

Wszystko jest napisane prostym językiem, podane są konkretne przykłady i rady, które od razu możecie wprowadzić w życie. Jest to bardzo wartościowa książka, będąca pewnym zbiorem wiedzy z innych publikacji różnych autorów, dostępnych w księgarniach, które opisują te same tematy, ale w osobnych tomach. Jeśli chcecie zbudować swoją wewnętrzną siłę, polepszyć drogę życiową i zawodową oraz pokonać przeszkadzające Wam w tym nawyki, serdecznie polecam!

Dzięki...

Lektura dla osób, które już wcześniej z książkami rozwojowymi i poradnikami miały odczynienia, bo chociaż zawiera ona szeroki zakres wiedzy, której poszczególne części spokojnie mogłyby stanowić temat na oddzielną lekturę, a nie tylko na rozdział, to sposób przekazywania treści i narracja autora według mnie będzie najlepiej przyswojona jeśli z tego rodzaju formą spotkaliśmy się już wcześniej.

Całość jest obszernym i bardzo dobrze ustrukturyzowanym poradnikiem dotyczącym tego jak osiągnąć sukces, albo po prostu swoje cele, w konkretnych obszarach działania.

Czego się z niej dowiecie?
- Jak skutecznie się komunikować?
- Jakie nawyki pozwolą zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne?
- Jak walczyć z prokrastynacją?
- Jak skutecznie priorytetyzować swoje obowiązki?
- Jakie zachowania sprzyjają byciu skutecznym pracownikiem lub liderem grupy?

Co jest plusem (a raczej plusami) tej książki?

Świetne ustrukturyzowanie treści. Tytuł każdego rozdziału wskazuje jaką sferą życia zajmie się autor na kolejnych stronach. Teorię, fakty naukowe i wyniki badań autor przeplata z przykładami z prawdziwego życia. Wiele z nich jest na tyle uniwersalnych, że czytelnik z dużą łatwością może je odnieść do swojego życia, a dzięki temu zaimplementować porady z większą skutecznością.

Każdy z rozdziałów kończy się podsumowaniem i przypomnieniem najważniejszego przekazu i konkretnych porad przekazanych w ramach danej części książki. To pomaga lepiej zapamiętać i przyswoić przekazaną treść i bardzo mi się to rozwiązanie podobało.

Książka jest konkretna, nie przegadana. Mimo, że liczy ponad 400 stron to każda strona jest po brzegi wypełniona konkretnym przekazem, treścią, poradami.

To wydanie… zdobione brzegi, twarda oprawa i pozłacane elementy sprawiają, że przyjemność sprawia nie tylko poznawanie treści, ale dodatkowo trzymanie w rękach lektury w takim wyjątkowym wydaniu.

Co jest jej minusem?

Autor znany jest ze swojego nastawienia do rzeczywistości w przekonaniu, że każdy z nas ma równe szanse, każdy z nas może się zmienić, osiągnąć tytułowe miliony i dokonać transformacji swojego życia.

Uważam, że jest to niestety głoszenie szkodliwych poglądów. Tak, na wiele elementów swojego życia mamy wpływ, ale z drugiej strony to gdzie się urodzimy, jaki mamy w życiu start i możliwości są w dużym stopniu zależne od okoliczności pozostających poza strefą naszego wpływu.

Ta wada nie przysłania bardzo dobrego odbioru książki przeze mnie. Dostałam tu kilka porad, o których słyszałam wcześniej, ale zdecydowana większość to nowe spojrzenie, do którego czułam się szybko przekonana, a więc autor skutecznie przekazuje swoje wizje.

Jeśli szukacie książki rozwojowej, która w jednym miejscu poruszy wachlarz tematów o tym jak rozwijać się i zwiększać efektywność w różnych obszarach funkcjonowania - gorąco polecam! Warto jednak podejść do niej z własnym filtrem, szczególnie na te fragmenty, które na pierwszy rzut oka mocno bazują na typowo ”coachowym” przekazie w negatywnym tego słowa znaczeniu. Jestem pewna, że jeśli uważnie przeczytacie nawet te fragmenty i odpowiednie je zracjonalizujecie względem samego siebie to i z takich treści wyniesiecie coś dla siebie :)

Kolejna z serii książek w stylu: "zmień siebie a będziesz bogaty". W zależności od tego, ile kto takich książek przeczytał, będzie nią zadowolony w mniejszym lub większym stopniu. Przeczytać warto, choćbyście mieli z niej wynieść i zastosować tylko 1 radę.

Genialna książka o nawykach milionerów napisana przez osobę która się zna na rzeczy. Bardzo polecam.

Jest tu wartość - to na pewno, ale spokojnie można skrócić materiał o minimum połowę. Po co tak lać wodę i powtarzać treści? Wymogi wydawnictwa?

Książkę czyta się lekko, gdyż jest napisana przystępnym językiem. Ponadto składa się z krótkich podrozdziałów, co ułatwia czytanie. Treść każdy powinien przetrawić po swojemu. Nie zgodzę się ze wszystkimi poradami, natomiast książka daje do myślenia i może nakierować na ciekawe przemyślenia odnośnie życia i swojej osoby.

banał banałem pogania. Może to być fascynujące i motywujące dla dzieciaka z liceum, który jeszcze życia nie zna. Dla innych tak średnio.

Oprócz niektórych kwestii które są oczywiste dla każdego kto chociaż minimalnie interesował się samorozwojem (dbaj o ciało, dietę, sen, pracuj ciężko, bądź wdzięczny) miałem cały czas wrażenie, że autor wypowiada się z perspektywy pracodawcy o tym jak jego zdaniem ma zachowywać się idealny pracownik.

Stosując te rady, raczej nie zarobi się milionów - bo to są rady jak być lubianym przez szefa, a nie jak się stać samemu tym szefem - stąd lekka moja konsternacja i niższa ocena.

Zdecydowanie liczyłem na więcej smaczków dotyczących kreatywności, innowacyjności, przedsiębiorczości a nie rad w stylu przychodź do pracy 2h wcześniej, rób wszystko szybko i dokładnie, proś o więcej, pod żadnym pozorem nie narzekaj.

Stosując te rady, raczej nie zarobi się milionów - bo to są rady jak być...

• Rozwój osobisty
  • Poradniki

Brian Tracy Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo Zobacz więcej