Ego to Twój wróg

2017-11-01
2017-11-01
2016-06-14
Tomasz Walczak

Autor przedstawia jak działa ego w trzech etapach: dążenie do sukcesu, sukces oraz porażka. Jak ego może sabotować nasze wysiłki w tych trzech etapach.
Treść praktyczna choć momentami autor lał trochę wody i niektóre przykłady były dość nietrafione. Po tych przykładach można było rozpoznać polityczne preferencje autora. Mimo tych niedociągnięć polecam

Ciężko stwierdzić o czym właściwie jest ta „książka”. Nie jest książką naukową o ego, bo nie ma tutaj przedstawionych żadnych wyników badań albo opinii naukowców. Nie jest też poradnikiem o samorozwoju ani metodach walki z ego. Jest to po prostu zbiór opowieści o bardziej i mniej znanych głównie Amerykanach i próba dopisania swojej teorii o ego do ich życia i krótkich anegdot z nimi związanymi. Jest to kolejna książka o znanych menedżerach, generałach, prezydentach i trenerach i wykazywanie, że ego dotykało każdego z nich. Nie polecam jej nikomu, kto chce się dowiedzieć czegokolwiek poza krótkimi historyjkami o znanych ludziach. Nie ma prawie żadnych praktycznych rad, sposobów radzenia sobie z ego czy jakimkolwiek sposobem zrozumienia mechanizmu ego. Natomiast jeśli ktoś chce sobie odświeżyć różne anegdoty np. o Benjaminie Franklinie, Henrym Fordzie, Jobsie, generale Marshallu czy trenerach futbolu amerykańskiego, które są powielane w wielu książkach i za każdym razem przypisywane są im inne cechy charakteru w zależności od tytułu książki, to jak najbardziej powinien sięgnąć po tę wątpliwej jakości pozycję.

Polecam

Polecam

Nie, nie, nie...
Chyba że chcesz przeczytać przewodnik historyczny o tym dlaczego niektórym się udało.
Mnie nie przekonuje.
Nic tu nie znalazłem dla siebie niestety...

Nie, nie, nie...
Mnie nie przekonuje.
Nic tu nie znalazłem dla siebie niestety...

Holiday próbuje przekonać nas do tego, że ego to nasz wróg, podczas gdy wszystkie badania naukowe od lat jednoznacznie dowodzą tego, że ego to tak naprawde my sami i trzeba z nim sobie radzić, a nie walczyć.

Ego to twój wróg. Twój i mój, nasz i wasz. A przede wszystkim autora.
Książka wypełniona ego autora, jak poduszka wypełniona sztuczną watą. Na nic więcej nie ma miejsca.

Ego to twój wróg. Twój i mój, nasz i wasz. A przede wszystkim autora.

🔥 Rozkrusz Tajemnicę: Ego jako Twoje Największe Wyzwanie 🔒💥

Wysoko na ścieżce sukcesu czyha tajemniczy przeciwnik. To nie zewnętrzne trudności, ale wewnętrzny wróg, który może ograniczać Cię bardziej, niż myślisz. Ten wrog nosi imię "ego" i rozpoznanie go oraz pokonanie staje się kluczem do osiągnięcia prawdziwego rozkwitu.

🔍 Tajemnicza Moc Ego: Twoje ego, to odcisk palca Twojej tożsamości. To zestaw przekonań, które kształtują Twoje wybory i działania. Czasem może działać jak sprzymierzeniec, ale równie często staje się Twoim największym wrogiem.

🔒 Pułapki Ego: Ego jest jak labirynt pełen pułapek. Może Ci wmawiać, że jesteś nieomylny, że tylko Ty masz rację, a inni się mylą. To prowadzi do utraty otwartości i uczenia się.

💡 Czujny Wzrok: By rozpoznać działanie Twojego ego, musisz być czujny na sygnały, które wysyła. Często przejawia się poprzez dumę, strach przed porażką czy potrzebę dominacji.

🔓 Klucz do Rozwoju: Pokonanie swojego ego to klucz do prawdziwego rozwoju. To umiejętność patrzenia na siebie w lustrze z odwagą, dostrzegając swoje słabości i obszary do poprawy.

💪 Mocna Wola: Opanowanie swojego ego wymaga silnej woli. To decyzja, by zaryzykować krytyczne spojrzenie na siebie, by zmierzyć się z prawdą o sobie.

🛠️ Narzędzia Na Pokonanie Ego: Medytacja, samorefleksja, otwartość na konstruktywną krytykę - to narzędzia, które pomagają oswoić swoje ego i poznać je lepiej.

🌟 Wewnętrzne Światło: Pokonanie ego to odkrycie swojego prawdziwego "ja", pozbawionego maski i fałszywych przekonań. To droga do autentycznego i pełnego spełnienia życia.

🚀 Osiągnięcie Potencjału: Czy jesteś gotowy zmierzyć się z największym wyzwaniem, jakim jest Twoje ego? To klucz do osiągnięcia pełnego potencjału i zdolności do przekraczania własnych ograniczeń.

🔓 Odkryj Moc Prawdziwego Ja: Ego może być zarówno sprzymierzeńcem, jak i przeciwnikiem. Decyzja, by odkryć jego tajemnice, to droga do autentycznego spełnienia i prawdziwego sukcesu. Czy jesteś gotowy zaryzykować? 🔥🌟

🔥 Rozkrusz Tajemnicę: Ego jako Twoje Największe Wyzwanie 🔒💥

🔍 Tajemnicza Moc Ego: Twoje ego, to odcisk palca...

Temat świetny i z dużym potencjałem na dobrą pozycję. Niestety książka jest napisana w stylu anegdotycznym i kazdy rozdział to opowieść potwierdzająca dane zagadnienie. Z anegdotami niestety jest jak jest... są oparte na jednostkowych przykładach, pokazują obraz jednostronnie. Dodatkowo do wielu z podanych opowieści czytelnik szybko może wskazać kontr anegdotę. Jak dla mnie jest to podejście zbyt naiwne, powierzchowne (przy tej ilości badań jakie zostały w tej tematyce wykonane, to aż prosi się żeby po to sięgnąć). Choć z tezami postawionymi w większości się zgadzam, to w realnym świecie jest znacznie więcej złożoności, niejednoznaczności i szarości niż chce Nam to ukazać autor. Za pomysł 7, za wykonanie 4.

Super książka. Bardzo ciekawy pogląd na EGO. Pozwoliła mi odkryć cześć siebie, która bardzo chciała zostać niezauważona.

Dla mnie świetna. To książka, do której trzeba wracać co jakiś czas. Mi bardzo była potrzebna na etapie życia, na jakim się znajduję.

• Psychologia
  • Rozwój osobisty