Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Onepress
Ego Is the Enemy
poradniki
ToRn

Historia zna wielu wybitnych ludzi, którzy po osiągnięciu sukcesu, zaślepieni sławą i bogactwem, popadali w obsesję na swoim punkcie, tracili swą świetność i ostatecznie upadali. Wiele fortun i wspaniałych firm utracono w spektakularny sposób. Równie wielu genialnych młodych ludzi nie osiągnęło pełni swoich możliwości, gdyż zaniechali zdobywania wiedzy i rozwoju. Każdy z nas łatwo może wpaść w pułapkę niedostrzegania własnych wad, ulegania złudzeniom i nieprzyjmowania krytyki. Przyczyna takich problemów jest znana od stuleci. Piszą o niej filozofowie i myśliciele, słusznie ostrzegając Cię przed najbliższym wrogiem: Twoim własnym ego.

Trzymasz w ręku książkę, dzięki której łatwiej odpowiesz sobie na parę ważkich pytań. Niezależnie od tego, czy stoisz u progu sukcesu, czy znajdujesz się na szczycie kariery, czy też właśnie poniosłeś największą porażkę w życiu, Twoje ego może skutecznie doprowadzić Cię do samozniszczenia. Dzięki tej inspirującej książce umiejętniej pokierujesz swoim życiem. Nie przeoczysz ważnych ostrzeżeń, unikniesz błędów i łatwiej zrealizujesz swoje cele. Powstrzymasz ego, zanim rozwiną się złe nawyki, wykształcisz w sobie pokorę i dyscyplinę, aby posłużyły Ci w momencie sukcesu, a także nauczysz się pielęgnować siłę i wytrwałość, tak by żadna porażka Cię nie zniszczyła.

Ujarzmij Twoje ego, zanim ono Cię pokona!

źródło opisu: https://onepress.pl/ksiazki/ego-to-twoj-wrog-ryan-holiday,egottw.htm

źródło okładki: https://onepress.pl/ksiazki/ego-to-twoj-wrog-ryan-holiday,egottw.htm

mts | 2018-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2018

Za przekaz książki można dać ocenę maksymalną. Stoickie podejście, trzymanie się rzeczywistości, dystans wobec samego siebie, brak oczekiwań względem rezultatów - nic tylko przyklasnąć, super, że ktoś o tym pisze. Szkoda jednak, że książka napisana jest w niesamowicie nużący i - co niestety jest coraz bardziej powszechne - "amerykański" sposób, polegający na wtrącaniu w tekst dziesiątek anegdotek o różnych postaciach, mających zobrazować przekaz, tak jakby bez tego wywód był niepełny.

Timon | 2018-06-09
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Pozycja zaskakująco dojrzała, stonowana, poparta przykładami historycznymi. Zachęcająca do pokory, dystansu do siebie np. "przekonanie, że Twoja praca jest niezwykle ważna, jest pierwszym symptomem depresji".
Minus za przeciętny język i pisanie z podziwem o... Angeli Merkel. Słownictwo jeszcze bym wybaczył, heh...

barczakmichal | 2018-08-28
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

Jedna z najlepszych książek, którą czytałem w ostatnim czasie. Książka rezonuje ze mną na wielu wielu szczeblach.

demo094 | 2018-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2018

Dużo stoickiej nauki i przykładów dotyczących ego. Jeżeli ktoś już wcześniej mocno interesował się filozofią stoicką to nie wyniesie aż tak wiele, lecz mimo to warto przeczytać i zastanowić się nad swoim EGO. Kto nie interesował się wcześniej to po książce zacznie.

Anita | 2019-02-08
Na półkach: Psychologia, Przeczytane