Napad

Okładka książki Napad Robin Cook
Okładka książki Napad
Robin Cook Wydawnictwo: Zakład Nagrań i Wydawnictw Polskiego Związku Niewidomych kryminał, sensacja, thriller
Seizure
Zakład Nagrań i Wydawnictw Polskiego Związku Niewidomych
2005-01-01
2005-01-01
Norbert Radomski

Robin Cook nie zawodzi. Kolejna ciekawa historia. Wprawdzie oczekiwałem nieco mocniejszego finału, zakończenie zaś nastąpiło tak troszkę zbyt gładko. Niemniej była to jak zwykle udana lektura.

Ostatnie 50 stron trzymało w napięciu, pierwsze 400 ciągnęło się jak flaki z olejem. Ciekawa treść, ale ciężka do przeczytania - nie wciąga.

2049

Kolejna z książek Robina Cooka, może nie jedna z najwyższych lotów, ale na fanów tego gatunku przejdzie. Jak zwykle dużo terminologii medycznej, na początku trochę czerstwa, jednak dalej się rozkręciła. No i wątek z całunem jest dość ciekawy, chociaż trochę bajkowy.

Kolejne znakomite danie przygotowane przez Cooka. Pod płaszczykiem sensacyjnej intrygi autor opisuje kilka ciekawych problemów i dylematów medycznych. Jest trochę jak u Langdona, trochę jak w Rodzinie Soprano, ze szczyptą Miami Vice. Brzmi dziwnie, ale mieszanka smakuje wybornie. Oprócz jednej łyżki dziegciu:

Mamy tu bowiem jednego z ulubionych "chochołów" w amerykańskiej literaturze współczesnej, tj. konserwatywnego (a więc oczywiście populistycznego) polityka, który zostaje przykładnie napiętnowany za swoją hipokryzję. Postać nie ma na imię Donald chyba tylko dlatego, że książka była pisana 15 lat temu. Widocznie bez umieszczenia kogoś takiego w fabule każdy pisarz jest dziś w USA skreślany z listy. Smutne.

Mamy tu bowiem jednego z ulubionych "chochołów" w amerykańskiej...

od połowy nieźle, - biologia ma być nauką XXI wieku

od połowy nieźle, - biologia ma być nauką XXI wieku

Wciągająca

Wciągająca

Rozwlekłe (to wina autora) i drewniane (to być może wina tłumacza). Szkoda czasu.

Czytałam lepsze książki Cooka, ale autor zawsze pisze bardzo plastycznie, więc i tym razem dałam się wciągnąć w wir przygód, tym razem związanych z przygotowaniami do eksperymentalnego zabiegu senatora. Wątek z Całunem Turyńskim mnie zaciekawił, jednak uważam, że autora trochę poniosło z tym DNA z tkaniny...

Podobała mi się postać włoskiego zabójcy Gaetano. Być może dlatego, że widziałam w nim Dannego DeVito :)

Jednak koniec bardzo mnie rozczarował i sama historia była niepotrzebnie rozwleczona w czasie.

Podobała mi się postać włoskiego zabójcy Gaetano. Być może...

Swietny thriller medyczny.Trzyma w napięciu do ostatniej strony.Nieoczekiwane zakończenie akcji- sprawiedliwość zwycięża.Chętnie kiedyś wrócę do tej książki.

Mega rozwleczony thriller medyczny, denerwujace obydwie główne postaci doktorów, fabuła na szczęście niezła i pomysł dobry. Bardzo lubie książki tego autora, dlatego udam, że ta ksiazka nie istnieje.

• Robin Cook
  • Thriller/sensacja/kryminał