Strategia skorpiona

The scorpion's advance
83-7169-524-1
McClure
Marcin

W szpitalu akademickim w Surrey umiera nagle izraelski student medycyny. Sekcja zwłok wykazuje obecność w jego organizmie sztucznego plazmidu. Niebawem śmierć ponoszą kolejni pracownicy akademii. Bakteriolog Neil Anderson zostaje wysłany do Tel Awiwu, gdzie w laboratorium światowej sławy naukowca powstał plazmid. Ktoś jednak za wszelką cenę stara się przeszkodzić młodemu lekarzowi w ustaleniu, w jakim celu stworzono zabójczy preparat...

Albo miałam kiepską rękę do wyboru drugiej książki tego autora, albo on sam nie zna innych mikrobów niż Mycobacterium leprae lub pisząc obydwa przeczytane przeze mnie tytuły przechodził właśnie fascynację trądem.
Fabuła męcząca, główny bohater Neil Anderson to bakteriolog-kaskader, nastawiający sobie własnoręcznie złamanie otwarte, do tego odporny na infekcje i postrzały. Pewnie w swoim laboratorium wykombinował szczepionkę na wszystko.
Jego pomysłowość jest niesamowita - żeby nie zmarnowała się tak genialna pula genowa postanawia przedłużyć gatunek (natychmiast!) i oświadcza się dopiero co poznanej (oczywiście podczas strzelaniny) kapitan Zimmerman z armii izraelskiej.
Pewnie właśnie przez w/w miłość od pierwszego wejrzenia nie domyślił się kto jest odpowiedzialny za całe zło w książce, chociaż czytelnik domyśli się już po krótkiej chwili.

Jest to thriller mało medyczny, raczej bakteryjny i laboratoryjny :)
Do tego słabiutki.

teri | 2012-01-08
Przeczytana: 2009 rok

Prezent-i znowu trafiony w proznie...Zupelnie nie w moim stylu.

Danway | 2012-02-19
Przeczytana: 02 kwietnia 2011

Wiele osób wie, że Ken McClure (właściwie Ken Begg) jest mistrzem thrillerów medycznych... Dla mnie nie jest to ulubiony autor, a po jego książki podejrzewam, że sam bym nie sięgnął... Gatunek przez niego tworzony nie podchodzi mi... Dlatego też przeczytanie tej książki zajęło mi prawie 7 lat... W moje ręce dostała się dzięki uprzejmości Dziennika Polskiego (który w pewnym czasie dołączał do gazety książkę za 2 złote)... Strategia Skorpiona jest siódmą z nich...

Książka opowiada o śmierci pewnego izraelskiego studenta, będącego na wyjeździe do Anglii na stypendium... Po sekcji zwłok okazuję się, że w jego ciele wykryto bardzo dziwny i tajemniczy preparat... Naukowcy pracujący w Surrey próbują dojść w jakim celu powstał ów preparat...

W tym momencie na scenę wkracza główny bohater książki, Neil Anderson... Jest to młody bakteriolog, który wyrusza do Tel Awiwu... Niestety to postać do mnie nie trafia, gdyż wspomniany bohater jest naukowcem, a w pewnych momentach autor robi z...

Karola18 | 2014-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

"Strategia skorpiona" to bardzo dobry kryminał z wątkiem medycznym. Czasami jednak gubiłam się w terminach medycznych i musiałam jedno zdanie czytać kilka razy.
Neil Anderson jedzie do Tel Awiwu by tam razem z wielkiej sławy profesorem Straussem zbadać plazmit PZ9, który zabił jednego ze studentów medycyny w Surrey. Kto zmodyfikował plazmit PZ9? Czemu to ma służyć? Na te pytania doktor Anderson szuka odpowiedzi. Jednak jest w niebezpieczeństwie. Ktoś próbuje go zabić.
Rozwiązania zagadki bym się nie domyśliła. Można powiedzieć, że moje rozumowanie było podobne do rozumowania doktora Andersona.
Gorąco polecam wszystkim fanom kryminałów, zwłaszcza tych medycznych.

Krzysztof | 2014-06-06
Przeczytana: 16 lutego 2014

Książka nie spodobała mi się do tego stopnia, że nie zamierzam dać autorowi następnej szansy.

malbik | 2013-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Mój pierwszy thiller w życiu. Na dodatek medyczny. Bardzo ciekawa książka, choć nieco zawikłana w swej naukowości, szczególnie na początku nie bardzo wiedziałam o co chodzi z tymi plazmidami i wektorami jakimiś tam.
Bardzo dobrze napisana, akcja trzyma w napięciu i przede wszystkim od razu widać, że została stworzona przez mikrobiologa, dla którego siedzenie wśród bakterii nie wystarcza. Autor poszedł o krok dalej i napisał książkę, niekoniecznie naukową, o swojej pasji

| 2014-02-19
Przeczytana: 2014 rok

W "Strategii Skorpiona" stykamy się z tajemniczą śmiercią izraelskiego studenta: w jego organizmie zostaje wykryta substancja nieznanego pochodzenia. Sprawą zaczyna interesować się bakteriolog Neil Anderson.
Książka jest dość wciągająca, nie przeszkadza wplatana przez autora terminologia medyczna. Lubię książki gdzie nie wiadomo od początku "kto zabił".

Niewtajemniczona | 2010-12-29
Na półkach: Przeczytane, Thrillery
Przeczytana: 2010 rok

Dobry, trzymający w napięciu thriller. Równie dobry co pozostałe książki Kena McClurego.

Monika | 2014-05-29

Książka dla miłośników thrillerów medycznych.

Smierc | 2016-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2016