Styl bardzo osobisty

poradniki
Monika Jurczyk OSA Osobista Stylistka
2019-01-01
2019-01-01
styl samoakceptacja kompleksy sylwetka wizerunek garderoba ubrania zakupy

Książka Moniki Jurczyk "Styl bardzo osobisty: Możesz być jaka chcesz" to pozycja obowiązkowa dla każdej kobiety, która pragnie odnaleźć swój własny styl i pokochać siebie w ubraniach. Autorka, znana jako Osa Osobista Stylistka, dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem w branży modowej, nie narzucając jednak gotowych rozwiązań, a prowadząc czytelniczkę w inspirującą podróż ku odkrywaniu własnej stylistycznej tożsamości.
Co wyróżnia tę książkę na tle innych poradników o modzie?
Po pierwsze, skupia się ona na budowaniu samoakceptacji i pewności siebie. Jurczyk podkreśla, że styl to nie tylko ubrania, ale przede wszystkim sposób, w jaki czujemy się we własnej skórze. Autorka dzieli się osobistymi historiami i doświadczeniami, a także prezentuje inspirujące sylwetki innych kobiet, pokazując, że piękno tkwi w różnorodności i nie zna rozmiaru.
Poza tym książka oferuje praktyczne narzędzia do tworzenia własnej szafy. Jurczyk uczy, jak analizować sylwetkę, dobierać kolory i fasony, a także jak organizować garderobę, by ułatwić sobie codzienne kompletowanie stylizacji. Autorka dzieli się też cennymi wskazówkami dotyczącymi zakupów, pomagając czytelniczkom świadomie i odpowiedzialnie podchodzić do mody.
"Styl bardzo osobisty" to nie tylko podręcznik, ale również inspirująca lektura. Jurczyk pisze z humorem i ciepłem, a jej książka wciąga i motywuje do działania. To pozycja, która nie tylko uczy, ale także bawi i skłania do refleksji nad własnym wizerunkiem i sposobem wyrażania siebie.
Podsumowując, "Styl bardzo osobisty" to książka dla każdej kobiety, która pragnie odnaleźć swój własny styl i pokochać siebie w ubraniach, nauczyć się świadomie i odpowiedzialnie podchodzić do mody oraz zbudować pewność siebie i poczuć się piękna w swojej skórze.
Jeśli szukasz książki, która nie tylko nauczy Cię, jak się ubierać, ale również pomoże Ci odkryć siebie i pokochać swoje ciało, to "Styl bardzo osobisty" jest pozycją idealną dla Ciebie.
Dodatkowe atutami książki jest piękne wydanie z licznymi ilustracjami i zdjęciami, przystępny język i klarowny przekaz, a także ćwiczenia i pytania do refleksji, które pomagają w budowaniu własnego stylu.
Gorąco polecam tę książkę wszystkim kobietom, które chcą czuć się piękne i pewne siebie!

"Możesz być jaka chcesz" - to zdanie, które rzadko pada z ust stylistów. Zwykle to nieznoszące sprzeciwu stwierdzenia typu: "masz taką sylwetkę, więc musisz nosić dekolty", czy "powinnaś wybierać inne buty". Ale nie usłyszysz ich od Moniki Jurczyk, autorki porad w Sympatii oraz książki "Styl bardzo osobisty".

Książka “Styl bardzo osobisty” Moniki Jurczyk (znanej również jako Osa Osobista Stylistka - zobacz jej porady w Sympatia.pl) nie ma nic wspólnego z narzucaniem innym swojego zdania. Raczej za rękę prowadzi przez ćwiczenia budujące samoakceptację, delikatnie podpowiada, co zrobić, żeby sylwetka wyglądała pięknie i daje konkretne rozwiązania dotyczące zakupów czy organizacji szafy.

Absolutną nowością jest rozpoznawanie stylowej osobowości i tym samym przyzwolenia na to, by w ubieraniu się być przede wszystkim spójnym ze sobą, a nie z obowiązującymi trendami.

Autorka oraz bohaterki książki dzielą się osobistymi historiami, które mają wzruszyć, ale także zmotywować do dbania o siebie nie tylko w kontekście wyglądu, ale i zdrowia. Książka rozprawia się także z przekonaniami na temat ubrań oraz kompleksami. Dopiero później zamienia się w swoistą encyklopedię stylizacji.

Jest tam zarówno system kobiecych sylwetek, analiza kolorystyczna, określanie stylowej osobowości, ale też rozdziały o dobieraniu biżuterii, okularów czy bielizny. Nie brakuje profesjonalnych wskazówek co do praktycznych zakupów, garderoby kapsułowej czy samodzielnego przeglądu szafy.

Wszystko to podane z humorem i przeplatane opowieściami po to, by książka nie była tylko kolejnym poradnikiem, ale książką która ma moc uświadamiania kobietom, że wszystkie są piękne. Bo to jest jej najważniejszy cel.

Polecam :)

Książka “Styl bardzo osobisty” Moniki Jurczyk (znanej również...

Mądra książka napisana przez mądrą kobietę.
Przeczytałam namówiona przez koleżankę. Fragment książki można otrzymać bezpłatnie na stronie autorki i w taki sposób zaczęłam przygodę z tą książką.
Uważam, że po tę pozycję powinny sięgnąć nie tylko fanki mody. Naprawdę warto w każdym wieku.

Mądra książka napisana przez mądrą kobietę.

Gdy pierwszy raz usłyszałam o tej książce, pomyślałam: co w niej takiego może być, czego ja jeszcze nie wiem? Ale postanowiłam więcej się dowiedzieć i obejrzałam kilka filmików na YouTube nagranych przez autorkę - jak się okazało pierwszą w Polsce osobistą stylistkę. To, co wzbudziło moją sympatię do Moniki Jurczyk, to jej hierarchia wartości. Autorka bardzo docenia to, co w życiu mamy najważniejsze, czyli zdrowie. Podobnie jak ja, na własnej skórze przerobiła temat jego utraty i dlatego zmieniła swoje spojrzenie na świat.
Zakupiłam książkę, która wg zapewnień autorki miała przedstawiać tematykę mody w połączeniu z dbałością o zdrowie: psychikę i ciało, gdyż tylko pod tym warunkiem nasza radość z ubierania się będzie autentyczna. No i nie zawiodłam się.
Autorka umiejętnie porusza ważny temat samoakceptacji, podaje ćwiczenia za pomocą których należy wzmacniać każdego dnia nasz pozytywny stosunek do ciała. To podstawa.
Kolejne rozdziały pomagają rozpoznać rodzaj swojej sylwetki i odpowiednio dobrać strój - o ile ma się na to ochotę i czerpie z tego radość. Autorka bowiem do niczego nie zmusza czytelnika.
W mojej ocenie jest to znakomity poradnik, skierowany do kobiet w każdym wieku, ponieważ nigdy nie jest zbyt późno, aby rozprawić się z kompleksami i zacząć doceniać to co dała nam natura.
Poniżej zamieszczam kilka cytatów z książki.

Książka dla kobiet, które chcą mieć swój styl, ubierać się pięknie, wygodnie i dobrze bez względu na wiek. Autorka zwłaszcza motywuje kobiety dojrzałe. Wykorzystam kilka rad pani Moniki, obejrzę filmiki na YT i zacznę działać.

• Rozwój osobisty
  • Poradniki, Popularnonaukowe