Ineska 
24 lat, kobieta, Wrocław, status: Czytelniczka, dodała: 32 cytaty, ostatnio widziana 1 dzień temu
Teraz czytam
 • Afganistan
  Afganistan
  Autor:
  Jest takie chińskie powodzenie: "Obyś żył w ciekawych czasach!". Mieszkańcy Afganistanu, ku własnej rozpaczy, mogą powiedzieć, że od trzydziestu lat żyją w "ciekawych czasach". W g...
  czytelników: 52 | opinie: 0 | ocena: 7,23 (13 głosów)
 • Cztery powieści. Obcy. Dżuma. Upadek Pierwszy człowiek
  Cztery powieści. Obcy. Dżuma. Upadek Pierwszy człowiek
  Autor:
  Centralnym zagadnieniem twórczości Alberta Camusa jest człowiek. Absurd jego egzystencji, bunt, zdolność do ofiarności i heroicznej walki ze złem, ale także nikczemność, wina, za którą nie ma przebacz...
  czytelników: 133 | opinie: 0 | ocena: 8,17 (41 głosów) | inne wydania: 1
 • Sztuka wojny
  Sztuka wojny
  Autorzy:
  Chińskie traktaty zawierające zasady taktyki i strategii skuteczne nie tylko w wojsku, ale również w interesach i życiu osobistym. Niewiarygodne, że zasady i metody konfrontacji z przeciwnikiem znane...
  czytelników: 4115 | opinie: 104 | ocena: 7,09 (1432 głosy) | inne wydania: 2

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-29 20:34:07
Wypowiedziała się w dyskusji: WYMIENIĘ/SPRZEDAM (LISTOPAD 2018)

Szukam:
Dziecko śniegu

więcej...
 
2018-11-29 20:03:34
Wypowiedziała się w dyskusji: „Niekoniecznie depresja“ już w księgarniach!

https://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,3207,strona,Niekoniecznie_depresja,katid,47.html

więcej...
 
2018-11-29 19:38:39
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autorzy:
 
2018-11-28 19:54:30
Dodała cytat z książki: KochAna. W pułapce anoreksji i bulimii
To, że mamy inny punkt widzenia, nie oznacza, że mamy nie szanować się nawzajem i prowadzić niekończącą się wojnę.
 
2018-11-28 19:53:02
Dodała cytat z książki: KochAna. W pułapce anoreksji i bulimii
Na diecie gubi się nie tylko kilogramy, ale też ambicje, bo najważniejszy staje się cel, by schudnąć, i jemu podporządkowuje się inne dziedziny życia.
 
2018-11-28 19:51:07
Dodała cytat z książki: KochAna. W pułapce anoreksji i bulimii
Wolę sama schodzić na dno piekła. Nikogo tam nie będę brała(...).
 
2018-11-28 19:49:05
Dodała cytat z książki: KochAna. W pułapce anoreksji i bulimii
(...)Życie to karuzela, ktoś wsiada, ktoś zsiada, a ty kręcisz się dalej, migają ci twarze, słyszysz echo ich śmiechu(...).
 
2018-11-28 18:42:39
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Literatura psychologiczna (SOCJOLOGIA)
Autor:

Alicja, główna bohaterka książki "KochAna. W pułapce anoreksji i bulimii." jest zagubioną młodą kobietą, studentką, szukającą swojego miejsca w życiu. Czuje się źle w swoim ciele, dla niej dążenie do doskonałości to kontrola nad ciałem, nad jedzeniem i nad uzyskaniem wagi idealnej. Tyle, że ta waga idealna nie jest określona, gdyż w momencie osiągnięcia ustalonego przez nią progu, powstaje... Alicja, główna bohaterka książki "KochAna. W pułapce anoreksji i bulimii." jest zagubioną młodą kobietą, studentką, szukającą swojego miejsca w życiu. Czuje się źle w swoim ciele, dla niej dążenie do doskonałości to kontrola nad ciałem, nad jedzeniem i nad uzyskaniem wagi idealnej. Tyle, że ta waga idealna nie jest określona, gdyż w momencie osiągnięcia ustalonego przez nią progu, powstaje pragnienie zrzucenia kolejnych kilogramów. Szuka wsparcia wśród podobnych sobie osób na internetowym forum, na znak przynależności nosi na nadgarstku czerwoną nitkę.

Wewnętrzne rozterki, rozmowy, które Alicja prowadzi z Aną (anoreksją), kryzys, jaki przechodzi jej rodzina – to coś, co uderza w każdego czytelnika. Problem anoreksji i bulimii jest nagłaśniany od dawna. Zwykle jednak jest przedstawiany jako problem osoby chorującej, pomija się rodzinę i jej przeżycia. W książce "KochAna. W pułapce anoreksji i bulimii." czytelnik może poznać stronę rodziny, jej strach i troskę o osobę, którą kochają.

Alicja nie chce przyjąć do wiadomości tego, że jest chora. Sama tłumaczy sobie siniaki na nogach, blade ręce, wypadające włosy. Szarpie się ze sobą, oszukuje siebie i bliskich. Rodzina widząc, że stan zdrowia Ali zaczyna być zagrożony szuka możliwości terapii i ratunku dla niej. Alicja pewnego dnia pozwala sobie na zjedzenie słodyczy, to spowodowało szaleńcze obżarstwo, prowokowanie wymiotów i znajomość z nową „przyjaciółką: bulimią (Mią).

"KochAna. W pułapce anoreksji i bulimii." nie jest książką wypełnioną metaforami, nie jest także poważna w swych słowach. To trochę jak poruszanie się po dziwnym świecie „Alicji po drugiej stronie lustra”. Jest prawdziwa, a przez to zyskuje rangę poważnej. Poważnej, bo dotyka problemu o szerokim zakresie. Wpisując w wyszukiwarkę internetową wyrażenie „pro ana” doznałam szoku. Szoku, bo nie spodziewałam się, że znajdę tyle blogów, stron czy for internetowych Motylków (bo tak siebie nazywają osoby chore na anoreksję). W internecie nikt nie jest anonimowy, a jednak są to strony zupełnie bez kontroli, na które mogą wejść jedenastoletnie dziewczynki, którym ktoś kiedyś powiedział: ale jesteś gruba....

"KochAna. W pułapce anoreksji i bulimii." to obowiązkowa lektura dla każdego, i dla tych, którzy postanowili schudnąć – by robili to z rozsądkiem, i dla tych, którzy w swoim otoczeniu widzą osoby, które w dziedzinie odchudzania przekraczają tą niezwykle cienką granicę bezpieczeństwa.

pokaż więcej

 
2018-11-26 22:37:36
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Literatura psychologiczna (SOCJOLOGIA)

Książka "Haker Umysłów" to ciekawa kompilacja technik i spostrzeżeń pozwalających zrozumieć mechanizmy naszego działania. Działania którego zawsze podstawą jest sposób myślenia i to w jak to się dzieje, że podejmujemy właśnie takie a nie inne kroki. Z tej pozycji dowiadujemy się również, jak i w innych pozycjach tego autora jak dotrzeć do innych ludzi i jak pomóc im działać. Książka z początku... Książka "Haker Umysłów" to ciekawa kompilacja technik i spostrzeżeń pozwalających zrozumieć mechanizmy naszego działania. Działania którego zawsze podstawą jest sposób myślenia i to w jak to się dzieje, że podejmujemy właśnie takie a nie inne kroki. Z tej pozycji dowiadujemy się również, jak i w innych pozycjach tego autora jak dotrzeć do innych ludzi i jak pomóc im działać. Książka z początku była zaskakująco dobra, ale zagłębiając się w nią zauważyłam, że nie jest dla mnie, jest skierowana dla ludzi zajmujących się handlem. Wykorzystywanie tych technik w normalnym życiu nie okaże się przydatne. Mimo to dla osób zajmujących się handlem lub copywriterom, książka może okazać się świetnym źródłem informacji a także polecam ze względu na język i zawartość, którą łatwo (względnie) przełożyć na działania.

pokaż więcej

 
2018-11-10 09:29:35
Ma nowego znajomego: Barbara Bereżańska
 
2018-11-08 19:57:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Erotyk

Książka ta przeleżała u mnie kilka lata. Po tak długim okresie postanowiłam ją przeczytać ponieważ wcześniej czy później tracę zainteresowanie daną literaturą. Tym razem jest to zbiór opowiadań, czyli aż dwadzieścia potencjalnie ciekawych historii! Powiem szczerze, że nie skończyłam tego zbioru, może wrócę do niego za kilka lat, ale na dzień dzisiejszy te 3/4, opowiadań, które przeczytałam... Książka ta przeleżała u mnie kilka lata. Po tak długim okresie postanowiłam ją przeczytać ponieważ wcześniej czy później tracę zainteresowanie daną literaturą. Tym razem jest to zbiór opowiadań, czyli aż dwadzieścia potencjalnie ciekawych historii! Powiem szczerze, że nie skończyłam tego zbioru, może wrócę do niego za kilka lat, ale na dzień dzisiejszy te 3/4, opowiadań, które przeczytałam mogę śmiało ogłosić najgorszymi historiami erotycznymi, jakie kiedykolwiek miałam nieprzyjemność czytać!

„W łóżku z…” być może spodoba się paniom 40-50 letnim. Ja jako kobieta pod 30tkę nie polecam tego czegoś dziewczynom 20-30 lat, a już stanowczo zabraniam czytania tego nastolatkom! Jeszcze się bidulki zniechęcą dorosłością, wpadną w marazm i strzelą sobie w łeb w dniu swoich trzydziestych urodzin, bo później to już starość, nie radość i co najwyżej życie jako „cougar”.

Opowiadania po części są różnorodne, ale ta różnorodność polega na tym, że nie uświadczycie tych samych postaci. Reszta jest właściwie na jedno kopyto, choć kilka historii się wyróżnia. W zbiorze znajduje się kilka opowiadań o miłości lesbijskiej, które skupiają się na opisie grzanek, krzeseł i ludzi w metrze oraz iście egzystencjalnych wywodach, niżeli seksie kobiety z kobietą. Znalazły się też dwie historie sado-maso, a właściwie takie z dostawaniem i dawaniem klapsów. Jedno nawet mnie rozśmieszyło, a drugie przyznam było ok w porównaniu do reszty „bezwstydnych” opowiadań. Jednak przeważająca większość opowiada o kobietach w średnim wieku, które nie są atrakcyjne dla mężów, tylko dla młodzików, czyli taka piękna fantazja dla tych, które nie są znanymi aktorkami, czy piosenkarkami, bo te bogate mają sztab trenerów, dietetyków, kosmetyczek i lekarzy-plastyków, co by się podobać młodszym.

Jedno fajne opowiadanko

Wśród wszystkich przeczytanych przeze mnie opowiadań, jest jedno, które bardzo wyróżnia się na tle innych i uważam je za najlepsze w gąszczu niewypałów. Mam na myśli zupełnie pierwsze, zatytułowane „27 materaców, czyli bajka na nowo odkryta”. Historia wzięta z bajki „Księżniczka na ziarnku grochu” jest ciekawa i zabawna, przez co z optymizmem zaczęłam czytać kolejne opowiadania. Fabuła jest taka, że ów księżniczka księżniczką nie jest, za to ma kochanka, a oboje zajmują się oszustwami i wyłudzeniami. Jednak pewnego razu dziewczyna postanawia zgarnąć całą kasę, a partnerowi załatwić więzienie. Mężczyzna obiecuje użyć na zdrajczyni szpicruty, kiedy tylko wydostanie się z paki. Dziewczynie nadarza się okazja udawać przyszłą, ewentualną żonę dla księcia, a ów księciem okazuje się być były partner i oboje muszą odgrywać swoje role, jeśli nie chcą stracić życia.

Może sceny erotyczne nie są z polotem, ale czytając tę historyjkę się uśmiałam. Do tego fakt, że akcja rozgrywa się w średniowieczu i jest napisana z przymrużeniem oka sprawia, że czyta się dobrze i z uśmiechem na twarzy. To jest jedyne opowiadanie warte polecenia i przeczytania, reszta to dziadostwo nad dziadostwami i żałuję, że zakupiłam książkę „W łóżku z…” nie polecam ani moim równolatkom, ani nastolatkom. Nawet boję się ją polecić kobietom 40+.

pokaż więcej

 
2018-11-02 20:57:49
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-11-02 20:56:08
Jedynym koniecznym warunkiem triumfu zła jest to, żeby dobrzy ludzie nie robili nic (Edmund Burke).
 
2018-11-02 20:54:32
Więzienie może deprawować ludzi, rozbudzając najgorsze skłonności ludzkiej natury. Więzienia w większym stopniu rodzą przemoc i przestępczość niż przyczyniają się do konstruktywnej resocjalizacji. Wynoszące ponad 60% wskaźniki recydywy wskazują, że więzienia stały się drzwiami obrotowymi dla osób skazanych za przestępstwa kryminalne.
 
2018-11-02 20:54:09
Ludzie nie są więźniami przeznaczenia, lecz jedynie więźniami swych własnych umysłów - Franklin Roosvelt, prezydent.
 
Moja biblioteczka
57 39 223
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (4)

Ulubieni autorzy (1)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (21)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd