Joga – sztuka życia

Tłumaczenie: Marzenna Rączkowska
Wydawnictwo: Ręczna Robota
Bringing Yoga to Life
978-83-932899-0-5
joga, sutry, medytacja, równowaga, filozofia
poradniki
Agata

Joga – sztuka życia nie prezentuje żadnej konkretnej szkoły jogi – dla autorki joga jest jedna i ma prowadzić człowieka do jedności ze sobą i światem. Przekazywane prawdy są uniwersalne niezależnie od wiary, religii, kultury, światopoglądu. Jak mówi Donna Farhi: „sztuka jogi nie polega tylko na idealnym wykonaniu pozycji, sztuka jogi prowadzi praktykujących do bycia bardziej ludzkimi”. I tego przede wszystkim można się dowiedzieć z tej książki.

Wiedza przekazywana przez autorkę jest bezcenna, ponieważ płynie z wieloletniego doświadczenia i jest podana w jasny, przystępny sposób. Książka ta pisana jest z dużą wrażliwością i zrozumieniem sztuki jogi, wnika głęboko w pracę z energią i w ludzką psychikę. Donna Farhi potrafi przekazać mądrość hinduskiej sztuki jogi przeniesioną w realia człowieka zachodniego, nie upraszczając, a wręcz odkrywając przed nami jej wielką wartość.

Dla ciągle rosnącej w Polsce grupy ludzi poszukujących i pragnących poznać sztukę jogi tak wnikliwe podejście będzie odkryciem, podobnie jak odkryciem są słowa autorki, że „praktyka jogi nie kończy się wraz z zakończeniem sesji na macie, praktyka jogi w życiu codziennym pozwala z radością, wrażliwością, świadomością i jasnością przejść przez to życie”.

źródło opisu: Ręczna Robota, 2011

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Katarzyna | 2014-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2014

Książka uświadamia nam, że joga to nie tylko zestaw ćwiczeń, a przede wszystkim pomocne narzędzie do zmian w naszym życiu.

Absolulu | 2015-02-22
Przeczytana: 2014 rok