Bądź pewna siebie

poradniki
Muza
2018-03-21
2018-03-21
pewna siebie niska samoocena poradnik

Okładka książki Nigdy nie wstydź się siebie Alina Adamowicz, Joanna Godecka
Nigdy nie wsty... Alina Adamowicz, Jo...
Okładka książki Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie Alina Adamowicz, Joanna Godecka
Jak uciszyć we... Alina Adamowicz, Jo...
Jak uciszyć we... Alina Adamowicz, Jo...
Okładka książki Miłość na celowniku. Jak szukać, żeby znaleźć? Joanna Godecka, Sylwia Stodulska-Jurczyk
Miłość na celo... Joanna Godecka, Syl...

Mam mieszane odczucia odnośnie tego poradnika. Z jednej strony jest to lektura łatwa i szybka w czytaniu. Autorka posługuje się prostym i przystępnym językiem. Podane przykłady i wskazówki są praktyczne - każdy znajdzie coś dla siebie. Zabrakło mi jednak pewnej "odkrywczości", świeżości. Sądzę, że zawarte w książce osiemnaście praw godnego istnienia oraz dwadzieścia praw dotyczących energetycznego wymiaru są trochę wyssane z palca. Podsumowując; jak szybko przeczytałam, tak szybko zapomnę.

Ani nie polecam, ani nie odradzam.

"Bądź pewna siebie" Joanny Godeckiej jest poradnikiem, który dobrze odnajdzie się w roli pozycji uzupełniającej, bardziej fachowej literatury z zakresu psychologii.

Osobiście przykułam uwagę na niektóre stwierdzenia, co jak co, były to cytaty przytoczone przez autorkę.
Co do reszty treści, sztampowa i momentami mało przekonująca.

Ani nie polecam, ani nie odradzam.

Co do reszty treści, sztampowa i momentami mało przekonująca.

Książka, poradnik Joanny Godeckiej nie wciągnęła mnie ani troche. Jest to lektura łatwa i szybka w czytaniu, ćwiczenia w niej zawarte sa powszechnie znane i mało odkrywcze szczególnie jeśli ktoś interesuje się tematem samorozwoju, brakuje mi w niej dogłębnego analizowania problemu jakim jest brak pewności siebie. Uważam że jest na rynku kilka dużo lepszych i wartych uwagi pozycji o tej samej tematyce, mam na myśli chociażby książki Rowińskiej.
Uważam ze osiemnaście praw godnego istnienia oraz dwadziescia praw dotyczących naszego energetycznego wymiaru są kompletnie nieuzasadnione i niepoparte żadnymi naukowymi badaniami co sprawia że odczułam pewnego rodzaju rozgoryczenie.

Mam mieszane uczucia wobec tego poradnika. Fakt, zawiera sporo praktycznych wskazówek i ćwiczeń, wśród których można znaleźć coś dla siebie (przy okazji przypominam: żeby coś podziałało, nie wystarczy przeczytać... warto by też zacząć stosować!). Jednak żeby przejść do owych ćwiczeń, trzeba przedrzeć się przez długi i nieco nużący początek, w którym autorka opisuje zachowania ludzi z niską samooceną - nie wiem czemu ma to służyć, bo osoba, która sięgnęła po tę książkę, nie ma chyba żadnych wątpliwości, dlaczego jej potrzebuje. Moje zdumienie wzbudził rozdział dotyczący duchowości. Autorka wymienia bowiem dwie długie listy (18 praw godnego istnienia oraz 20 praw energetycznego wymiaru),nie podając skąd się wzięły, za kim je przytacza, kto je sformułował, na jakiej podstawie mamy uznać ich prawdziwość. Brzmią one jak wykładnia jakiegoś nurtu filozoficznego, ale nie ma na ten temat ani słowa - i to sprawia, że są zupełnie nieprzekonujące. Czyżby ich autorką była... sama autorka? Jeszcze jeden drobny zarzut na koniec - tytuł i okładka sugerują książkę dla kobiet, w rzeczywistości jest to poradnik skierowany jest także do mężczyzn.

Podsumowując, nie odradzam - można zajrzeć i coś praktycznego dla siebie wyszukać, ale nie uważam też tej książki za znakomitą i raczej nie sięgnę po inne poradniki autorki.

Według mnie jedna z lepszych na rynku pozycja tego zakresu. Dużo metod do wyboru, dużo ćwiczeń. Fajnie napisana.

Myślałam bardziej, że książka będzie coś typu poradnikiem jak być pewną siebie, okzało się, że bardziej książka ta opisuje jaki wpływ na życie ma niska samoocena, i jak ją podnieść. Pomimo to nie byłam rozczarowana tą książką.

1984

To taki typowy poradnik jak być pewną siebie i zacząć odnosić sukcesy. Autorka posługuje się prostym i zrozumiałym językiem. Proponuje konkretne ćwiczenia,przytacza dużo przykładów. Polecam zainteresowanym.

• Rozwój osobisty

Dodaj cytat z książki Bądź pewna siebie