Łopatą do serca

Okładka książki Łopatą do serca Marta Obuch
Okładka książki Łopatą do serca
Marta Obuch Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Marchewka (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Komisarz Marchewka (tom 1)
Filia
2020-03-18
2013-09-03
9788381950657

Świetna komedia, trochę bardziej obyczajowa niż kryminalna. Wiele komicznych sytuacji, zakręconych intryg i zabawnych dialogów, dość dużo romansów. Polecam!

Komisarz Marchewka rządzi! ;)

Komisarz Marchewka rządzi! ;)

Jak ja się świetnie bawiłam przy tej książce. Czytam ją już drugi raz i jest jeszcze lepsza niż za pierwszym razem ;)
Uwielbiam to poczucie humoru, tą trochę kryminalną kombinację fabuły, świetne postacie, rewelacyjne dialogi...

Po prostu mój faworyt komedii kryminalnej.

(Tak trochę przypomniały mi się te najlepsze książki Joanny Chmielewskiej, choć momentami, powiedziałabym że ta pozycja jest chyba nawet lepsza)

Uwielbiam

Po prostu mój faworyt komedii kryminalnej.

To była pierwsza książka Marty Obuch którą przeczytałam, pożyczyła mi ją siostra, ale szybko po przeczytaniu kupiłam własny egzemplarz żeby móc zawsze do niej wrócić! Książka pełna humoru, nie raz śmiałam się głośno podczas czytania. Szybko też sięgnęłam po kolejne pozycje autorki. Bardzo odpowiada mi styl pisania Pani Marty.

Bez względu na to czy lubię komedie kryminalne czy nie to przy tej książce się uśmiałam. A śmiać w głos przy książce zdarza się mi rzadko.
A co do bohaterów to Zuzę pokochałam od pierwszych stron! Igła też mi się spodobał.
Polecam

Polecam

Bardzo polecam . Pełna zwrotów akcji, trzyma w niepewności. Igła mój bohater ;) !

Bardzo wciągająca książka, nie można przestać, żeby nie przeczytać kolejnej strony

Mafia w formie niepoważnej, ależ oczywiście, że tak.
Bohaterka Misia a raczej Michalina jest żoną mafijnego bossa i oczywiście o niczym nie wie. Sparwa sie sypie gdy ow małżonek zostaje aresztowany, a do pilnowania żonki skierowany jest Igła, współpracownik bossa.
I jak mozna się domyslać afera zaczyna się rozkręcać, a to także dzięki przyjaciółce Misi Zuzce. Obie panie prowadzą wspólny biznes i są mocno zakręcone.
W tle całej historii oczywiście kroi się romans, a i diamentów jest pod dostatkiem.
Całkiem przyjemna lektura, bo i zaciekawienie jest i trochę zabawy i ocena byłaby wyższa, gdyby nie zbyt duża ilość ludzi i faktów czasem na raz, no i te bohaterki momentami pokazywane jako kobiety o ciut małych mózgach. Ale ogólnie nie jest to moje ostatnie spotkanie z autorką.

Mafia w formie niepoważnej, ależ oczywiście, że tak.

Poczucie humoru które mnie odpowiada, to taka wspolczesna Chmielewska.

Poczucie humoru które mnie odpowiada, to taka wspolczesna Chmielewska.

Wesoła historia. Plus za Śląska opowieść. Chętnie sięgnę po kolejna historie tej autorki.