Do trzech chłopów sztuka

Filia
literatura obyczajowa, romans
9788381953788
literatura polska

Szybka, łatwa i przyjemna. Bardzo fajny humor, gry słów. Przypomina nieco królową Chmielewską, choć dużo bardziej współczesna i mniej wyrafinowana. Ale polecam na szybką wakacyjną lekturę.

"Do trzech chłopów sztuka" to kolejna komedia kryminalna Marty Obuch, po którą sięgnęłam i nie żałuje. Było to kilka godzin wesołej zabawy, tak zabawy bo tego trzeba oczekiwać od polskiej gwiazdy komedii kryminalnych, a Pani Marta według mnie plasuje się na wąskim podium. A więc sięgnęłam i bardzo dobrze się bawiłam, ktoś oczywiście może zarzucić autorce zbyt lekkie...

Zabawna, lekka komedia kryminalna. Napisana przyjemnym i prostym językiem, przez co bardzo szybko się ją czytało. Kilka żartów do mnie nie trafiło, ale sama fabuła była wciągająca. Bohaterowie byli ciekawi, mający swoje indywidualne zachowania. Mam tylko wrażenie, że wątki romantyczne w tej książce rozwijały się nierealnie szybko.

Na półkach: , , , , ,

Wow, czyżby moja nowa (polska) faworytka komedii kryminalnych?? Ubawiłam się przy tej książce niemal do łez :D Błyskotliwe dialogi, wartka akcja, charakterni bohaterowie - nie sposób się nudzić, czytając ją. Zdecydowanie polecam :D

To było moje pierwsze spotkanie z autorką i jakże owocne.
Po pierwsze - Matylda! Głównej bohaterki nie da się nie polubić, wpada na szalony pomysł zemsty na mężu przez który rusza lawina zdarzeń.
Po drugie - Lusia! Z taką przyjaciółką dosłownie można iść konie kraść. Zajebista matka, kochana żona i najlepsza przyjaciółka na świecie. Sami się przekonanie.
Po trzecie -...

Przeciętnie lekka, łatwa i przyjemna.

2098

Niby humor, niby fajne teksty, ale ogólnie nudziłam się. Może to była kwestia ... nie wiem czego...może mojego nastroju, może oczekiwań, może przedłużającej się do maja zimy i ogólnego bleh, ale fakt pozostaje niezmienny- kończyłam na silę, byle skończyć.

Dobra komedia kryminalna 😁 przesłuchałam ją w audiobooku ,do czego świetnie się nadaje

To moja trzecia książka tej autorki i podobała mi się najbardziej, chociaż mam do niej podobne zastrzeżenia jak do poprzednich. Jest to komedia kryminalna, czyli niewymagająca lektura, która ma zawierać w sobie zagadkę kryminalną i humor. To pierwsze posiada, a jeśli chodzi o humor to ja kilka razy się uśmiechnęłam. Najsłabszą stroną książek Marty Obuch jest język, który...

Z braku laku może być, wymęczyłam ją. Kilka tekstów może i śmiesznych, ale całość jakoś tak opornie poszło

• 2021
  • Legimi