Z jednej gliny

Wydawnictwo: Filia
literatura polska
Ag2S

Piękna opowieść o przyjaźni i podejmowaniu trudnych wyborów. Nora zajmuje się organizacją zajęć z ceramiki, choć właściwie za bardzo się na tym nie zna. Ma tylko warsztat, w którym pracował jej zaginiony w tajemniczych okolicznościach mąż. Teraz kobieta musi jakoś zarobić na utrzymanie pięciorga dzieci po tym, jak została zupełnie sama… Dołączają do niej trzy kobiety, Lena, Gośka i Marta. I...

Piękna opowieść o przyjaźni i podejmowaniu trudnych wyborów.
Dołączają do niej trzy kobiety, Lena, Gośka i Marta. I każda z nich ma własne problemy do pokonania.

Pierwsze spotkanie nie należy do najbardziej udanych. Z czasem jednak kobiety przekonują się, że kłopoty łatwiej pokonać, gdy ma się obok siebie życzliwe osoby. A przyjaźń to nie wytarty frazes lecz wartość, dzięki której wszystko staje się łatwiejsze.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/246

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/246

basik | 2018-01-31

Cztery kobiety, cztery różne charaktery, cztery barwne i jakże różne od siebie historie życia wzięte.
Pierwsze spotkanie niezbyt udane a potem bezinteresowna przyjaźń, która pomaga im przezwyciężyć wszystkie kłopoty i zmartwienia. Pozwala im żyć ze świadomością, że mogą się komuś bliskiemu zwierzyć i że można w każdej sytuacji liczyć na pomoc i zrozumienie.
Lekkie babskie czytadło w którym jest sporo zabawnych sytuacji i można się przy nim nieźle bawić. Ale....
Autorka porusza tu też poważne tematy, a jednym z nich jest chęć posiadania dziecka za wszelką cenę , wszelkimi dostępnymi metodami. I niestety autorka robi to w sposób trochę karykaturalny, co mnie się niezbyt podobało.
Opisuje ciągłe wizyty Marty u różnych lekarzy, badania, bolesne a nieraz bardzo niewygodne czy krepujące zabiegi, którym ona i jej mąż są poddawani. Może i dla jednych są one śmieszne (bo tak je opisuje autorka) ale na pewno nie dla kobiet które przez to przechodzą.
Drugim tematem który też mi się nie...

filozof | 2015-08-29

Mam już tak,że od czasu,do czasu czytam coś o przyjaźni kilku pań.Jak choćby,tych z okładki.Mamy tu grupę kobiet,sądząc po okładce bardzo atrakcyjnych i po przejściach.Jakich ? to zależy od dziewczyny.A te przeżycia są naprawdę różne.Tu mogę śmiało napisać,że zadanie z psychologi autorka bardzo dobrze odrobiła.Bo każda z pań,ma tu swój ciekawy rys psychologiczny.
Ale,taką najważniejszą fabułą książki jest glina.Glina,to robienia różnych naczyń.
Autorka też miała konsultację z ludźmi,co się na tym znają.
Książka nie jest o tym,że panie,tylko siedzą i lepią dzbanki z gliny.
One mają też różne problemy.Choćby poszukiwanie odpowiedniego partnera.Bo zegar ten biologiczny szybko bije.
Konflikt z teściową.Czy też samotne wychowywanie gromadki dzieci.
Ale też w życiu naszych bohaterek też,się pojawiają chwile pełne radości i szczęścia.
Z Jednej Gliny to książka,głównie dla pań.Nie ma tu magii,pościgów samochodowych,ani zbrodni krwawych.Mimo,to jak ktoś zauważy w księgarni to śmiało brać.Bo...

Ela | 2014-02-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 23 lutego 2014

Są książki, które kupuję w ciemno. Oprócz powieści moich ulubionych autorów należą do nich książki wydawnictwa Nasza Księgarnia z serii „Babie lato”. Nigdy jeszcze się na nich nie zawiodłam. Dotyczy to także najmłodszego dziecka serii.

Lilianę Fabisińską znałam dotychczas jako autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Teraz dała mi się poznać jako dojrzała powieściopisarka, także dla nieco starszych dziewczynek ;) .

Autorka przedstawia nam cztery kobiety, cztery historie, cztery poważne problemy. Cztery różne podejścia do życia. Każda z bohaterek przedstawia nam swój punkt widzenia i swoją prawdę. Ale czy całą?

„Z jednej gliny” to książka o sile kobiecej przyjaźni. Bohaterki spotykają się pozornie przypadkiem, jednakże części z nich towarzyszą ukryte intencje. Po pewnym czasie, w toku niekiedy zabawnych, niekiedy dramatycznych zdarzeń stają się sobie naprawdę bliskie. Tak różne, a jednak z jednej gliny :).

Literatura kobieca w prawdziwie dobrym wydaniu. Choć lekko napisana,...

Katherina87 | 2018-05-04

Lena, Gośka, Marta i... Nora, która organizuje zajęcia z ceramiki, choć właściwie za bardzo się na tym nie zna. Ma tylko w pełni wyposażony warsztat, w którym pracował jej zaginiony w tajemniczych okolicznościach mąż. A przecież musi jakoś zarobić na utrzymanie pięciorga dzieci po tym, jak została zupełnie sama...
Pierwsze spotkanie czterech kobiet nie należy do najbardziej udanych. Czy możne być początkiem czegoś naprawdę wartościowego i trwałego?

Z jednej gliny to powieść o przyjaźni zrodzonej w trudnych okolicznościach, ale przez to zdolnej przezwyciężyć wszelkie przeszkody. Ciepła i przyjemną powieść. Fajnie i szybko się czyta.

Jest to historia o czwórce wspaniałych, oddanych przyjaciółkach, które wspierają się wzajemnie, pomagają sobie.
Lena, Gośka, Marta i Nora przychodzą na zajęcia z ceramiki do Nory, żeby nauczyć się lepić coś z gliny w warsztacie.
Nora wychowuje pięcioro dzieci, z którymi została całkowicie sama jej mąż zaginął w tajemniczych okolicznościach przyjaciółki w trudnych chwilach są z nią, podnoszą na duchu, są wsparciem dla niej.
Pierwsze spotkanie kobiet czterech nie należy do najlepszych, lecz potem z czasem się ich przyjaźń jest bardzo głęboka, jest czymś naprawdę wartościowym i trwałym.
"Z jednej gliny" powieść to jest o przyjaźni, rodzącej się powoli,która dopiero się zaczyna, mnie poruszyła, złapała za serce, wzruszyła mocno.
Napisana świetnie, ciepła, urocza i przecudna książka, na poprawę humoru zrelaksowała mnie, czułam się odprężona...przyjemna, lekka lektura.

andzia12 | 2014-05-12
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 12 maja 2014

Kolejna dobra ksiązka polskiej pisarki. Nie wymagająca, lekka i przyjemna. Jest idealna na leniwe popołudnie, aby odprężyć się.
Opowiada historię czterech kobiet- Nory, Marty, Leny i Gośki, które spotykają się u Nory w ramach lekcji ceraminiki. Każda z nich boryka się z innymi poroblemami, które nie są nam obce w naszym codziennym życiu. Takimi jak strata ukochanej osoby,czy brak możliwości na ciążę i kwestia adopcji( nie każdy jest zdolny do pokochania nie swojego dziecka).
Polecam!

Teresa | 2018-02-03

Powieść o kobiecej przyjażni.Cztery kobiety które spotykają się na zajęciach z ceramiki na których każda pojawia się z innego powodu ,każda z kobiet z bagażem życiowych doświadczeń.Kobiety które z czasem się poznają na wzajem zaczynają się wspierać i sobie pomagać.Znakomita powieść o kobietach i dla kobiet.Powieść zabawna z dawką humoru ,lekka ,pełna emocji ale także mądra Polecam.

Monika | 2015-01-27
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 21 stycznia 2015

Teoretycznie książka jest kompletnie nie w moim stylu, a jednak...! Przecudowne poczucie humoru Autorki i lekkość Jej pióra zachwyciły mnie. Powieść czyta się wspaniale i szybciutko. Polecam na zły nastrój i zimowo-jesienną pogodę :)

julia-orzech | 2014-05-05
Przeczytana: kwiecień 2014

Zawsze po lekturze ciężkiego kalibru, staram się uspokoić emocje czymś lżejszym, kobiecym. Często sięgam wtedy po książki z serii Babie lato. Idealne na taką okazję. Tam zawsze mogę liczyć na dobrą literaturę obyczajową. Tym razem w ręce wpadła mi książka Liliany Fabisińskiej Z jednej gliny. Z ciekawością zabrałam się do czytania, tym bardziej, że autorka była mi dotąd nieznana.
Cztery kobiety, cztery różne charaktery i koszyk kłopotów. Cóż z tego może wyniknąć? Istna mieszanka wybuchowa, bo w takim babińcu aż wrze. Kobiety poznają się na pseudo warsztatach ceramicznych, które organizuje jedna z nich. Nora, bo o niej właśnie mowa, ma za sobą traumatyczne przeżycia. Jej mąż ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, a ciała do dziś nie znaleziono. Ona zaś zostaje z piątką dzieci bez środków do życia. Po Jacku zostało jej w garażu koło garncarskie, piec do wypalania i tony gliny. Zrozpaczona wpada na pomysł zorganizowania warsztatów garncarskich, choć ma o tym raczej słabe pojęcie....

BaSiUlA | 2018-05-02
Przeczytana: 02 maja 2018

Zabawna historia trzech kobiet, które podczas lepienia garnków z gliny zaprzyjaźniają się ze sobą i wspólnie przezywają swoje osobiste potyczki. Chwila relaksu i uśmiechu gwarantowana.