Dama ciężkich obyczajów

Okładka książki Dama ciężkich obyczajów Marta Obuch
Okładka książki Dama ciężkich obyczajów
Marta Obuch Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2021-06-30
2021-06-30
9788381955331
literatura polska

Ksiażka pełna docinków, czarnego humoru. Polecam bardzo mi się podobała.

Ksiażka pełna docinków, czarnego humoru. Polecam bardzo mi się podobała.

Lekka, łatwa i przyjemna obyczajowo-lekko kryminalna komedia pomyłek. Nierealne zdarzenia i świetne dialogi. :) Fajnie być jak Mama Muminka :)

Cytat:
“Faceci mogą się gzić, a kobiety to mają niby robić za Niepokalane Dziewice Maryje ? Hola, hola!”

Cytat:

Polecam! Autorka z super poczuciem humoru. Zabawna i relaksującą.

Polecam! Autorka z super poczuciem humoru. Zabawna i relaksującą.

Książka w swojej kategorii, czyli komedia kryminalna dla mnie ma 10/10!
Już od pierwszych stron zostałam kupiona przez poglądy głównej bohaterki (a może i samej autorki) na temat wychowania dziewczynek. Potem było tylko lepiej, coraz śmieszniej, coraz zabawniej. Wybór rury w sklepie budowlanym i polecenie pana rurarza - boki zrywać. Barwne opisy sytuacji, dobre dialogi, cięte riposty.
Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i na pewno nie ostatnie.
Tak dobrze się bawiłam, że na dalszy plan zeszła momentami dość nierealistyczna fabuła. No, ale chyba w komedii kryminalnej o to chodzi?

Miałam wiele podejść do komedii kryminalnych i niestety najczęściej kończyło się na wielkimi rozczarowaniu już po pierwszych stronach. A fajnie jest czasem oderwać się od codzienności i dobrze bawić z książką czy z audiobookiem. Nawet mój facet pękał ze śmiechu, bo słuchaliśmy razem na głośniku. Nie polecam czytać ani słuchać tej książki w miejscach publicznych 😉

Książka w swojej kategorii, czyli komedia kryminalna dla mnie ma 10/10!

Lekka, dość zabawna historia na rozluźnienie;)

Lekka, dość zabawna historia na rozluźnienie;)

Ta książka jest z pewnością dużo lepsza niż "Mąż przez zasiedzenie", ale nadal dużo jej brakuje do tego, żeby wysoko ocenić. Plus za ciekawiej skonstruowaną historię i całkiem trafne życiowe przemyślenia głównej bohaterki, ale przeciwwagą jest ogromny minus za pisanie językiem potocznym. Jest to szczególnie niezrozumiałe, bo pani Obuch z wykształcenia jest polonistką (!). Oczekiwałabym przynajmniej poprawnej polszczyzny, ale nawet na to nie można liczyć pewnie w całej twórczości tej pani, skoro w dwóch przypadkowo wypożyczonych książkach pojawia się ten problem. Zdecydowanie mnie to zniechęca, więc raczej po inne książki tej autorki nie sięgnę.

Bardzo lubię książki Marty Obuch. Nie mogę ich jednak czytać w miejscach publicznych, gdyż spontaniczne wybuchy śmiechu muszę ograniczać do delikatnego uśmieszku pod nosem. A to nie oddaje poziomu satysfakcji, jakiej dostarczają te napisane lekkim piórem o nieskomplikowanej fabule komedie kryminalne. Polecam każdemu, kto chce się zrelaksować i pośmiać. Gdybyż jeszcze to odchudzanie szło tak łatwo…jak jednej z bohaterek”Damy ciężkich obyczajów”

Pani Martą bardzo proszę pisać. pisać, pisać .Pani książki są niesamowite .Czekam z niecierpliwością na pani kśiążki , Proszę kontynuować wszystkie wątki mam ich niedosyt .

sympatyczna ;)

sympatyczna ;)

Jeśli szuka się lekkiej, niewymagającej komedii kryminalnej, pełnej przede wszystkim humoru i ciętego języka, to panią Obuch nie da się rozczarować. Owszem, ma w swoim dorobku bogatsze pozycje, ale ta do złych nie należała. Usmarkałam się kilkukrotnie, a to przecież najważniejsze.

• Ebooki