Diabelska ewolucja

Wydawnictwo: Muza
humor, Cezary Trębacz, Lutysława

-Marta Obuch jest znaną czytelnikom autorką komedii kryminalnych Precz z brunetami! i Odrobina fałszerstwa -powieść Diabelska ewolucja zrodziła się z fascynacji autorki nauką o powstaniu człowieka. W upalnym zakątku doliny Suguty, zwanym Kotłem Diabła, międzynarodowa grupa naukowców poszukuje kości praczłowieka. Na skutek zabawnego zbiegu okoliczności trafia tu wybierająca się w zupełnie innym...

W upalnym zakątku doliny Suguty, zwanym Kotłem Diabła, międzynarodowa grupa naukowców poszukuje kości praczłowieka. Na skutek zabawnego zbiegu okoliczności trafia tu wybierająca się w zupełnie innym kierunku Lutka i... niespodziewanie dla samej siebie zostaje ,,żoną” Cezarego, tyleż bezczelnego co uroczego genetyka, który nie pamięta imion poznawanych kobiet. Różne temperamenty sprawiają, że tych dwoje żyje ze sobą jak pies z kotem. Jednoczą jednak siły, by rozwikłać zagadkę śmierci obozowego kucharza i odnaleźć zaginioną kość gnykową sprzed 1,6 miliona lat. Ich bezpieczeństwu zagraża tajemnicza, religijna sekta Mungiki, a z ust pewnego starca padają słowa przepowiedni, do spełnienia której nie można dopuścić. Jak zakończy się ta historia?

Perzka | 2014-03-25
Przeczytana: 22 marca 2014

Nie mogłam się oprzeć i musiałam sięgnąć po kolejną książkę autorstwa pani Marty. Po znakomitym kryminale „Łopatą do serca” który niedawno wręcz pochłonęłam w zawrotnym tempie ( niestety opinii nie napisałam) miałam ogromne oczekiwania co do tej lektury.

160 cm wzrostu, 25 lat na karku to Lutka w rzeczy samej, główna bohaterka i sprawczyni wszelkiego zamieszania, gdziekolwiek się tylko pojawiła. Praktyczna, inteligentna,zaradna, ale pozbawiona śmiałości i swobody w kontaktach z ludźmi, miała niesamowitą awersję do przystojnych mężczyzn i często mówiła o nich w sposób pogardliwy.

„Niebezpieczni, rozpuszczeni, grymaśni i próżni. I jakie nerwowe życie musi być z takim pięknisiem”

Jej narzeczony Robert wyjechał w celach zarobkowych do Mombasy. Niestety z dnia na dzień dawał coraz to bardziej nikłe oznaki życia, dlatego Lutka, za namową koleżanki postanowił działać. Tylko był jeden problem. Dziewczyna panicznie bała się latać samolotami,a niestety do Mombasy w inny sposób...

Aneta | 2013-11-17
Przeczytana: 16 listopada 2013

Długo, ojj... długo zabierałam się za tą książkę, ale jak w końcu do niej przysiadłam to wystarczyło jedno popołudnie. Pochłonęła mnie całkowicie.
Ostatnio lubuję się w odgadywaniu przesłań przekazywanych poprzez tytuł książki. Wydaje mi się, że jednak za głęboko sięgam, bo i w tym przypadku tytuł mi nie pasuje. To taka moja marginalna zabawa.
Teraz bardziej na temat.
"Diabelska ewolucja" to komedia kryminalna. Niebanalny temat, garść afrykańskich informacji, świetne postaci, oryginalne dialogi, po prostu niezła zabawa.
A wywód na temat wypróżniania się marabutów - bezcenny :)
Polecam

Aksamitt | 2013-09-05

Dosłownie wepchnęła mi tą pozycję kiedyś znajoma twierdząc,że książki tej pani na pewno mi się spodobają wiedząc ,że ostatnio źle trafiałam z polskimi autorami to będzie ten pewnik;) Rzeczywiście trafiła do mnie. Świetny styl,humor,żywe dialogi to gwarant, że ani chwili znużenia przy lekturze.Chce sie siegnąc po następne.
Tylko się przy niej nie rozsiadać! Zanim zaczniecie juz widać koniec;)

Liza | 2014-05-03
Przeczytana: 02 maja 2014

„Diabelska ewolucja” to komedia kryminalna rozgrywająca się na Czarnym Lądzie, gdzie wyprawiają się nasi bohaterowie: roztrzepana i ekscentryczna Lutka właścicielka tchórzofretki oraz pewny siebie i szczery do bólu Czarek. Między tą parą, jak łatwo się domyśleć, będzie iskrzyć- oryginalne i żywe dialogi gdy droczą się ze sobą, docinają sobie, dostarczą nam zabawnych chwil. Trafiają oni do obozu naukowców, którzy poszukują kości praczłowieka. Przygód i wrażeń, także nawet tych pełnych niebezpieczeństwa nie zabraknie- a to za sprawą sekty Mungiki, która otoczona nimbem tajemnicy oskarżona jest o przestępcze działania, w tym brutalne mordy. Fabułę także urozmaicają afrykańskie informacje- walki plemion, skarby ludności.

Jeśli macie ochotę na kryminał(ek) w komediowej otoczce w afrykańskiej scenerii to zapraszam do lektury. Całkiem dobra rozrywka.

lenuszka | 2014-12-21
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 21 grudnia 2014

On przystojny brunet szczery do bólu, ona pyskata blondynka. Razem stanowią iście wybuchową mieszankę. Jest zabawnie, czasami groźnie, miejscami zaskakująco. Bardzo przyjemnie się czyta.

ElViento | 2013-08-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 25 sierpnia 2013

Bardzo dobra książka, z każdej kartki czuć zapach Afryki. Ciekawa akcja, niebanalny pomysł. Polecam :)

iza161 | 2016-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Mniej smieszna niz poprzedniczki P. Obuch.
Ale i tak mi sie podobalo.
Fajne przedstawienie Afryki i tej gorszej jej strony (sekty i grupy przestepcze) w sposob lekki i nawet wesoly.
Postacie wyraziste i smieszne
Polecam

Wiktoria | 2010-09-10

Książka pełna humoru i nieoczekiwanych zdarzeń. Zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, nie wiedziałam, że polskie autorki piszą takie rzeczy (oprócz Chmielewskiej oczywiście). Ubaw po pachy, zwłaszcza podobały mi się żywe dialogi (pomiędzy Cezarym i jego przyszywaną żoną} i umiejscowienie akcji - Kenia. Naprawdę warto przeczytać!

książek: 2032
Basia Siedlecka | 2014-03-23
Przeczytana: 23 marca 2014

lekka, łatwa i przyjemna. Dowcipna komedia sensacyjna, czyta się ją szybko. Nie tak dobra jak Rudnicka, ale sięgnę po inne książki tej autorki.

biedronka826 | 2010-09-21
Przeczytana: 21 września 2010

Książka ciekawa, chociaż muszę przyznać że "precz z brunetami" była dużo lepsza, koniec trochę nudny jeśli chodzi o Lutkę i Czarka, ale przecież to powieść sensacyjna a nie romans więc nie powinnam się czepiać, ogólnie polecam, lekka pełna humoru - w twórczości Marty Obuch można się dopatrzyć pewnych podobieństw do twórczości Joanny Chmielewskiej

„Ludzie mnie ciekawią” - wywiad z Martą Obuch

Skończyła szkołę wojskową, polonistykę i fotografię. Ceni sobie humor Joanny Chmielewskiej, dlatego poszła w jej ślady. O tym, jak czuje się, gdy jej siódme dziecko poszło w świat i czym dla niej jest poczucie humoru, przeczytacie w rozmowie z Martą Obuch.