Druga twarz

Rain Winter Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2020-09-24
2020-09-24

Okładka książki Dopóki śmierć nas nie rozłączy Anna Fobia, D. B. Foryś, Lilianna Garden, K. C. Hiddenstorm, Aga Kalicka, Małgorzata Kasprzyk, Anna Langner, Magdalena Lisiecka, Kamila Malec, Camille O'Naill, Ewa Pirce, Ana Rose, Ludka Skrzydlewska, Emilia Szelest, Justyna Szumańska, Anna Tuziak, Noemi Vain, Francesca Vulneratus, Rain Winter
Dopóki śmierć ... Anna Fobia, D. B. F...
Okładka książki Deszczowe Sny Meg Adams, Grażyna Białas, Jimmy Durden, D. B. Foryś, Lilianna Garden, Grupa Ailes, Roland Hensoldt, Alicja Krawiec, Samanta Louis, M.M. Macko, Kamila Malec, Ana Rose, Margo Shaw, Ludka Skrzydlewska, Dominika Smoleń, Weronika Szatkowska, Anna Tuziak, Noemi Vain, Francesca Vulneratus, Rain Winter
Deszczowe Sny Meg Adams, Grażyna ...

Całkiem niezła. Trochę się ciągnęła, ale akcja była dość wartka. Mimo irytujących zachowań głównej bohaterki, nie czułam do niej antypatii. Szczerze, to nawet jestem ciekawa następnego tomu. Nie jest to ani dobra sensacja, ani jakiś romans. Taka książka na granicy kilku gatunków.

2001

Właśnie dla takich świetnych książek warto czytać debiuty.
Nie jest to oklepany romans mafijny ale świetna powieść z wątkiem obyczajowym , sensacyjnym i romansem w której mafia owszem jest, ale stanowi jakby tło całej historii.
Młoda lekarka Trish po tragicznej śmierci swojego narzeczonego przenosi się do Nowego Jorku, by zapomnieć i zacząć życie od nowa.
Niezbyt jej się to udaje, bo od razu spotyka na swojej drodze Cruza, człowieka który jest tak podobny do jej narzeczonego, że może być jego bratem bliźniakiem. Ratuje jej życie w klubie w którym doszło do strzelaniny. Ale to dopiero początek ich znajomości, bo mimo że oboje niezbyt się lubią, to jednak po pewnym czasie i tak lądują w łóżku.
Problem w tym, że Trisha od pewnego czasu ma gorący romans ze swoim szefem, chociaż go nie kocha.
Natomiast Cruz budzi w niej uczucia, o których chcę zapomnieć.
Którego wybierze jej serce...trudno powiedzieć, bo książka kończy się w tak dramatycznym momencie, że wszystko jest możliwe.
Powieść wciąga na maksa, bo prócz miłosnych zawirowań, mamy również ciekawą fabułę, dużo tajemnic sprzed lat jak również trochę sensacji.
Oprócz głównych bohaterów jest również młodziutka Cleo, córka szefa Cruza, której młodzieńcze bunty doprowadzają do tragicznych wydarzeń.
Bardzo podobał mi się ten debiut, bo autorka nie powiela dotychczasowych schematów ale wymyśliła coś innego. Tu nie rządzi mafia, tylko uczucie. Wszystko otoczone tajemnicą i sensacyjną fabułą i dlatego od książki trudno się oderwać.
Szkoda tylko, że na drugi tom trzeba jeszcze poczekać, bo chciałabym już wiedzieć jak dalej potoczy się cała akcja.
Mam nadzieję, że autorka znowu zaserwuje nam ciekawą i emocjonującą lekturę.

Właśnie dla takich świetnych książek warto czytać debiuty.
Niezbyt jej się...

Ksiazka bardzo mi sie podobala, pomimo ze to debiut
ale napisana jest pieknym,plastycznym jezykiem
do tego ciekawa i wciagajaca akcja.
Szkoda, ze nie ma nastepnych czesci, jestem bardzo
ciekawa jak sie potocza dalsze losy bohaterow.
Jak na razie, czekam na drugi tom.

Ksiazka bardzo mi sie podobala, pomimo ze to debiut
ale napisana jest pieknym,plastycznym jezykiem
do tego ciekawa i wciagajaca akcja.
Szkoda, ze nie ma nastepnych czesci, jestem bardzo
ciekawa jak sie potocza dalsze losy bohaterow.
Jak na razie, czekam na drugi tom.

Ciekawa, wciągająca historia o różnych obliczach ludzi.

Ciekawa, wciągająca historia o różnych obliczach ludzi.

Trisha Nichols to młoda lekarka, specjalizuje się w chirurgii. Przeżyła tragedię, chce zacząć od nowa, wyjechała więc do Nowego Jorku .
Ze znajomymi z pracy ma spotkać się w klubie, spotyka tu mężczyznę ze swej przeszłości, lecz to nie może być on, może to ktoś łudząco podoby?
Ta jedna wizyta w klubie sprawi, że dziewczyna zostanie wciągnięta do niebezpiecznego świata gangsterów.
Kobieta musi odkryć prawdę, kim jest ten mężczyzna, a los jej to ułatwi, gdyż często ich drogi się przetną.

Ta powieść jest debiutem, przyznam iż ciężko w to uwierzyć, ja jestem szczerze zachwycona. Wciągająca fabuła i lekkie pióro autorki, sprawiają że czyta się z ogromną przyjemnością i zaciekawieniem. Książkę wręcz trudno odłożyć choćby na chwilę.
Bohaterowie wykreowani doskonale, tacy rzeczywiści. Trisha to pani doktor z powołania, zawsze gotowa do pomocy . Cruz co to za facet... przystojny, inteligentny, oddany temu co robi, nic tylko pokochać...
Na dokładkę mamy pewną krnąbrną nastolatkę i wiele innych ciekawych postaci, którym autorka poświęciła wystarczająco uwagi, tu nie ma niedociągnięć, nikt nie pojawia się przypadkowo. Świat medyczny i mafijny się przeplatają , a do tego oczywiście miłość i szczypta erotycznych uniesień.
Lektura zaskakuje , szokuje, fascynuje i bardzo wciąga.
Jestem ogromnie ciekawa co autorka przygotowuje dla nas w drugiej części książki, mam nadzieję że nie będziemy musieli długo na nią czekać.
Polecam całym sercem , ta historia nie jest typowym romansem to coś zdecydowanie więcej , przeczytaj jestem pewna że nie pożałujesz, a pokochasz tak jak ja.

Fantastyczna historia. Pierwsza część jest wprowadzeniem do dalszych losów bohaterów. Dużo tajemnic i historii które nie są rozwikłane. Trisha która pracuje jako rezydent w NY w szpitalu jest świadkiem strzelaniny w klubie nocnym udaje jej się uratować postrzelonego barmana i od tego czasu jej życie zmienia się w pasmo przypadkowych spotkań z Cruzem. Kim jest ten mężczyzna jak się okazuje bratem jej tragicznie zmarłego narzeczonego o którym nie mili pojęcia. Cruz nie służy jednak w wojsku jak jego zmarły brat którego nigdy nie poznał ale pracuje w światku przestępczym. Czy tej tak różnej dwójce uda się zawalczyć o uczucia czy nie ma na to szans gdyż w walce o serce młodej Pani doktor wkroczył jej przełożony ze szpitala Ethan.

Świetna powieść, która zaskoczyła mnie niejednokrotnie. Należy się przygotować na dużą dawkę emocji. Autorka ma ogromny potencjał i dużo fajnych pomysłów. Nic nie jest tutaj proste i zwyczajne. Skomplikowane wydarzenia, dwóch mężczyzn,dwie sprzeczności,a pomiędzy nimi piękna i zagubiona lekarka. Polecam zarezerwować sobie jeden dłuższy wieczór i zagłębić się w tej opowieści.
Druga twarz ma swoją kontynuację i już nie mogę się jej doczekać.
Każdy ma drugą twarz, którą skrzętnie ukrywa,aby nie wystawić swoich słabości na widok publiczny. Zbyt długo noszona maska może przynieść jeszcze więcej bólu i niepewności. Może warto ją zrzucić i od czasu do czasu ujawnić się.
Trisha Nichols od niedawna mieszkała w Nowym Jorku. W miejscowym szpitalu będzie kończyła specjalizację jako chirurg. Nowe miejsce pracy, nowi koledzy i niepewność. Ten wyjazd miał dać jej szansę na zmiany,na zwycięstwo. Wyjście do klubu jeszcze bardziej skomplikowało jej życie. Strzelanina, chaos, a po środku "ten" mężczyzna. Czyżby halucynacje? Uciekła od wspomnień,od miejsc, które przypominały jej o narzeczonym,a wpadła w ramiona sobowtóra.
Cruz Carver oficjalnie był szefem agencji ochrony. W praktyce, jako prawa ręka Salazara, zajmował się nielegalną działalnością, w tym handlem narkotykami. Wyrobił sobie renomę. Nie potrzebował do tego krzyków, wystarczyło jedynie spojrzenie. Odpowiedzialny za pracę i za swoich ludzi.
Nigdy nie zagłębiał się w przeszłość. Wychowywała go matka,a brak stałego miejsca zamieszkania, nie pozwoliło się nigdzie zadomowić. Dopiero spotkanie młodej kobiety i odkrycie tajemnic, uświadomiło mu, co stracił.
Ethan Handley był znanym i cenionym transplantologiem. Zainteresował się Trishą ze względu na jej pozytywną i otwartą postawę wobec personelu medycznego.
Przed Trishą trudne decyzje. Dwóch mężczyzn,z których jeden jest spokojnym i ułożonym lekarzem. Drugi, natomiast,ma krew na rękach ale potrafi być spontaniczny i tajemniczy.

Bardzo fajna ksiazka. Przede wszystkim autorka wymyślają dobra, ciekawa historie Trishi i Cruza. Było dużo tajemniczości i emocji. Czekam na kontynuacje.

Nie wiem do końca dlaczego, ale książka nie przypadła mi do gustu. Mało emocji, zero chemii między bohaterami. Męczyłam się brnąc do końca.

Po prostu nie mój przedział wiekowy. Nie Skończyłam. Doczytałam jedynie że to pierwszy tom

• Mafia
  • Współpraca