Ryzykant

Okładka książki Ryzykant Aniela Wilk
Okładka książki Ryzykant
Aniela Wilk Wydawnictwo: Burda Książki Cykl: Seria z agentem Brucem (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Seria z agentem Brucem (tom 2)
Burda Książki
2020-09-30
2020-09-30
literatura polska

Okładka książki Sześć kolorów. Antologia LGBT Małgorzata Garkowska, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Alicja Sinicka, Emilia Szelest, Aniela Wilk
Sześć kolorów.... Małgorzata Garkowsk...
Okładka książki Sekrety orientu Małgorzata Garkowska, K. C. Hiddenstorm, Beata Majewska, Alicja Sinicka, Emilia Szelest, Aniela Wilk
Sekrety orientu Małgorzata Garkowsk...

Naprawdę fajna kontynuacja przygód Alice i Bruca🙂
W tej części dostajemy również perspektywę siostry Alice- Rachel i Roberta- byłego żołnierza i przyjaciela Bruca.

Wydaje mi się, że ta część jest znacznie lepsza od 1 tomu. Więcej akcji, coś dzieję się zarówno w Kolumbii jak i Baltimore. Fajna, fajna. Polecam😀

Naprawdę fajna kontynuacja przygód Alice i Bruca🙂

Bardzo dobra , trzymająca w napięciu .

Bardzo dobra , trzymająca w napięciu .

Druga część - dla mnie najlepsza z całej - i tak świetnej serii.
Nadal śledzimy losy bohaterów, których poznaliśmy wcześniej. Podobnie jak w Figurantce, sodobał mi się klimat, stworzony przez autorkę. Do tego trzeba dodać solidny research na temat Ameryki Południowej, świetne opisy selwy i zabawne dialogi. A sceny "dla dorosłych"... Aniela umie je pisać!

Druga część - dla mnie najlepsza z całej - i tak świetnej serii.

Cześć książkoholicy 🎶❣️

"Ryzykant"to kontynuacja książki "Figurantka", która swoją drogą bardzo mi się podobała. Ta część jest nieco inna, ale nie mówię, że gorsza. Jedyne czego brakowało mi przez większość książki to dialogów głównych bohaterów jak to było w figurantce. Wymiana zdań między tą dwójką to było mistrzostwo i tego mi tutaj brakowało. Niemniej książka bardzo fajna. Pani Aniela Wilk trzyma czytelnika w nadmiernych praktycznie do ostatnich stron. Akcja nie zwalnia ani na chwilę co bardzo mnie c cieszy. Książka jest nieodkładalna dopóki nie zobaczymy ostatniej kropki.

Pani Aniela ma bardzo przyjemny styl pisania, zdecydowanie trafia w mój gust czytelniczy. Ja z ogromną przyjemnością poznam kolejna część. Mowa oczywiście o "Buntowniku" 😁

Polecam ogromnie ❣️

Cześć książkoholicy 🎶❣️

"Gra, w której stawką jest życie, staje się jeszcze bardziej bezwzględna, gdy poza nim nie masz już nic do stracenia".

Rola jaką wcześniej odegrała Alice doprowadziła do jej tajemniczego zniknięcia. Kiedy jej siostra zostaje wezwana na okazanie zwłok, nie jest w stanie dopuścić do siebie myśli, że już nigdy więcej nie zobaczy siostry żywej. Tymczasem za Brucem zostaje wystawiony list gończy. Został zdradzony i wrobiony w rzeczy, których nie popełnił. Z pomocą przychodzi mu Robert, były żołnierz, któremu zawdzięcza życie. Bruce poprzysiągł sobie i Rachel siostrze Alice, że ją odnajdzie i zemści się na tych, którzy go wrobili.

Czy uda mu się odnaleźć Alice? Komu zależało na tym by zniszczyć dobre imię Bruca?

"Ryzykant" jest kontynuacją losów Alice i Bruca. Tym razem autorka przenosi nas do świata karteli narkotykowych, intryg, tajemnic i świata pełnego niebezpieczeństw, w którym nikomu nie można zaufać. Rozgrywająca się akcja oraz wyścig o wolność sprawiały, że każda kolejna strona stawała się ciekawa i interesująca. Poznajemy historię z perspektywy nie tylko głównych bohaterów ale i siostry Rachel i Roberta. Pojawi się też tajemniczy Szaman, który również odegra swoją rolę. Jaką? By dowiedzieć się więcej zachęcam do przeczytania książki ☺️.

Druga część niezwykłych i ciekawych przygód niezwyciężonej,silnej Alice oraz Bruce'a to bardzo dobra,emocjonująca para.
Utrzymana książka w znakomitym klimacie,z każdą stroną czytaną książką coraz ciekawiej się działo,doskonałe połączenie wątku sensacyjnego z romansem,świetnie zarysowana fabuła,wspaniałe,ciekawe postacie,szybka akcja nabierała tempa i buduje napięcie.
Z zaciekawieniem ciekawiło mnie jak potoczą się losy Alicji i Bruce'a polubiłam ich dwoje i bardzo kibicowałam ich.
Historia wciągająca,przejmująca,czytając uśmiech nie schodził mi z twarzy.
Pochłonęłam książkę błyskawicznie,że nie można się
było mi oderwać od lektury.
Pióro pisarki bardzo dobre,wspaniale napisała ją.
Sporo się działo,emocji dużo serwowała mi książka.
Wrażeń ciekawych,interesujących i przygód mocnych było w książce.
Zaskoczyła mnie,wciągnęła bardzo ta super,genialna i znakomita lektura.
Przyjemność ogromną z czytania miałam.

Z...

77/100/2021

~ Gra, w której stawką jest życie staje się jeszcze bardziej bezwzględna, gdy po za nim nie masz już nic do stracenia.

Na Alice nadal polują ludzie z krateru. Zostaje wywieziona do Kolumbii, do bardzo dziwnego obozu, gdzie nikt jej na nic nie pozwala, ani nikt nie chce z nią rozmawiać.

Bruce, były agent FBI zostaje oskarżony o siedem zabójstw, przez co gruby pali mu się pod nogami. Musi uciekać, lub żyć w ukryciu. Do pewnego czasu mu się to udaje, dzięki koledze Robertowi. Jego sielanka nie trwa długo, na dom Roberta napadają bandyci, przez co Bruce musi szybko uciekać.
Na domiar złego nie ma żadnych wieści od Alice. Wie, że stało się coś złego, nie wie tylko gdzie jej szukać, tak by nie dać się złapać.
Instynkt podpowiada mu, że za wszystkim stoi Ax, kolega z byłej pracy i bardzo chce się na nim zemścić. Zemsta będzie słodka, a już na pewno bardzo bolesna.

Czy kobieta znajdzie drogę ucieczki?
Czy mężczyzna odnajdzie ukochaną, pośrodku niczego?

Niestety w tej sprawie nic nie jest takie, jakie się wydaje.

Nie mam pojęcia jak to się stało, ale kompletnie zapomniałam o tej książce. Po prostu położyłam ją na półkę, bo akurat czytałam coś innego i jakoś wyleciała mi z głowy. Wstyd mi za ten karygodny czyn 🙈. Na szczęście dziś sobie o niej przypomniałam i przeczytałam calutką w jeden dzień. Co to oznacza?
Ta część zdecydowanie podobała mi się bardziej. Jest akcja, ogromne emocje i niepewność. To jest to. Wciągnęła mnie dużo bardziej, właściwie już od pierwszych stron. Naprawdę została bardzo dobrze napisana. Swoją drogą, Aniela Wilk musi mieć jakąś supermoc, dzięki której jej książki nie pozwalają się oderwać od siebie nawet na chwilę. Niesamowite!
Dlatego tym bardziej nie mogę się doczekać tomu trzeciego, który niewątpliwie będzie ekscytujący.
Czytaliście już tę serię ?
Jeśli nie, zachęcam do zapoznania się nią! Jest fenomenalna!
Dziękuję @wydawnictwo_slowne za książkę do recenzji❤.

77/100/2021

Bruce, były agent FBI zostaje oskarżony o siedem zabójstw, przez co gruby...

Ryzykant- to moje drugie spotkanie z twórczością Anieli Wilk. W której poznajemy dalsze losy Bruce i Alice.
W tej części Alice zaginęła a Bruce próbuje odnaleźć kobietę za wszelką cenę. Kobieta trafia do miejsca, które jest dla niej piekłem. .Bita , poniżana próbuje uciec.. ale czy da rade?
Natomiast Bruce ma niewielkie możliwości, jest oskarżony o morderstwo, którego nie dokonał .Zwraca się o pomoc do przyjaciela. Czy uda mu się odnaleźć ukochaną? Czy Bruce i Alice odnajdą wspólną ścieżkę?
W tym tomie wszystko rozwija się bardzo dynamicznie. Fabuła jest bardzo różnorodna a akcja goni akcje. Poznajemy nowych bohaterów , którzy wprowadzają trochę komedii do tej historii . Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani i mamy możliwość poznać ich lepiej.
Autorka bardzo dobrze kreuje otoczenie. Niczego nie ma tutaj ani za dużo ani za mało. Pisarka pokazuje nam, ile jest w stanie przejść człowiek.

Co trzeba przejść by złamać człowieka? jak ciężko podnieść się po takim upadku?. Proszenie o pomoc, wiara, że się wszystko ułoży i wsparcie najbliższych to najlepsza recepta aby się podnieść . Wszystko powoli małymi kroczkami.
Bardzo podobała mi się ta część i czekam na 3 kolejny tom.

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

„Nie ufaj nikomu.
Nikt nie ufa tobie.”
W kolejnej części opowieści stworzonej przez Anielę Wilk – „Ryzykancie” poznajemy dalsze losy Bruce i Alice. Jednakże ta część rozpoczyna się bez nic. Alice zaginęła, wyparowała, wszelki ślad o niej zaginął. Sfrustrowany Bruce musi się ukrywać i szukać kobiety po omacku, jednakże ma niewielkie możliwości. Z agenta FBI stał się „persona non grata” w swoim świecie i teraz także jego ścigają służby. Dowody przeciwko Brucowi? Da się załatwić, więc postawienie go w stan oskarżenia będzie banalnie proste. Jednakże Bruce nie podda się do ostatniej chwili i wyrusza w pełną niedopowiedzeń i tajemnicy podróż do Kolumbii, aby tam odnaleźć Alice. Tymczasem Alice jest jak kot, który ma siedem żyć i zawsze spada na cztery łapy, bo nawet w kolumbijskich lasach potrafi wyjść cało z każdej opresji. Czy tych dwoje odnajdzie się? A pewnie, bo czeka na nas przecież trzecia część tej historii!
Co nowego w tej części prócz pieszych wycieczek leśnymi ścieżkami? Przede wszystkim nowi bohaterowie i nowe wątki, które odciągają czytelnika od świata głównych bohaterów. Taka odskocznia od tej dwójki była naprawdę dobrym pomysłem. Żeby nie było za słodko i zbyt idealnie, to Bruce zostaje również pokazany w niezbyt korzystnym świetle i tu straci trochę w oczach czytelnika (no rozczarowała mnie jego postawa). Tymczasem Alice – kobieta wszechstronna! Wygląda dobrze w markowym garniturze, ale wygląda również świetnie w starych zniszczonych ciuchach w środku lasu i kartelowych wojen… Tej bohaterki po prostu nie da się nie lubić! Jest kobieca i bardzo nieidealna, do tego nie zawsze kieruje się rozsądkiem, co często wpędza ją w kłopoty.
Przez „Ryzykanta” się pędzi, bo mnogość wątków zawartych w tej części jest ogromna. W książce ciągle się coś dzieje, więc nie sposób się nudzić. Co więc znajdziemy w ostatniej części, w „Buntowniku”? No cóż, niestety każda fajna historia kiedyś się kończy…

„Nie ufaj nikomu.
Nikt nie ufa tobie.”

"-Wynos się z mojego życia, Bruce-poprawiła się , pociągając nosem".

"-Chciała Pani uciec? Pokręciłam głową. (...) - To bardzo dobrze, bo stąd się wydostać można samolotem, a nie...na piechotę" (...)
-Maria... Przecież oni i tak mnie zabiją (...) Zabiją. Nie wiem kiedy i nie wiem jak, ale wiem, że jestem tutaj z powodu interesów mojego męża. A oni chcą brudnej forsy. I ją dostaną, rozumiesz?"

Oj czekałam na tę część! Byłam ciekawa dalszych losów bohaterów. Uwielbiam ich. ❤️Zakończenie pierwszej części trzymało w napięciu, a kiedy dorwałam drugą część, przepadłam!
W tej części Bruce usilnie poszukuję Alice, która przepadła, a wszelki ślad się urywa... Trafiła do piekła! Bita, poniżana nie widziała, czy chcę żyć, czy jak najszybciej umrzeć. Czuła, że nie wyjdzie z tego piekła żywa... 😢
Och! Ależ ja czytałam tę książkę w napięciu. Nie brakowało dreszczyku emocji, przez który włos jeżył się na karku. Bruce próbuje znaleźć ukochaną, a pomaga mu w tym Robert, któremu ufa. Wielokrotnie naraża swoje życie. Los bywa przewrotny, a mężczyźni doświadczą zdrady przez osobę, po której by się nie spodziewali... Czy mężczyźnie uda się odnaleźć Alice? Czy zemści się na wrogach?

Muszę przyznać, że ta część była lepsza od poprzedniej! Autorka skrupulatnie budowała napięcie, które rosło z ilością przewracanych stron. Nie zabrakło dramaturgii. Czasami emocje brały górę i zaciskałam książkę, żeby odreagować smutek, złość i ból.. Akcja jest bardzo dynamiczna, ale moim zdaniem działa to na plus. Fabuła porwała mnie od prologu. Pojawiają się nowi bohaterowie, którzy dopełniają całość. Miejscami było niegrzeczne, ale uważam, że autorka napisała rozpalające sceny erotyczne, które sprawiają, że policzki płoną. Dzięki tej książce znów mam fazę na książki z motywem policjantów, ochroniarzy i agentów. Jeśli nie czytaliście tej serii, polecam ❤️

"-Wynos się z mojego życia, Bruce-poprawiła się , pociągając nosem".

Dodaj cytat z książki Ryzykant