Lucian

Okładka książki Lucian Bethany-Kris
Okładka książki Lucian
Bethany-Kris Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Filthy Marcellos (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Filthy Marcellos (tom 1)
NieZwykłe
2020-10-07
2020-10-07
2015-02-02

Właśnie skończyłam czytać. Początek rewelacyjny, ale im dalej, tym gorzej.

Właśnie skończyłam czytać. Początek rewelacyjny, ale im dalej, tym gorzej.

Gdy zaczęłam czytać pierwszą rzeczą, która mnie uderzyła był sposób w jaki książka została napisana – od strony narratora. Przyznam szczerze, że nie jestem fanką tego typu rozwiązań. Zdecydowanie wolę oglądać wszystko oczami bohaterów. Jednak początkowy niesmak minął. Im więcej stron przeczytałam tym lepsze wrażenie to na mnie robiło.
Bardzo za to spodobała mi się szczerość i prostolinijność Jordyn i Lucian’a. Sami wiecie jak bywa w większości przypadków, kłamstwa, manipulacje, uciekanie przed własnymi uczuciami. Tutaj jest zdecydowanie inaczej i chyba pierwszy raz miałam okazję przeczytać taką książkę. Przyznaje, że ma to swoją magię.
Jeśli chodzi o samą historię to spodziewałam się czegoś innego. Cieszę się jednak, że Bethany mnie zaskoczyła, dzięki temu książka nie była taka pospolita. Jestem też lekko zawiedziona brakiem typowej mafijnej brutalności, bo wszystko wydawało mi się takie grzeczne.

Bardzo za to spodobała mi się...

Mocno przeciętny romans mafijny moim zdaniem. Może to kwestia tego, że akurat nie miałam ochoty na tego typu książkę. Ale myślę, że przeczytam następne części.

doczytałam do 12 rozdziału, ta książka jest beznadziejna i napisana w beznadziejnym stylu, jakby pisała ją nastolatka. Nie polecam, szkoda czasu

Pierwszy tom serii mafijnej. Tutaj głównymi bohaterami są: Lucian Marcello i Jordyn Reese.
On pochodzi z bogatej włoskiej rodziny mafijnej, (choć z nieprawego łoża, następnie adoptowany przez przyjaciela ojca),zajmuje jednak dość wysoką pozycję i dobrze się czuje w tym świecie. Jednak nie jedno już przeszedł, a do tego ciągle nęka go wdowa po jego ojcu.
Ona przez matkę jest zależna od członków klubu motocyklowego. Niby jej przyszłość jest już przesądzona, (albo zostanie tancerką na rurze, albo dziwką),ale...
Ich przypadkowe spotkanie w kościele przy konfesjonale będzie miało zaskakujący finał.

Po smętnym początku, akcja się rozkręca, ciekawa fabuła, kilka gorących scen i dużo groźnych typków lepiej i gorzej ubranych. Życie głównych bohaterów będzie zagrożone, poleje się krew, niektórzy zginą.
Tutaj mafia to dobrze ubrani i groźni mężczyźni, tacy macho, którzy niczego się nie boją, mają swoje "zabawki", a dla swoich kobiet i dzieci zrobią wszystko. Dużo zasad i reguł rządzi ich światem.
Niby opisana jest miłość od pierwszego wejrzenia, niby silni mężczyźni, ale tak łatwo sterowani przez swoje kobiety. Jakoś to mnie nie przekonało.

Ona przez matkę...

Na wstępie powiem Wam, że osobiście uważam, iż jest to jedna z lepszych serii mafijnych wydanych w Polsce i naprawdę mogę nazwać te książki romansem mafijnych, ponieważ mamy tutaj zarówno mafię, jak i romans.

Lucian Marcello to 27-letni mężczyzna, adoptowany syn Antony’ego i Cecelii Marcello oraz biologiczny syn najlepszego przyjaciela swojego ojca, Jonathana Gravetti’ego. Nigdy nie czuł się gorszy od swoich braci, bo zawsze był traktowany jak jeden z Marcello.

Jordyn Reese to 21-letnia dziewczyna, która przez własną matkę została wrzucona w świat, do którego nie chciała należeć. Zmuszona do życia w towarzystwie motocyklistów przez pięć lat była chroniona przez jednego z nich. Niestety wraz z jego śmiercią zniknęło jej bezpieczeństwo.

Lucian to mężczyzna, który od momentu, kiedy ujrzał Jordyn w konfesjonale nie mógł o niej zapomnieć. Jego myśli pochłania tylko i wyłącznie ona. Mężczyzna wie, że powinien skupić się na pracy, jednak tajemnicza kobieta nie chce opuścić jego głowy. Los się do niego uśmiecha i w klubie motocyklowym ponownie spotyka Jordyn ratując ją przed wrogiem. Niestety ta sytuacja będzie miała opłakane skutki, a Lucian będzie tym, który postara się złożyć Jordyn w całość.

Lucian to książka, która w świetny sposób łączy romans i mafię. Przede wszystkim musze podkreślić rolę kobiet w tej serii. Nie są one szarymi myszkami, które zostały zniszczone przez życie. Jordyn mimo tego, co przeżyła, nie pozwoliła na to, żeby to ją złamało. Była silna i nie chciała, aby Lucian traktował ją jako słabą, wręcz przeciwnie, potrafiła stawić mu czoła. Lucian z kolei za wszelką cenę chciał zapewnić Jordyn bezpieczeństwo, nie rozumiejąc czasami czego oczekuje od niego kobieta.

Jest to z pewnością historia, która pokazuje, że miłość i mafię można pogodzić, jednak jest to ciężka praca, a nic nie przychodzi łatwo. Jordyn i Lucian mimo tego, w jakich okolicznościach się poznali, dzień po dniu uczyli się siebie tworząc silną więź, której nic nie mogło zniszczyć.

2003

Pierwszy tom o braciach Marcello zaczął się bardzo interesująco.
Lucjan przez przypadek spotyka w kościele Jordyn i ta od razu wpada mu w oko. Ponowne spotkanie następuje w klubie ze striptisem gangu motocyowego w którym ona pracuje jako kelnerka. Niestety kolejne jest już bardziej dramatyczne, bo w mieszkaniu Jordyn, która pobita przez członków gangu mogła umrzeć, gdyby nie pojawienie się Luciana.
On zabiera ją ze sobą i razem mieszkają w obawie przed zemsta gangu. Oczywiście zakochują się w sobie i już po tygodniu mimo ran Joslyn lądują w łóżku. Ten romans jest jak dla mnie trochę za szybki, bo brakowało mi w nim chemii.
Zbyt szybko została również zaakceptowana przez rodzinę i zaznajomiona ze sprawami mafii, chociaż nie została oficjalną dziewczyną Luciana.
Gdy sprawa z gangiem motocyklowym została rozwiązana, nie ustały natomiast ataki na życie Lucjana. Kto i dlaczego chce go pozbawić życia, dowiecie się czytając tą powieść.
Nie ma w niej za dużo o mafii i o klubie motocyklowym bo autorka raczej skupiła się na relacjach Lucian-Jordyn i na życiu rodziny. Nie ma również zbyt dużo namiętnych scen ani pożądania.
Powieść czyta się szybko, ale zbyt dużo się w niej nie dzieje. Brakowało mi w niej emocji i tego czegoś co wciąga od początku do końca.
Ale i tak jestem ciekawa historii innych braci i oczywiście ojca.

Pierwszy tom o braciach Marcello zaczął się bardzo interesująco.

ᴘɪᴇʀᴡsᴢʏ ᴛᴏᴍ sᴇʀɪɪ ᴍᴀғɪᴊɴᴇᴊ ᴏ ʙʀᴀᴄɪᴀᴄʜ ᴍᴀʀᴄᴇʟʟᴏ.

ʟᴜᴄɪᴀɴ ᴊᴇsᴛ ʙᴏʜᴀᴛᴇʀᴇᴍ ᴢ ᴛʀᴜᴅɴᴀ̨ ᴘʀᴢᴇsᴢᴌᴏśᴄɪᴀ̨. ᴊᴀᴋᴏ ᴍᴀᴌʏ ᴄʜᴌᴏᴘɪᴇᴄ ᴡʏʟᴀ̨ᴅᴏᴡᴀᴌ ɴᴀ ᴜʟɪᴄᴀᴄʜ, ᴡᴀʟᴄᴢʏᴌ ᴢ ɪɴɴʏᴍɪ ᴏ ᴄᴏś ᴅᴏ ᴊᴇᴅᴢᴇɴɪᴇ ᴏʀᴀᴢ ʙᴇᴢᴘɪᴇᴄᴢɴᴇ ᴍɪᴇᴊsᴄᴇ ᴅᴏ sᴘᴀɴɪᴀ. ᴢɴᴀʟᴀᴢᴌᴀ ɢᴏ ɪ ᴡʏᴄʜᴏᴡᴀᴌᴀ ʀᴏᴅᴢɪɴᴀ ᴍᴀʀᴄᴇʟʟᴏ.

ᴊᴏʀᴅʏɴ ʀᴇᴇs ᴛᴏ ᴅᴢɪᴇᴡᴄᴢʏɴᴀ ᴋᴛᴏ́ʀᴀ ᴘʀᴢᴇᴢ sᴡᴏᴊᴀ̨ ᴘʀᴢᴇsᴢᴌᴏśᴄ́ ᴍᴜsɪ ᴜᴢ̇ᴇʀᴀᴄ́ sɪᴇ̨ ᴋʟᴜʙᴇᴍ ᴍᴏᴛᴏᴄʏᴋʟᴏᴡʏᴍ, ᴅʟᴀᴛᴇɢᴏ ᴊᴇᴅʏɴᴇ ᴄᴢᴇɢᴏ ᴛᴇʀᴀᴢ ᴘʀᴀɢɴɪᴇ ᴛᴏ ᴢᴏsᴛᴀᴄ́ ᴡ ᴄɪᴇɴɪᴜ ɪ ɴɪᴇ ᴡʏᴄʜʏʟᴀᴄ́ sɪᴇ̨.

ᴘɪᴇʀᴡsᴢᴇ sᴘᴏᴛᴋᴀɴɪᴇ ʟᴜᴄɪᴀɴᴀ ɪ ᴊᴏʀᴅʏɴ ᴊᴇsᴛ ᴅᴏśᴄ́ ɴɪᴇᴛʏᴘᴏᴡᴇ. ʟᴜᴄɪᴀɴ ɴᴀᴛʀᴀғɪᴀ ɴᴀ ɴɪᴀ̨ ᴡ ᴋᴏśᴄɪᴇʟᴇ, ᴀ ᴅᴏᴋᴌᴀᴅɴɪᴇ ᴘʀᴢʏ ᴋᴏɴғᴇsᴊᴏɴᴀʟᴇ, ᴘᴏᴅᴄᴢᴀs ᴊᴇᴊ sᴘᴏᴡɪᴇᴅᴢɪ. ᴅᴢɪᴇᴡᴄᴢʏɴᴀ ᴏᴅ ʀᴀᴢᴜ ᴡᴘᴀᴅᴀ ᴍᴜ ᴡ ᴏᴋᴏ. ᴢᴀᴄᴢʏɴᴀ ᴌᴀ̨ᴄᴢʏᴄ́ ɪᴄʜ ʙʟɪᴢ̇sᴢᴀ ʀᴇʟᴀᴄᴊᴀ. ʟᴜᴄɪᴀɴ ʀᴀᴛᴜᴊᴇ ᴊᴏʀᴅʏɴ, ᴄʜʀᴏɴɪ ᴊᴀ̨ ɪ ᴡᴛᴀᴊᴇᴍɴɪᴄᴢᴀ ᴡ ɴɪᴇᴡɪᴇʟᴋɪᴍ sᴛᴏᴘɴɪᴜ ᴡ sᴡᴏᴊᴇ ɪɴᴛᴇʀᴇsʏ.

ᴋsɪᴀ̨ᴢ̇ᴋᴀ ɴᴀᴘɪsᴀɴᴀ ᴊᴇsᴛ ᴘʀᴏsᴛʏᴍ ᴊᴇ̨ᴢʏᴋɪᴇᴍ, ᴄᴢʏᴛᴀ sɪᴇ̨ ᴊᴀ̨ ᴘʀᴢʏᴊᴇᴍɴɪᴇ ɪ sᴢʏʙᴋᴏ. ᴊᴇᴅɴᴀᴋ ɴɪᴇ ᴍᴏɢᴇ̨ ᴘᴏᴡɪᴇᴅᴢɪᴇᴄ́, ᴢ̇ᴇ ᴍɴɪᴇ ᴡᴄɪᴀ̨ɢɴᴇ̨ᴌᴀ. ғᴀʙᴜᴌᴀ ᴊᴇsᴛ ᴡ ᴘᴏʀᴢᴀ̨ᴅᴋᴜ, ᴄʜᴏᴅᴢ́ ᴘʀᴢᴇᴡɪᴅʏᴡᴀʟɴᴀ ɪ ᴏᴅʀᴏʙɪɴᴇ̨ ʙᴀɴᴀʟɴᴀ. ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ sᴋᴏɴᴄᴇɴᴛʀᴏᴡᴀᴌᴀ sɪᴇ̨ ɴᴀ ᴡʏᴋʀᴇᴏᴡᴀɴɪᴜ ɢᴌᴏ́ᴡɴʏᴄʜ ʙᴏʜᴀᴛᴇʀᴏ́ᴡ ᴏʀᴀᴢ ɪᴄʜ ʀᴇʟᴀᴄᴊɪ, ᴘʀᴢᴇᴢ ᴄᴏ ɴɪᴇᴡɪᴇʟᴇ sɪᴇ̨ ᴡ ɴɪᴇᴊ ᴅᴢɪᴀᴌᴏ.

sᴢᴄᴢᴇʀᴢᴇ ᴍᴏ́ᴡɪᴀ̨ᴄ, ᴛᴀ ᴋsɪᴀ̨ᴢ̇ᴋᴀ ɴɪᴇ ᴢᴀᴄʜᴡʏᴄᴀ. ɴɪᴇ ᴊᴇsᴛ ᴛᴏ ᴄᴏś, ᴘᴏ ᴄᴏ sɪᴇ̨ɢɴᴇ̨ᴌᴀ ʙʏᴍ ᴊᴇsᴢᴄᴢᴇ ʀᴀᴢ. 🖤

ᴘɪᴇʀᴡsᴢʏ ᴛᴏᴍ sᴇʀɪɪ ᴍᴀғɪᴊɴᴇᴊ ᴏ ʙʀᴀᴄɪᴀᴄʜ ᴍᴀʀᴄᴇʟʟᴏ.

Potrzebowałam dużo czasu, żeby przeczytać tą książkę. Teraz się przekonałam, że niepotrzebnie tyle zwlekałam. Historia Luciana i Jordyn była ciekawa, ich pierwsze spotkanie okazało się niepozorne, lecz wstrząsające dla obojga.
Akcja toczyła się szybko, uczucie pomiędzy nimi ładnie się rozwijało. Jedyne czego brakowało to jakieś lepszej akcji mafijnej, ciekawszego rozwinięcia wątku z motocyklistami. Po prostu mam niedosyt i ciągle rozważam czy sięgnąć po kolejną część.

Chyba czuję lekki niedosyt tej historii, ale książka sama w sobie warta uwagi i przeczytania. Mam nadzieję, że kolejne części choć po części uzupełnią moją ciekawość :)

• Mafia