Wszystkie nasze tajemnice

Monika Sawicka Wydawnictwo: E-bookowo literatura piękna
E-bookowo
2020-03-09
2020-03-09

Ciekawa lektura, tym bardziej, że nieobca jest mi literatura faktu poruszająca problem zła w zakonach i klasztorach. Ale mam kilka zastrzeżeń. Bystrość policjantki, tutaj głównej bohaterki, pozostawia wiele do życzenia. Dziwne jest podejrzanie łagodne dzieciństwo Cypriana w sierocińcu pełnym okrucieństwa. Okoliczności śmierci pedofila są dla mnie niejasne. No i to banalne zakończenie...

Oj.....oj.....oj..... to był strzał w dziesiątkę..... no może w dziewiątkę. Jak ja lubię takie książki! Ogromne zaskoczenie.
Książka dla każdej z Nas! Nie.... nie napiszę nic więcej, przeczytajcie lub przesłuchajcie.... koniecznie

Warta przeczytania!

Jednak w połowie książki można przewidzieć rozwiązanie niektórych wątków.

Warta przeczytania!

Jednak w połowie książki można przewidzieć rozwiązanie niektórych wątków.

Książkę miałam okazję przeczytać dzięki BT zorganizowanemu przez bloga "Zaczytana Ewelka". Książka opowiada o rodzinie w której każda z osób ukrywa jakieś tajemnice. Bohaterowie to małżeństwo Klara i Albin którzy mają nastoletnia córkę Inke. Jest jeszcze Justyna siostra Albina. Każde z nich ma jakiś sekret z którym się boryka sam ze sobą. To bardzo mądra i życiowa książka. Autorka pisze prostym zrozumiałym językiem a książka wciąga od pierwszych stron. Jest tutaj poruszanych wiele trudnych tematów jak: aborcja, zaniedbywanie rodziny, przemoc, samotność w związku. W książce jest również wiele emocji i nieraz aż łza się zakręci. Dlatego gorąco zachęcam do przeczytania tej pozycji. Polecam.

Book Tour 2021 Zaczytana Ewelka
Wszyscy mamy jakieś sekrety, tajemnice, które skrywamy na samym dnie duszy i pilnie strzeżemy by nie ujrzały światła dziennego. Czasem jest jednak tak, że lepiej by one zostały jednak ujawnione, zwyczajnie po ludzku jest lżej.
Albin i Klara wychowują dorastającą córkę Karolinę, która za sprawą pamiętnika swojej matki odkrywa rodzinną tajemnicę, która długie lata cieniem kładła się na życiu bliskiej jej osoby.
Siostra Albina Justyna też skrywa tajemnicę, która w znacznym stopniu odbiła się na jej życiu, a która ujawniona przez zwykły przypadek pozwala na uwolnienie się od poczucia winy i rozpoczęcie nowego, szczęśliwego życia.
Powieść niezwykle prawdziwa o cieniach i blaskach zwyczajnego, codziennego życia i troskach i problemach, które mogą spotkać każdego z nas.
Niesie przesłanie, że zawsze wszystko można zacząć od nowa, a każdy błąd można naprawić znajdując odpowiednie rozwiązanie. Jest to też powieść, która dowodzi że rodzina to prawdziwy skarb i przetrzyma wszystkie przeciwności losu.
Polecam z całego serca! Super!

Book Tour 2021 Zaczytana Ewelka

"Pani Dulska" na sterydach. No może nie do końca, ale trochę tak czułam, czytając "Wszystkie nasze tajemnice". Prześwietna historia meandrująca wśród tajemnic rodzinnych i nie tylko.

2028

Klara,Justyna, Albin, Cyprian i Inka. Klara ma szwagierkę Justynę, przebojową,ięknąkobiete,która wiele rozczarowań wżyciu przeżyła.Potrafiła powiedziec"nie" i rozwieść sie z nic niewartym mezem.
Każdy z bohaterów ma za sobą cięzkie orzeżycia,skrywa jakąś tajemnicę. Nastoletnia Inka, córka Klary poznaje chłopaka co wychował się w bidulu. Justyna była kiedyś w nieplanowanej ciązy.
Z kolei Klara miała opiekować się młodszą siostrą Agneiszką. Nie dopilnowała jej, Aga znikneła i padła ofiarą zwyrodnialca, mordercy dzieci. W snach mała baletnica nadal nawiedza siostrę. Obecnie jest policjantką,na co dzięń demonstruje gruba skóę,po zoólniersku wychowywuje córkę. Do Inki przychodzi widmo Agnieszki,prosi by wytłumaczyła matce, że tragedia to nie jej wina. W dziecinstwie Agnieszka była dla niej wymyśloną przyjaciółką.
JUstyna zaraża innych optymizmem,ale ma zranione serce. kiedyś była w ciązy, udałą się do zakładu prowadzonego przez siostry gdy przyszło rozwiązanie. było to dziecko jej męza,ale siostrykazały jej cierpieć,jakby była puszczalską panienką i szydziły z niej, wyzywały. Powiedziano jej,że synek nie przeżył. jako redaktorka interesuje sie sprawą nadużyc seksualnych w prowadzonym przez siostry domu dziecka, Autorka nawiazała tutaj do głośnej sprawy siostry Bernadetty. O dziwo Cyprian wyniósł dobre wspomnienia,był pupilkiem siostry Pauliny,dbano o neigo, nikt nie dopuszczał się nekania czy molestowania.
Albin iKlara to dobre małzeństwo,wspierajace się i swiętujące kolejne rocznice.
Inka przeżywa typowe męki dorastania coraz mniej rozumie i akceptuje zachowanie matki, poza tym pragnie pierwszych pocałunków, pierwszej miłości, buntuje się przeciw zasadom. Imponuje jej Cyprian, zaprzyjaźniają się. Chłopak porusza czuła strunę w sercu Justyny, trzeba poprowadzić własne śledztwo, w cym wspiera ją Klara. nawet samaudaje się do przybytku, gdzie rzekomozmarłó dziecko justyny. Wiele wruszeń gwarantowanych,podskórne emocje, rodzinne tajemnice,które trzeba rozwikłąc- toco tygrysy lubią najbardziej. Najbardziej dojrzała i najlepiej skontruowana powieść autorki,więc polecam.

Przeczytałam i...jestem pod wrażeniem.Książka porusza ważne i trudne tematy.Tajemnice rodzinne i zawodowe,które wychodzą na jaw po latach.Skrywane emocje i brak zaufania i szczerości pomiędzy najbliższymi osobami sprawia ,że oddalają się od siebie.Tworzy się mur .Przeżycia z przeszłości pozostawiają ślady w nas na zawsze .Nie zawsze potrafimy sobie z tym poradzić i z tym żyć.Historia Klary Albina Inki i Justyny dokładnie to pokazuje.Wątek przeszłości Justyny to przerażająca historia oparta na faktach.Trudno uwierzyć ,że w cywilizowanym kraju dzieją się takie rzeczy.Historia matki Albina choć jest literacką fikcją to też mogła wydarzyć się naprawdę.Może nie aż tak drastycznie ale przemoc zarówno psychiczna jak i fizyczna pojawia się w wielu,,idealnych" domach.Historie bohaterów pokazują ,że zapewne wielu z nas ma w sercu skrywane jakieś tajemnice , ale mówią też ,że zawsze warto od tej bolesnej tajemnicy uwolnić się.Moc emocji podczas lektury.Polecam.

Są tajemnice ,które wyjdą na jaw. Po 20 latach Justyna odnajduje niby zmarłego syna. Koszmar jaki przeżyła ona a potem jej syn przez zakonnice jest nie do opisania. To jeden z pobocznych wątków. Jak dla mnie książka by się o tym przydała 😁. Już Was zaciekawiła? I dobrze bo warto sięgnąć po tą książkę ! Polecam i to bardzo!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Klara- policjantka, Albin - jej maż chirurg, Inka - córka, Justyna - szwagierka. Każdy z nich ma tajemnice, które rzutują na całe ich życie. Niewyjawienie prawdy doprowadza do katastrofy, rozpadu, oddalania się od siebie. Nikt nikomu w myślach nie czyta, nie jest w stanie wejść w umysł drugiego człowieka. Tylko dialog może doprowadzić do kompromisu. Książka - niby poruszająca zwykłe problemy, ale jak istotne. Obok codziennych problemów także te bardzo istotne. Ciekawa narracja z perspektywy kilku bohaterów, duża dawka poczucia humoru.

• Egzemplarz recenzencki
  • Przeczytane 2020