Niebieskie motyle

Edipresse
2020-02-12
2020-02-12
literatura polska

Zbyt rozwlekła. Zero akcji i sensu.

Zbyt rozwlekła. Zero akcji i sensu.

Bardzo ciekawie opowiedziana historia trzech sióstr. Dzieli je wiek i odległość miejsca zamieszkania, ale nie tylko , bo gdy jedna z nich nagle znika, okazuje się, że każda ma swoje tajemnice. Te z pozoru bliskie sobie kobiety dopiero w trakcie poszukiwań Gosi dowiadują się o sobie dużo więcej niż wiedziały.
Na światło dzienne wychodzą nie tylko historie sprzed lat, ale znaczenie ma i to, co wydarzyło się przed paroma dniami.
Co się stało z malarką Gosią i dlaczego tak nagle opuściła męża i dzieci. Z jaką tajemnicą jej życia wiążą się malowane przez nią niebieskie motyle?
Nic nie jest oczywiste, a droga, którą zmierzają Ania i Matylda usłana jest wieloma znakami zapytania.
Kto będzie pomagał, a kto utrudniał poszukiwania?
Co się stało z Gosią?
Polecam , bo dzięki lekturze tej książki poznacie odpowiedzi.

Na światło dzienne wychodzą nie tylko historie sprzed lat, ale...

Nudna, irracjonalna treść. Wyobrażasz sobie, że Twoja siostra zostaje uznana za zaginioną, a ty odreagowujesz na taką informację seksem z chłopem lub upijasz się winem z koleżankami zamiast kontynuować poszukiwania. Bohaterowie bez uczuć, przeciągnięta.

" NIEBIESKIE MOTYLE" ANNA SAKOWICZ
Kolejna książka autorki, która oczywiście nie rozczarowuje, a wręcz przeciwnie, zachęca i znów budzi moc przeżyć i wręcz wachlarz emocji.
Wyobraźcie sobie trzy siostry, jedna jest bardzo poważna już nastolatka, druga trzy lata młodsza,
i trzecia jeszcze w przedszkolak.
Trzy różne osobowości, skromna i zasadnicza Ania, postrzelona Gosia i nostalgiczna zapatrzona w starsze siostry najmłodsza Matylda. W nocy by nikogo nie budzić dziewczynki zawierają pakt, każda się podpisuje, jeden za wszystkich, wszyscy za jednego jak trzej muszkieterowie.
Mijają lata, i Matylda przylatuje z Anglii na odwiedziny do sióstr. okazuje się na miejscu, że zaginęła średnia z sióstr. Nikt nie wie co się z nią stało, Nie wie tego Ania, ani jej mąż Patryk, dzieci się martwią, szczególnie Krzyś, starszy syn, Majeczka rozpacza. Nie wie też przyjaciółka Michalina, choć czy na pewno? Krąg podejrzanych co mogą coś wiedzieć co się stało z Gosią, zacieśnia się,...i co dziwne poszerza jednocześnie. Czy Gosia sobie coś zrobiła, a może padła ofiarą przestępstwa.... czy ciało wyłowione z rzeki to Gosia? A może leży w lesie gdzieś zabita czy też popełniła samobójstwo?
Po drodze odkrywamy różne tajemnicę, które coraz bardziej gmatwają sytuację, i dają więcej pytań, no i to podstawowe: Co się stało z GOSIĄ? Czy żyje czy sama sobie coś zrobiła czy może ktoś ją zabił, a jak tak to kto? Mąż czy ktoś inny? Na te i inne piętrzące się pytania odpowie wam ta książka.
Naprawdę polecam, jest tam wiele społecznych tematów poruszanych, na pewno się nie będziecie nudzić i przeżywać losy sióstr. Czy dochowają paktu z dzieciństwa? dlaczego tytuł Niebieskie motyle, jakie w tej opowieści one odegrają?
Polecam także audiobook.

OCENA 10/10
24/23
ilość stron: 352
data wyd: 12.02.2020
czas przewidziany czytania: 5 h 52 min.
Czas słuchania 10 h. 08 min.
lektorzy empik : Całun Gabriela

Anastazja

Skończona 25.03.2023 ( słuch)

" NIEBIESKIE MOTYLE" ANNA SAKOWICZ
i trzecia jeszcze w przedszkolak.
Trzy różne osobowości, skromna i zasadnicza Ania, postrzelona Gosia...

Nie porwała.

Nie porwała.

Koniec wieńczy dzieło. W tym wypadku- niestety...

Koniec wieńczy dzieło. W tym wypadku- niestety...

Zamysł dość dobry, jest tajemnica, zagadka. Niestety nie przemawia do mnie sposób przekazania. Było po prostu nudno. Plus za końcówkę

Mnie trochę znudziła. Zakończenie mnie nie zaskoczyło...

Mnie trochę znudziła. Zakończenie mnie nie zaskoczyło...

Bohaterkami są trzy siostry, na pozór bliskie sobie. Ale czy na pewno? To prawda, że my bardzo często mało wiemy o najbliższych nam osobach. Dopiero jak się wydarzy coś niedobrego zaczynamy stopniowo odkrywać nowe fakty i dowiadywać się kolejnych informacji. Książka jest bardzo życiowa. Polecam serdecznie.

Pomysł intrygujący, niestety w dalszej części historia wydaje się naciągana.

Pomysł intrygujący, niestety w dalszej części historia wydaje się naciągana.

• Przeczytane 2020

Anna Sakowicz Niebieskie motyle Zobacz więcej