Okładka książki Ocalało tylko serce Klaudia Bianek
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Ocalało tylko serce
Klaudia Bianek
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2020
Wydawnictwo: We need YA Cykl: Jedyne takie miejsce (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Jedyne takie miejsce (tom 2)
We need YA
2020-03-25
2020-03-25
literatura polska New Adult odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa spotkanie tajemnica trauma Young Adult
Inne

Wyróżniona opinia i

przeczytanych książek 933 napisanych opinii 613

Myślę, że nie zostaniemy najlepszymi przyjaciółmi, bo czasami strasznie denerwuje mnie zachowanie bohaterów i nie leże mi do końca ich kreacja, ale całkiem dobrze się bawię i na pewno w przyszłości spojrzę na inne książki autorki, bo świetnie się sprawdzają na lekki wieczór. Podobało mi się, jakie problemy porusza tutaj Klaudia i postać Aleksandra (przynajmniej nie był takim gburem i chamem),ale to wciąż nie do końca jest to i mam wrażenie, że wiem, w jakich momentach powinnam poczuć coś więcej, ale tego nie czuję.

W romansach nie chodzi o to żeby książka nas zszokowała. Liczy się ciekawy styl i przyjemne przepływanie przez kolejne strony z poczuciem rosnącego ciepła. Tutaj niestety fabuła jest nie tylko przewidywalna, ale także nużąca. To samo wydarzenie często jest opowiadane kilka razy, z perspektywy różnych osób, ale nie wnosi to nowych informacji.
Głównych bohaterów też nie polubiłam. Ich relacji brakuje głębi, miałam wrażenie że liczy się tylko wygląd, bo tylko o tym była mowa. Bardzo nie lubię gdy autor opiera się na niedomówieniach, by fabuła szła do przodu. Bohaterowie nie rozmawiają o niczym ważnym i tylko wzdychają do siebie ukradkiem. Klara dowiaduje się o tajemnicy Aleksandra praktycznie pod koniec książki mimo, że wszyscy wkoło już taką wiedzę posiadają.
Jest to opowieść o trudach życia, o skomplikowanych relacjach i o miłości, która się nie poddaje ze względu na okoliczności. Ale mimo tego, że poruszała ważne tematy, nie do końca przypadła mi do gustu. Była zbyt monotonna i przewidywalna.

Głównych bohaterów też nie...

Na półkach: , , , , , , ,

Bardzo średnia książka.

Bardzo średnia książka.

Mamy listopad. Ten rok nie jest u mnie mocno przepełniony książkami więc nie mam zbytnio w czym przebierać. Ale na tę chwilę jest to najlepsza książka jaką udało mi się w nim przeczytać.
Ta powieść potwierdza, że jestem prostym człowiekiem i nie potrzebuję nie wiadomo jak wyszukanej fabuły i bohaterów, których losy są zawiłe jak droga naszych ojców do szkoły. Absolutnie nie chcę przez to powiedzieć, że fabuła była płytka, wręcz odwrotnie - była po prostu urzekająca swoją prostotą.
Aleks był bohaterem, który wydawać by się mogło, nie może wzbudzić naszej sympatii. Wszyscy odbijali się od niego jak od ściany, nie dopuszczał do siebie prawie że nikogo. Gburowaty, oziębły, wiecznie pozbawiony uśmiechu. A jednak zaskarbił sobie moją sympatię już od pierwszego rozdziału. Klara natomiast jest postacią, z którą bardzo szybko zaczęłam się utożsamiać. Jest to jedno z fajniejszych uczuć w trakcie czytania, kiedy odnosisz wrażanie, że bohater książki jest niemal kopią ciebie. Nie jest to głupiutka blondyneczka. Jest to dziewczyna o wielkim sercu i nieprzebraną ilością serdeczności.
Chociaż początkowo przeszłość Aleksa wydaje się być bardzo tajemnicza to wiele wyjaśnia się w trakcie całej powieści za co serdecznie dziękuję autorce, bo możliwość dokładnego poznania przeszłości głównych bohaterów i wydarzeń, które ich ukształtowały jest po prostu bezcenna. Dla wszystkich fanów wątku enemies to lovers (bo friends to to z pewnością na początku nie było) jest to pozycja obowiązkowa. Co więcej powieść pisana jest z perspektywy obojga bohaterów co dla mnie jest strzałem w 10. Więc jeśli nie mieliście okazji czytać „Ocalało tylko serce” to ta książka aż prosi o to, żeby znaleść się w Waszym TBR ♥️

Trudna historia, ciężkie wspomnienia, błędne wrażenie ale w tym wszystkim najprawdziwsza miłość rodząca się delikatnie i powoli. Polecam

Lepsza niż pierwsza część

Lepsza niż pierwsza część

Piękna historia Aleksandra i Klary, którzy pomimo przeciwności losu postanowili dać sobie szansę i stworzyć udany związek. Poleciały łzy wzruszenia. Polecam!

Pomysł na historie całkiem fajny z potencjałem, ale zmarnowanym.
Okazało się, że to książka o facecie, który zainteresował się miłą dziewczyną dopiero po tym jak został kaleką i zostawiła go pusta, ale zmysłowa Sandra. Gdyby nie wypadek byłby z pustakiem na zawsze.

Pomysł na historie całkiem fajny z potencjałem, ale zmarnowanym.

3/10 tylko dlatego, że czytało się nie najgorzej niemniej oboje bohaterów to takie życiowe „mamlasy”, gdzie jeden z drugim prześciga się jak w życiu ma źle. Dawno nie czytałam książki gdzie główny bohater aż tak by się nad sobą użalał. Dodatkowo sposób opowiadania tych samych wydarzeń kilka razy, od kilku osób, gdzie nie wnosiły nowych szczegółów sprawiało, że częściej się irytowałam niż zachwycałam.

Ksiazka piękna, przeczytałam w jednym dniu. Polecam każdemu z całym serduchem ❤️