Recepta na szczęście

Okładka książki Recepta na szczęście Agata Przybyłek
Okładka książki Recepta na szczęście
Agata Przybyłek Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Tak smakuje miłość (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Tak smakuje miłość (tom 2)
Czwarta Strona
2020-03-25
2020-03-25
literatura polska

Julia pragnie spełniać swoje marzenia ale nie potrafi znaleźć do tego odpowieniego partnera. Jej przyjaciółka Ola ma na to swoją receptę i wie że gdy szczęściu odrobinę pomozesz nie wyjdzie na złe. Tym bardziej że na szali jest jej przyjaciółka i jej brat. Czy przysłowie kto się czubi ten się lubi się tu sprawdzi ?

Julka jest młodą kobietą. Podczas rutynowych badań dowiaduje się, że nie ma wiele czasu, aby zajść w ciążę. A przy niej nie ma dobrego kandydata na męża i ojca. Postanawia się nie poddawać i chce znaleźć odpowiedniego mężczyznę. Pomoc oferuje brat jej najlepszej koleżanki, który od lat podkochuje się w Julii. Umawiają się na lekcje randkowania. Po tych spotkaniach dziewczynie zaczyna zależeć na pewnym mężczyźnie. Czy Julia znajdzie odpowiedzialnego męża, który będzie chciał założyć z nią rodzinę?

Książka bardzo mnie wciągneła. Przeczytałam ją w dwa dni. Nie mogłam się od niej oderwać. Nie nudziła mnie i była interesująca. Ta historia jest najzwyczajniej w świecie prawdziwa i pokazuje to co w wielu przypadkach dotyka ludzi. Według mnie można było trochę inaczej zakończyć książkę. Historia zakończyła się na niczym, trzeba przeczytać kolejna część, która jest o siostrze Julii, aby się dowiedzieć jak się zakończy historia Julii. Pomimo zakończenia książka jest naprawdę dobrze napisana i jest ciekawa.

Kolejna część książki za mną, czytało się równie dobrze co pierwszą część, chociaż znowu niektóre sytuację z bohaterami były do przewidzenia. Przede mną jeszcze jedna część, spodziewam się jak się zakończy, ale Jin dojdzie do happy endu na pewno czeka mnie jeszcze kilka niespodzianek. :)

Bardzo fajna i ciekawa książka o miłości która może być bliżej niż nam się czasem wydaje. Polecam

Na półkach: , , , , , ,

To druga część serii "Tak smakuje miłość" i jest poświęcona przyjaciółce głównej bohaterki,o chęci zostania matką i szukania miłości .Czasami mamy ją tak blisko ,a nie zdajemy sobie z tego sprawy.Czy Julii uda się spełnić swoje najskrytsze marzenie?Nie trzeba wcale czytać ich w kolejności ,miła i przyjemna.

To druga część serii "Tak smakuje miłość" (choć absolutnie nie trzeba ich czytać w kolejności). Pierwszą wspominam bardzo dobrze, lekka i przyjemna w odbiorze. Druga część poświęcona jest Julce - przyjaciółce Oli, która jest główną bohaterką pierwszej części. Julia dowiaduje się, że w przyszłości (nawet niedalekiej) może mieć problemy z zajściem w ciążę. Ta diagnoza jest dla niej druzgocąca ze względu na to, że od zawsze ważne dla niej było macierzyństwo, to miało być jej spełnienie. Już jako mała dziewczynka słyszała od innych, że będzie dobrą mamą.. Jednak nigdy nic nie może być idealnie. Więc jak już pewnie się domyślacie - to dla niej ostatni gwizdek by postarać się o potomstwo. Problem jest jeden - Julka jest singielką i do tej pory nie znalazła jeszcze prawdziwej miłości, a tym samym idealnego kandydata na ojca.

Ale czy aby na pewno? Może miłość jest bliżej niż jej się wydaje?
Przekonajcie się sami!
"Recepta na szczęście" to urocza w swojej prostocie i subtelności powieść o ludziach, którzy zmagają się ze zwykłą codziennością jak każdy z nas. Nie ma tu koloryzowania, wszystko jest tak rzeczywiste, że nie można przejść obok niej obojętnie. Tak jak czytając pierwszą część, tak i teraz historia pochłonęła mnie do reszty. Lekkie pióro autorki, zabawne sceny i naturalne, niewymuszone dialogi. Taka książka, z takimi cechami po prostu chwyta za serce! Jestem oczarowana i koniecznie muszę nadrobić trzecią część.

Najlepsze w tej książce jest dla mnie to, że się nareszcie skończyła. Mylenie imion bohaterów, wieku bohaterów, literówki, błędy językowe, nienaturalne rozmowy, powtarzanie tych samych sformułowań, fabuła przewidywalna jak "Lato z radiem"... Nic, absolutnie nic nie sprawiło mi w tej książce przyjemności. Nazwisko autorki odkładam na półkę z "nigdy więcej", a nazwisko korektorki powinno wylecieć z listy wydawnictwa :(

,,Julia usłyszała kiedyś od mamy, że człowiek najmocniej zostaje zraniony w tym obszarze, który uważa za najważniejszy."

Główna bohaterka Julia to młoda, inteligentna dziewczyna, która nie ma szczęścia do mężczyzn. Próbuje znaleźć miłość w internecie, ale nie znajduje żadnego wartościowego mężczyzny. Pewnego dnia na kontrolnej wizycie u lekarza słyszy, że jeśli chce mieć dzieci to nie powinna z tym zwlekać. Jednak nie może znaleźć odpowiedniego kandydata. Jej przyjaciółka Ola namawia ją aby dała szansę jej bratu, który skrycie się w niej kocha. Julia nie widzi w Maksie kandydata na męża i ojca. Wręcz przeciwnie- jest on ostatnim mężczyzną, którego brałaby pod uwagę.

,,Większość badanych odpowiadała, że podczas pierwszej randki najważniejsza jest dla nich ciekawa rozmowa. Liczył się dla nich również jej temat."

Julia jednak postawia się nie poddawać i umawia się z Maksem na lekcje randkowania. Co jednak naprawdę ją do tego skłoniło i co z tego wynikło musicie się dowiedzieć czytając tę książkę.

,,Czasami warto chociaż na chwilę wejść w buty kogoś innego. Gdy zmienimy perspektywę, wiele rzeczy wygląda zupełnie inaczej."

Myślę, że ten cytat idealnie pokazuje charakter tej książki. Poza tym ta książka pokazuje, że zawsze warto walczyć o swoje marzenia.

Miłość ma smak słodko-gorzki ale...zawsze można znaleźć receptę na szczęście.Dalsza część historii Oli tym razem na nowo szczęśliwie zakochanej .Czy znajdzie receptę na szczęście swojej przyjaciółki Oli i brata Maksa?Tych dwoje jest jak żuraw i czapla.Zabawna historia przy której można świetnie się bawić ale też wyciągnąć życiowe lekcje.

W drugiej części widzimy relację typu hate-love. Maks kocha się w Julii od najmłodszych lat. Julia to przyjaciółka jego siostry Oli. Jest trochę starsza od Maksa. Z tego powodu Julia zawsze go brała za małolata. Kiedy ten chciał jej pokazać, że jest facetem, który może się podobać jej reakcja była zgoła inna niż spodziewał się Maks. Julia wzięła go za bawidamka, który co weekend zmienia dziewczyny jak rękawiczki. Czy po latach kiedy wszyscy dookoła widzą, że tych dwójkę coś łączy Ci też to dostrzegą? Zachęcam do przeczytania. Jest fajnie.

• Przeczytane 2020
  • Przeczytane w 2020

Dodaj cytat z książki Recepta na szczęście