Wdech

Okładka książki Wdech Kamila Mikołajczyk
Okładka książki Wdech
Kamila Mikołajczyk Wydawnictwo: Editio Cykl: Oddychając z trudem (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Oddychając z trudem (tom 1)
Editio
2020-05-06
2020-05-06

Cukierek albo ... Alexandra Claire, S...
Okładka książki Grzech w mundurze Marcelina Baranowska, Kinga Godurowska, Angelika Karaś, Kamila Mikołajczyk, A.B. Obarska, Riva Scott, Gabriela Smusz
Grzech w mundurze Marcelina Baranowsk...

Świetna książka pełna emocji , bardzo wciągająca . Biorę się za druga cześć . Polecam.

Po książkę pani Kamili sięgnęłam ze względu na okładkę, nie zapoznawając się wcześniej z opisem. I nie popełniłam tutaj błędu, bo po tym jak zapoznałam się juz z tyłem okładki wiem, że i tak bym po nią sięgnęła. Niestety po lekturze wiem, że te dwa czynniki nie bardzo mi pomogły, bo środek nie zdobył mojej sympatii.
Lena w dniu swoich 17 urodzin została zaatakowana przez nieznajomego napastnika. Mimo iż dziewczynie udaje się uciec, stale dręczą ją koszmary. By odciąć się od złych wspomnień, postanawia wyjechać na studia do Krakowa, gdzie poznaje Pawła. Po czasie okazuje się, że zmiana otoczenia na niewiele się zdała bo koszmary nadal ją dręczą. Poza tym Lena jest coraz mniej pewna swoich uczuć do Pawła. Jej uczuciowa niepewność pogłębia się kiedy w jej życiu pojawia się Adam, kuzyn jej chłopaka. Kogo wybierze dziewczyna?

Początek historii był bardzo ciekawy. Byłam zaintrygowana tym tajemniczym napastnikiem i byłam przekonana, że fabuła będzie zmierzała w stronę thrillera. No niestety... Na pierwszy plan wyszedł motyw trójkąta miłosnego, no i niestety zaczęłam się nudzić 😒. To po prostu nie było dla mnie. Historie nastolatków mnie do siebie nie przekonują. Jednego czego nie można odmówić autorce to języka jakim się posługuje. Książkę mimo braku flow między mną a fabułą naprawdę dobrze się czytało. Ode mnie 5/10.

Lena w dniu swoich 17 urodzin została zaatakowana przez...

𝐊𝐚𝐦𝐢𝐥𝐚 𝐌𝐢𝐤𝐨ł𝐚𝐣𝐜𝐳𝐲𝐤 „𝐖𝐝𝐞𝐜𝐡”
"Znowu to robi. Znowu patrzy mi w oczy tak, jakby chciał zajrzeć do środka mojej głowy. Nieprzerwanie. Bez mrugnięcia okiem. A ja znowu tonę w bezdennym błękicie jego oczu, nie potrafiąc odwrócić wzroku. To powinno być zakazane. Takie publiczne zagłębianie się w czyjąś duszę za pomocą cholernie przenikliwego spojrzenia."

◾️ Autorka opisuje przeżycia Leny, jej napady paniki, czy strach towarzyszący jej w ciągu dnia w taki sposób, że czułam się, jakbym sama to wszystko przechodziła, wielokrotnie było mi żal dziewczyny. Uwielbiam to, że cała książka jest napisana bardzo dokładnie i starannie. Jeżeli chodzi o Pawła i Adama, tego pierwszego polubiłam, jednak brakowało mi z jego strony większego zrozumienia dla Leny. Natomiast Adam zdecydowanie bardziej mi się spodobał. Potrafił zrozumieć Lenę i dawał jej wsparcie i to przy nim dziewczyna czuła się swobodnie.
◾️Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron i chwyciła za serce. Zostałam wessana w ten wykreowany świat niczym w ruchome piaski. Nie było możliwości wydostania się stąd. Musiałam doczytać do końca. Choć niejednokrotnie musiałam robić przerwy od nadmiaru emocji, nie przeszkadzało mi to.

Instagram: @book_talia

𝐊𝐚𝐦𝐢𝐥𝐚 𝐌𝐢𝐤𝐨ł𝐚𝐣𝐜𝐳𝐲𝐤 „𝐖𝐝𝐞𝐜𝐡”

◾️ Autorka opisuje...

Lekka i przyjemna książka. Oczywiście pełna pożądania, miłosny trójkąt i ciężkie decyzje.
Główna bohaterka do polubienia opowiada swoją historię lekko i przyjemnie dzięki temu naprawdę szybko się czyta.
Wiele w jej życiu się zmienia kiedy poznaje Adama, przed nią ciężkie decyzje, nieustające pożądanie i Paweł - obecny chłopak, który daje jej poczucie bezpieczeństwa.

Jak wytresować pożądanie?
Ciał siebie pragnących podążanie?
Zagonić do kąta, w oślej ławce stłoczyć,
linijką po łapach, piaskiem między oczy?
Nałożyć na nie pręgierz moralności,
patrzeć jak cierpią w potrzebie bliskości?
Jakież muszą znosić wzajemnie katusze
Gdy oprócz ciał pragną się i dusze?

Demiurga szaty chciałabym dziś włożyć
Parasol ciszy nad nimi rozłożyć...
Może pomiędzy wdechem i wydechem
Sprawić, by byli swoim echem- echem?
Połączyć na chwilę w jedno ich ODcienie
Zadbać o błogość i DO PEŁNIenie...?

{Ona ma chusteczkę
Tę co cztery rogi
Którego wybierze
Rzuci mu pod nogi }

...

Jak wytresować pożądanie?
Ciał siebie pragnących podążanie?
Zagonić do kąta, w oślej ławce stłoczyć,
linijką po łapach, piaskiem między oczy?
Nałożyć na nie pręgierz moralności,
patrzeć jak cierpią w potrzebie bliskości?
Jakież muszą znosić wzajemnie katusze
Gdy oprócz ciał pragną się i dusze?

Demiurga szaty chciałabym dziś włożyć
Parasol ciszy nad nimi rozłożyć...
Może...

Dlaczego wszyscy zachwalają tę książkę? Autorka ma okropny styl pisania, fabuła ciągnie się niczym flaki, a w książce tak naprawdę się nic nie dzieje.
Lena niby boi się mężczyzn, ale gdy pojawi się Adam to nagle jej trauma znika? Bzdura! Wątek z traumą został dodany do fabuły tylko, gdy autorce pasowało.
Jest to debiut, ale moim zdaniem bardzo nieudany.

Jest to debiut, ale moim zdaniem bardzo nieudany.

Zwykle unikam książek, w których bohaterowie są uwiklani w trójkąty miłosne.... jednak w tym przypadku rozumiem motywy dzialania głównej bohaterki i nie czuje irytacji podczas czytania. Ksiazka jest przyjemna i godna polecenia

Moja pierwsza książka autorki i zdecydowanie nie ostatnia.

Lekki styl autorki i ciekawie zobrazowane emocje bohaterów jak i ich charaktery , wciągają i angażują czytelnika w to co przeżywają.

Główna bohaterka - Lena, mając 17 lat została zaatakowana i mimo, że udało jej się uciec , trauma pozostała. Teraz , mimo że wyprowadziła się na drugi koniec Polski, panicznie się boi ,że sytuacja się powtórzy, popada wręcz w paranoję momentami. Wciąż dręczą ją koszmary. Jedyny mężczyzna jaki dał radę przebić się przez mur strachu jakim się otoczyła, to Paweł, jej obecny chłopak , z którym jest od kilku lat. Kocha ją ,czuć to wyraźnie czytając. Ale ona nie jest tak zaangażowana uczuciowo jak on. Nie jest jej obojętny lecz brakuje tego ognia... Za to po poznaniu kuzyna Pawła - Adama , ten ogień się pojawia . A wraz z nim poczucie winy, wątpliwości i wiele innych emocji...

Bardzo podobała mi się ta książka. Każdy z bohaterów jest na swój sposób wyjątkowy. Przyjaciółki Leny, szczególnie Patrycja , to bardzo wyraziste postacie. Tak samo nie da się przeoczyć sąsiadki Leny, uwielbiam takie staruszki.

Autorka urozmaiciła książkę fajnymi dialogami. Zarówno przekomarzanie między Adamem i Leną jak i walki słowne Patrycji i Pawła, wielokrotnie bawią czytelnika. Przeżycia Leny, jej napady paniki , strach, są odczuwalne i wielokrotnie żal mi było dziewczyny. Mimo , że polubiłam Pawła, brakowało mi takiego zrozumienia jej zachowań. Z kolei Adamowi zdecydowanie lepiej to wychodziło i bardzo mnie ciekawi jak ten trójkąt miłosny się zakończy. Choć przypuszczam, że wiem ale musze się upewnić :)

Bardzo chętnie sięgnę po kolejne tomy i serdecznie polecam te książkę .

Moja pierwsza książka autorki i zdecydowanie nie ostatnia.

Ksiazka bardzo słaba. Bohaterka sama nie wie czego chce. Raczej nie sięgnę po kolejne części

Lekka książka z ciekawą fabułą, trochę za dużo tych oh i ah nad przystojnym Adamem ale da się przeżyć. Zabieram się za drugą część.... i tu się zaczynają schody. Dobrnęłam w drugiej części do 30% i zebrało mnie na wymioty, jesu te ohy i ahy "jego rozwiane od wiatru włosy mam ochotę je przeczesać swoimi palcami..." nuudda. Książka raczej dla nastolatek bo ten romantyzm mi zbrzydł...drugiej części nie kończę czytać, bo szkoda mi czasu...

Kamila Mikołajczyk Wdech Zobacz więcej