Pokochaj mnie jeszcze raz

Okładka książki Pokochaj mnie jeszcze raz Klaudia Bianek
Okładka książki Pokochaj mnie jeszcze raz
Klaudia Bianek Wydawnictwo: Czwarta Strona Seria: Bezwstydna literatura obyczajowa, romans
Bezwstydna
Czwarta Strona
2023-08-09
2023-08-09

"Pokochaj mnie jeszcze raz" Klaudii Bianek to wzruszająca historia o drugiej szansie na miłość. Głównymi bohaterami są Tomek, autor bestsellerowych romansów, i jego żona Ania, których życie prywatne dalekie jest od bajki. Pewnego dnia Ania postanawia odejść od męża, co dla Tomka jest ogromnym ciosem. Mężczyzna traci wenę i zamyka się w sobie. Nieoczekiwanie oboje otrzymują w spadku urokliwe siedlisko. Spotkanie po kilkumiesięcznej rozłące uświadamia Tomkowi, że nadal kocha Anię i nie chce jej stracić. Postanawia zrobić wszystko, by odzyskać jej serce. Jednak czy mu się uda?
"Pokochaj mnie jeszcze raz" to książka, która chwyta za serce. Autorka porusza w niej ważne tematy, takie jak miłość, strata, zdrada i przebaczenie. Powieść jest pełna emocji i z pewnością nie raz wzruszy czytelnika do łez. Bianek stworzyła bohaterów, których łatwo polubić i z którymi można się utożsamić. Historia Tomka i Ani jest uniwersalna i z pewnością trafi do szerokiego grona odbiorców.
Jeśli szukasz wzruszającej i chwytającej za serce historii o miłości, "Pokochaj mnie jeszcze raz" to książka dla Ciebie. Nie zawiedziesz się!

Niestety książka nie ma jakiejś wyszukanej, zaskakującej fabuły. Jest prosta, nudnawa, dla adrenaliny autorka wrzuciła jeden wątek niczym w filmach kryminalnych. Doskonale wiem, że Klaudię Bianek stać na więcej.

Historia była przyjemna, pokazuje, że stara miłość nie rdzewieje. Ich wspólne życie okazało się monotonne, jak większość małżeństw po jakimś czasie, nasza bohaterka postanawia odejść od męża. Po rozwodzie znajduje nowego partnera, a mąż ucieka w alkohol z tęsknoty. Spadek sprawia, że znowu sie spotykają, co tym razem się wydarzy ?

Tomek jest autorem bestsellerowych romansów. Zakochuje się w Ani jednak sielanka młodych nie trwa długo. Ania odchodzi a Tomek nie może się z tym pogodzić. Niespodziewanie okazuje się, że babcia Ani zapisuje wnuczce i właśnie Tomkowi swój urokliwy pensjonat. Tomek jest zaskoczony lecz wyczuwa, iż jest to dla niego ostatnia szansa, by na nowo pojawić się w życiu Ani i spróbować ją odzyskać. Bynajmniej nie jest łatwo, gdyż Ania ma nowego partnera, który wspólnie z nią mieszka w pensjonacie. Tomek również postanawia tam zamieszkać i dokończyć swój najnowszy romans. Czy jest jeszcze możliwe, że młodzi do siebie powrócą i odżyją dawne uczucia?

Książkę czyta się w miarę dobrze, lecz nie jest to pozycja porywająca, którą zapamiętam na dłużej i do której będę chciała kiedyś powrócić. Miłość ma różne odcienie i gdy nastaje codzienność nie każdy związek udaje się uratować. Tomek kochał Anię, jednak nie potrafił jej tego okazać w życiu codziennym. Dopiero gdy dziewczyna odeszła zobaczył co stracił.
Mi w tej pozycji zabrakło emocji i jakiejś głębi, która powoduje że daną książkę czytamy z zapartym tchem.
Oceniam ją na 6 pkt.

Jeśli kocha się prawdziwie to ta miłość nie ma końca. Życie plecie różne scenariusze ale miłość jeśli jest prawdziwa to zawsze dąży do spełnienia się w pełni. Pokecam

Kolejna książka Klaudii Bianek, która ogromnie mi się podobała. Nic więc dziwnego, że jest ona moją ulubioną polską autorką. Kolejny raz wyciągnęła mnie z zastoju czytelniczego i sprawiła, że szybko i na dobre przepadłam w napisanej przez nią historię.
Tym razem poznaliśmy Anię i Tomka. Tomek jest autorem bestsellerowych romansów, jednak jego życie prywatne nie przypomina ani jednej historii miłosnej, które sam tworzył. Ania nagle poinformowała go, że odchodzi od niego – w wyniku tego mężczyzna całkowicie traci wenę i kompletnie odcina się od ludzi. Anię męczy monotonia ich życia, postanawia więc odejść do innego mężczyzny. Uważa, że jej życie będzie lepsze. Czy faktycznie tak było? Czy los postawił ich na nowo przed sobą?
Postawił i to za sprawą babci Ani, która umiera, a w testamencie zostawia swój pensjonat im obojgu. Oboje w nim zamieszkają, a razem z nimi Mariusz – nowy partner Ani. Jak Tomek zniesie obecność nowego partnera byłej żony? A jak Ania zniesie obecność byłego męża? Jak długo będzie próbowała okłamywać siebie, że Tomek nic już dla niej nie znaczy?
Tomek jest tym typem mężczyzny, który skrada serce od razu, gdy tylko się pojawia. To, jak walczył o Anię, jak próbował na nowo ją w sobie rozkochać, sprawiło, że pokochałam go jeszcze bardziej. Klaudii udało się stworzyć go tak dobrze, że nie czułam, że jest on fikcyjny, wykreowany. Przy tym jednak nie był też wyidealizowany – co oceniam na ogromny plus! Tomek może być z jednej strony uznany za pokrzywdzonego, ale nie tylko on odniósł szkody, nie tylko on cierpiał.

Uważam, że Ania może być przez niektórych uznana za czarny charakter. To ona porzuca męża, odchodzi do innego. Zaznaczam jednak, że dopóki nie odeszła od niego, do żadnej zdrady nie doszło. Jednak w tym wszystkim Ania jest zagubiona, niepewna czy dobrze robi, również i ona cierpi.
Oboje cierpieli, a ja razem z nimi.
Dawno nie przeżywałam losów książkowych bohaterów, jak Ani i Tomka. Za to biję ogromne brawa! Książka wywołała we mnie ogrom emocji – śmiałam się, rumieniłam, wzruszałam, a nawet płakałam! Nie mogłam jej odłożyć i nawet nie wiecie, jak ciężko mi to przychodziło.
Jeśli szukacie książki, która wywołała w was ogrom emocji, od szczęścia po łzy – koniecznie sięgnijcie po „Pokochaj mnie jeszcze raz”.
Jeśli szukacie książki z motywem drugiej szansy – koniecznie sięgnijcie po „Pokochaj mnie jeszcze raz”.
Jeśli szukacie książki, której nie będziecie mogli odłożyć – koniecznie sięgnijcie po „Pokochaj mnie jeszcze raz”.
Jeśli szukacie książki, która na długo pozostanie w waszej pamięci – koniecznie sięgnijcie po „Pokochaj mnie jeszcze raz”.

Po trzech latach małżeństwa Tomka i Ani, gdy rutyna zagościła w ich życiu, wspólne spędzanie czasu przestało być priorytetem. Ania uważała zawód męża za nietypowy - jest pisarzem. Była zmęczona żartami na jego temat, zarówno w pracy, jak i poza nią. W pewnym momencie sama podjęła decyzję i zażądała rozwodu. Mężczyzna był w szoku i nawet nie starał się o nią walczyć. Po prostu pozwolił odejść, bo zawsze jej szczęście było dla niego najważniejsze. Kochał ją całym sercem.

Gdy oboje uważają, że nic ich już nie łączy. Nagle okazuje się, że zmarła babcia Ani uwzględniła również Tomka w testamencie, co sprawia, że ich drogi ponownie się splatają. Ta sytuacja sprawia, że Tomek zdaje sobie sprawę, że nadal kocha Anię, tylko ona jest "szczęśliwa" w nowym związku.

Już od samego początku miałam wrażenie, że główna bohaterka nie przemyślała swojej decyzji. Ponowne pojawienie się Tomka w jej życiu tylko to potwierdziło. Była tak zagubiona, że nie potrafiła racjonalnie myśleć. Jednak czy mężczyzna będzie w stanie przekonać ją, że tylko z nim będzie szczęśliwa?

"Pokochaj mnie jeszcze raz" pokazuje, jak brak komunikacji w związku może prowadzić do katastrofy. W tym przypadku miłość była bardzo silna, jednak opinia innych miała dla kobiety większe znaczenie. W takich sytuacjach powinno się słuchać głosu serca. Jednak to nie zmienia faktu, że bardzo polubiłam głównych bohaterów. Czas spędzony z książką był krótki, bo czyta się ją bardzo szybko. Człowiek nie umie się wręcz oderwać. Wydaje się, że fabuła jest bardzo przewidywalna... jednak to bardzo mylne myślenie, ja złapałam się na tym nie raz.

"Człowiek do szczęścia potrzebuje drugiego człowieka. Nie pierwszego lepszego, ale tego jedynego i wyjątkowego. Drugiej, idealnie dopasowanej połowy siebie samego."♥️

Od lat uwielbiam pióro Klaudii Bianek i od lat sięgam po każdą książkę autorki, jaka tylko zostanie wydana, więc nie mogło być inaczej i musiałam również przeczytać i tą. I bardzo dobrze i szybko mi się tę lekturę czytało, mimo że była to trochę inna historia niż te, do których autorka zdążyła mnie przyzwyczaić, bo była bardziej „pikantna”, to i tak świetnie się przy niej bawiłam i z chęcią przeczytałabym od autorki coś jeszcze w podobnym stylu. Ania i Tomek to był naprawdę świetny duet, o którym chciało się czytać i których nie dało się nie lubić, było widać chemię między nimi i świetnie obserwowało się to jak próbowali odbudować wspólną relację, dzięki czemu była to świetna historia taka na jeden raz by do niej przysiąść, przeczytać i odłożyć, bo nie dzieje się tu też nic specjalnego, co by zapadało w pamięć i pozwalało na to, że zapamiętałabym tę historię na dłużej niż kilka miesięcy po przeczytaniu. Przez co przetrwałam tę książkę dobrze się bawiąc, ale nie przeżywając podczas lektury żadnych większych emocji, czego trochę mi zabrakło, bo do tej pory trochę bardziej przeżywałam książki autorki.

Oczekiwałam czegoś innego niż dostałam. To kompletnie nie moja bajka. To już druga książka tej autorki, którą tak oceniłam i chyba doszłam do wniosku, że trzeciej szansy już nie będzie 🤷🏻‍♀️

Historia o miłości, o tym, że trzeba o nią walczyć i jak łatwo ją stracić.

Historia o miłości, o tym, że trzeba o nią walczyć i jak łatwo ją stracić.

• Do kupienia