Fale i echa

Agata Czykierda-Grabowska Wydawnictwo: BM Design literatura obyczajowa, romans
BM Design
2020-04-07
2020-04-07
miłość depresja newadult samotność tajemnica

Historia Niny i Filipa totalnie mnie urzekła 🥲🩷 uwielbiam tę historię i bohaterów. NA 100% BĘDĘ WRACAŁA WIELOKROTNIE DO TEJ KSIĄŻKI.

Przyznam, że mam problem z oceną tej książki. Co prawda czyta się ją szybko i jest wciągająca, ale czegoś mi tu zabrakło.
Powieść ta jest przesycona emocjami i bólem dwóch młodych osób, których życie nie oszczędzało. Jednak cała historia jest moim zdaniem zbyt naciągana. Zwłaszcza postać Filipa jest mało realistyczna i pełna tajemnic, które tak naprawdę do końca się nie wyjaśniają.
Historia ta jest typowym przykładem gatunku new adult i być może spodoba się młodszym czytelnikom. Ja niestety chyba już "wyrosłam" z tego rodzaju powieści i może dlatego oceniam je inaczej.

Miałam wrażenie, że ta historia rozgrywa się zbyt szybko i jest mocno uproszczona. Autorka porusza tu niewątpliwie ważne tematy, jakimi są wyparcie traumatycznych wydarzeń oraz depresja. Jednak robi to moim w zbyt patetycznym i nieco udziwnionym stylu....

Kazde wydarzenie w Twoim życiu...każda napotkana osoba zostawia po sobie fale i echa...o tym wlasnie jest ta książka...no i jeszcze o tym, że ratunkiem dla człowieka zawsze pozostaje tylko drugi czlowiek. Jestem totalnie nieobiektywna wobec tej książki...uwielbiam ja...sprawdź, czy Tobie również.sie spodoba...Ja...gorąco ja polecam...

"... nie mogłam mu dać oparcia, bo byłam jak połamane krzesło."

"Będę jego szafą. I nie otworzę się, dopóki na zewnątrz nie zrobi się bezpiecznie."

"... nie mogłam mu dać oparcia, bo byłam jak połamane krzesło."

Po całą recenzję serdecznie zapraszam na bloga! :)

Po całą recenzję serdecznie zapraszam na bloga! :)

58/2022

NINA I FILIP

Kocham książki new adult i young adult, a ta autorka w szczególności skradła moje serce

Czegoś mi tu brakowało

58/2022

NINA I FILIP

Czegoś mi tu brakowało

Ładna okładka, ciekawy opis ale zawartość rozczarowała. W połowie czytania miałam lekki zastój czytelniczy. Postanowiłam przeczytać do końca z nadzieją, że się rozkręci.... Ale niestety. Flaki z olejem.
Samo rozwiązanie tajemnicy nawet ok, lubię takie pokręcone historię ale czegoś mi tam zabrakło.
3/4 książki - nudy, 1/4 względnie ciekawa.
Naciągane 3 na 10

3/4 książki - nudy, 1/4 względnie ciekawa.
Naciągane 3 na 10

Bardzo piękna książka, czytałam i czułam jak mi się serce zaciska.

Bardzo piękna książka, czytałam i czułam jak mi się serce zaciska.

Takie jest życie, nie idealne, ale pełne niedoskonałości, ułomności, słabości. Jak umiesz zrozumieć i pomóc drugiej osobie otrzymasz nagrodę, trwały związek. Trwałą przyjaźń. Sens. Podobała mi się i dobrze się słuchało audiobooka.

" - Łatwo jest kochać idealnych ludzi - powiedziałam, a po moim policzku popłynęły łzy i już nie chciałam ich powstrzymywać. - Łatwo jest kochać ich idealne życia. Łatwo jest być z kimś, kto ma wszystko, co potrzebne, żeby było pięknie. Ale... to nie byłoby prawdziwe. - (...) - Prawdziwa miłość jest wtedy, gdy pokochasz w drugim człowieku to, co jest w nim najciemniejsze i najtrudniejsze"

Całe życie Niny podporządkowane jest jej chorobie. Dziewczyna zmaga się z nerwicą lękową, depresją i myślami samobójczymi. Usilnie stara się też dowiedzieć, co doprowadziło do samobójstwa jej matki, którą wyparła ze swojej pamięci. Gdy na jej drodze pojawia się Filip, wydaje się, że dziewczyna wreszcie pokona mrok, w którym tkwi. Jednak on sam również zmaga się ze swoimi demonami.

Bardzo poruszyła mnie ta opowieść. Nie można nazwać jej piękną historią miłości dwójki młodych ludzi. To opowieść trudna, bardzo dojrzała, ale też podana w sposób bardzo przystępny i wciągający. Czytając nie mogłam się od niej oderwać. Historia bohaterów bardzo mnie wzruszyła, w moich oczach wypadła bardzo autentycznie. Bardzo polubiłam postać Filipa i to z jaką troską traktował Ninę. Autorka poruszyła w tej książce wiele niełatwych tematów: pokonywanie swoich lęków, walka z depresją, samobójstwo, poczucie winy, samotność. Pokazała też, że nie ma przeciwności, których miłość nie mogłaby pokonać. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji po nią sięgnąć, bardzo ją Wam polecam. Piękna, dojrzała powieść o dwójce ludzi wchodzących w dorosłość z ciężkim bagażem doświadczeń, która jest też pięknym odbiciem miłości i budzącej się z niej nadziei