Total Recall: My Unbelievably True Life Story

Okładka książki Total Recall: My Unbelievably True Life Story Arnold Schwarzenegger
Okładka książki Total Recall: My Unbelievably True Life Story
Arnold Schwarzenegger Wydawnictwo: Thorndike Press biografia, autobiografia, pamiętnik
Thorndike Press
2012-10-01
2012-10-01

bardzo ciekawe, motywujące

bardzo ciekawe, motywujące

Książka zdradza kulisy życia i pracy Arnolda z każdej strony. Dla mnie zwłaszcza wątki z konkursów Mister Olympia są bardzo ciekawe. Chłop ciężko harował na swój życiowy sukces

Książka świetna, dobrze napisana, pełna humoru i motywacji, ale rozdział o polityce niestety do kitu, bardzo nudny.

Rzeczowa. Miejscami nierówna, jednak będę wspominał ją z sentymentem.

Rzeczowa. Miejscami nierówna, jednak będę wspominał ją z sentymentem.

Znakomita autobiografia napisana przez człowieka - emigranta, który osiągnął trudny do wyobrażenia sukces zarówno w kategoriach sportu, biznesu jak i w mniejszym stopniu - polityce. Do tego mamy również zaprezentowane przez autora zasady, którymi powinnismy kierować się w życiu, by stać się lepszymi. Książka w niektórych fragmentach wyraźnie zwalnia, czasami chwilowo przynudza - zwłaszcza przy opisach prowadzonej polityki ustaw zarządzania Kalifornia, jednak jej reszta jest niebywale interesująca i czyta się ja z zapartym tchem.

Genialna.

Genialna.

[...]
Podobno Ronald Reagan napisał kiedyś dziesięciostronicowy list miłosny do swojej żony Nancy, podczas gdy ona siedziała w drugim kącie pokoju. Dlaczego po prostu jej tego wszystkiego nie powiedział?- zastanawiałem się. Ale wtedy uświadomiłem sobie, że napisać coś, a powiedzieć, to nie to samo – i że historie miłosne wyrastają z ludzkich odmienności.
Jest to inspirująca opowieść o wierze, o sile, o ciągłym parciu do przodu i o nie poddawaniu się. Historia o tym, że jeżeli czegoś chcemy i uparcie do tego dążymy – zwyciężymy.

UWAGA ! TO KSIĄŻKA SILNIE MOTYWUJĄCA !
Z pozoru wielgachne tomiszcze, ale przecież nie mogłoby być inaczej skoro zawiera opowieść z życia współczesnego Herkulesa 😎 Gubernatora -Terminatora, a jednocześnie człowieka bardzo wrażliwego, z dużym dystansem do siebie.
Zaimponował mi ogromnie swoim podejściem do życia.
GORĄCO ZACHĘCAM DO PRZECZYTANIA ! WARTO !😉👍

[...]
Spisywanie celów do osiągnięcia weszło mi w krew, podobnie jak wiara w to, że nie ma drogi na skróty. Dopiero po setkach czy tysiącach powtórzeń opanowałem moją ulubioną pozę, nauczyłem się ciętych ripost, tańczyć tango w „Prawdziwych kłopotach”, malować piękne kartki urodzinowe i mówić „I'll be back” w odpowiedni sposób.

Jest to inspirująca...

Genialna książka biograficzna przedstawiająca życie Arnolda Schwarzeneggera. Mnie bardzo zmotywowała do bardziej wytrwałego ćwiczenia swojego ciała ale i także umysłu.

Arnold Schwarzenegger jest postacią wartą naśladowania, być może nie we wszystkich kwestiach ale ugólnie zgadzam się z nim prawie we wszystkim.

Bardzo polecam przeczytać tą książkę.

Bardzo polecam przeczytać tą książkę.

Biografia Arnolda jest z pewnością trochę wyidealizowana, bo momentami aż nadto nieprawdopodobna. Jednak nie zmienia to faktu, że mnóstwo rzeczy osiągnął i realizował swoje cele krok po kroku. Biografia Schwarzeneggera dała mi sporo energii i wiary w siebie, bo tylko gdy człowiek ma w sobie sporo energii to może realizować swoje cele. Żałuję, że dopiero ostatnio kupiłem tą książkę, a nie blisko 10 lat temu, kiedy debiutowała.

Zaskakująco bogata i wciągająca historia Arniego, którego większość z nas zna, ale niekoniecznie zdajemy sobie sprawę z tego, jak niesamowicie łebski jest ten człowiek! Żelazna dyscyplina treningowa, ściśle zdefiniowane cele, oraz otwarty umysł, pomogły mu odnieść oszałamiający sukces w skrajnie różnych dziedzinach jak bodybuilding (tu obszerna historia tej dziedziny sportu, którą Arnie skutecznie spopularyzował),inwestycje w nieruchomości, film, polityka, działalność pro-ekologiczna.
Książka dla każdego, nie tylko dla fanów Terminatora. Można ją wprost traktować jako inspirację, lub osobisty poradnik w stylu "jak odnieść sukces".
Arnie mówi...
Arnie zrobił...
W dzisiejszych czasach, gdzie durnie zdają się dominować scenę polityczną, przyjemnie czytało mi się historie z czasów Arniego-gubernatora o tym, jak podchodził do kolejnych zagadnień - zbierając grupy ekspertów (ponad podziałami partyjnymi),robiąc wywiady, radząc się mądrzejszych od siebie. Wszystko nastawione na CEL. Przydałby się choć jeden taki w naszym kraju...
Aha - i żeby nie było - gość popełniał błędy, ale co ważne - potrafi się uderzyć w pierś i przyznać do tego. Czasem wprost nazywa siebie głupcem, za co szanuję go jeszcze bardziej.
Bardzo ciekawa lektura, spora cegła, jednak bez słabszych momentów.

• Biografie
  • Biografia