Pierwsze godziny praktykowania czegoś nowego są zawsze najbardziej frustrujące. Właśnie dlatego tak trudno jest nauczyć się mówienia w obcym...
Najnowsze artykuły
- ArtykułyCzytamy w weekend. 11 października 2024LubimyCzytać46
- ArtykułyNoc Bibliotek już dzisiaj! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na odwiedzających!LubimyCzytać2
- Artykuły„Co porusza martwych” – weź udział w quizie i wygraj pakiet książekLubimyCzytać10
- ArtykułyTworzyć poza rozsądkiem. Przypadek Francisa Forda CoppoliAdam Horowski1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Alexander Elder
4
7,1/10
Pisze książki: biznes, finanse
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,1/10średnia ocena książek autora
283 przeczytało książki autora
784 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Sprzedaż i krótka sprzedaż. Realizowanie zysków cięcie strat i zarabianie na spadkach
Alexander Elder
6,6 z 5 ocen
40 czytelników 2 opinie
2013
Zapraszam do gabinetu inwestora giełdowego. Przewodnik po inwestowaniu na giełdzie
Alexander Elder
6,5 z 10 ocen
104 czytelników 3 opinie
2013
Zawód inwestor giełdowy - Psychologia rynków. Taktyka inwestycyjna. Zarządzanie portfelem
Alexander Elder
7,8 z 5 ocen
23 czytelników 2 opinie
2012
Popularne cytaty autora
Cytat dnia
Jeśli co roku będę choć o pół procent mądrzejszy, zostanę geniuszem, zanim umrę.
1 osoba to lubiProgram 12 kroków AA funkcjonuje tak dobrze, że stosują go teraz ludzie z innymi problemami. Działają grupy 12 kroków dla dzieci alkoholików...
Program 12 kroków AA funkcjonuje tak dobrze, że stosują go teraz ludzie z innymi problemami. Działają grupy 12 kroków dla dzieci alkoholików, dla palaczy, hazardzistów i innych. Przekonałem się, że inwestorzy mogą położyć kres swoim stratom, jeżeli w grze na giełdzie zastosują podstawowe zasady postępowania Anonimowych Alkoholików.
osób to lubi
Najnowsze opinie o książkach autora
Zawód inwestor giełdowy. Nowe ujęcie Alexander Elder
7,5
Ostatnio sporo w mediach o inwestowaniu, giełdzie, ropie, węglu, kryptowalutach... No cóż, nie byłabym sobą, gdybym nie chciała poznać chociaż podstaw tego zagadnienia - głównie z racji tego, że jestem osobą bardzo otwartą i z dużą chęcią chcę poznawać otaczający mnie świat.
O inwestowaniu na giełdzie nie wiedziałam NIC. Znałam tylko przykłady jakichś wykresów - ale one też mi nic nie mówiły. Byłam bardzo początkująca - ale wypatrzyłam książkę doktora Alexandra Eldera, która jasno wskazuje, nawet w opisie, że jest ona przeznaczona zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych.
Zamówiłam. Otworzyłam przesyłkę. I zakochałam się już w samym sposobie wydania książki - twarda oprawa, przyciągające kolory, śliskie strony (!) - czyli bardzo dobrej jakości papier, doskonale dobrana czcionka i marginesy, fantastycznie zrealizowany skład (pod kątem tego, że tekst się nie rozjeżdża, ani wykresy nie są jakieś pokoślawione).
Dodam od razu, że już we wstępnie dowiadujemy się, że "Nowe ujęcie" w tytule oznacza mniej więcej wznowioną wersję z roku 1993 - o aktualne kwestie i zagadnienia - bo już w latach 90. ubiegłego wieku książka ta stanowiła top of the top i nie miała sobie równych.
To, co bardzo rzuciło mi się w oczy, to fakt, iż... autor jest doktorem - psychiatrą. Nie jest żadnym magistrem studiów biznesowych czy innych takich - a co najważniejsze: podkreśla on, jak wielką rolę w procesie bycia inwestorem giełdowym - i wykonywania wszystkich związanych z tym akcji - ma psychologia. I tutaj to już poczułam się jak w domu: w końcu sama od miesiąca jestem magistrem psychologii. Czytałam więc o zjawiskach społecznych - a także jednostkowych - które powodują, że ktoś w ogóle ma zyski, a nie same straty - albo, dlaczego zawód inwestora giełdowego nie jest tożsamy z hazardem (tylko jest to normalny zawód, który można wykonywać z domu lub z każdego innego miejsca na świecie!).
Pod kątem psychologicznym ta pozycja już mi dużo dała - może nie nauczyła mnie, co to znaczy "stop loss" i jak wyglądają wykresy świeczkowe (bo o tym dowiedziałam się w późniejszych rozdziałach, które też są niezwykle dobrze napisane - prostym językiem, bez utrudniania i lania wody). W końcu zaczęłam rozumieć całą ideę bycia traderem (fajne słowo, nie? - też je dopiero niedawno poznałam!).
Po tej pozycji mam tylko apetyt na więcej - żeby jeszcze bardziej zgłębić temat. Świat giełdy jest naprawdę fascynujący, a to nie od szczęścia zależy (zwykle),czy uda ci się dobrze zainwestować - tylko raczej od samodyscypliny, wiedzy i koncentracji oraz ułożeniu sobie w głowie różnych spraw związanych na przykład z oddziaływaniem emocji i impulsów.
Nie jest to zawód dla każdego. Obstawiam, że ja się średnio do tego nadaję - ale skoro autor twierdzi, że większe powodzenie w inwestowaniu giełdowym ma płeć piękna (w której to dwukrotnie zwiększyła się liczba treaderów od roku 1993) - to może nawet zaryzykuję. Może nie z jakimś wielkim kapitałem, ale chciałabym przetestować chociaż na dziesięciu dolarach, jak to jest być "jednym z nich".
Bez wątpienia książka to pokazuje, jak poważny i trudny jest to zawód - ale wyjaśnia też wiele skomplikowanych kwestii, przez co uświadamia mi, że właściwie każdy może zacząć być inwestorem giełdowym: jeśli tylko chce i ma trochę samozaparcia. Bo tutaj wiedza oznacza potęgę - a że oprócz niej są jeszcze inne istotne aspekty, to obstawiam, że jednak bycie inwestorem powinno stanowić jakiś prestiż - o którym to wcześniej nie zdawałam sobie nawet sprawy.
Na sto procent będę chciała więcej poczytać o tym temacie - i pociągnąć dłużej swoją znajomość z inwestycjami giełdowymi - bo to bardzo ciekawe zagadnienia. Mam tylko nadzieję, że kolejna książka, którą wybiorę, będzie tak wspaniała, jak "Zawód inwestor giełdowy. Nowe ujęcie". Wow, wow i jeszcze raz: wow!
Zawód inwestor giełdowy. Nowe ujęcie Alexander Elder
7,5
Bez wątpienia jedna z najlepszych książek dotyczących inwestowania na giełdzie, z tych jakie do tej pory zostały wydane. Mnóstwo przykładów uwidoczniających polemikę autora. Poza tym dr Elder dużo miejsca przeznacza tematyce psychologii tłumu, która jak wiadomo ma kluczowe znaczenie w osiąganych przez nas wynikach. Istny must have w tematyce podstaw inwestowania.