Stażystka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Kobiece
2020-01-29
2020-01-29
literatura polska niebezpieczeństwo thriller thriller psychologiczny trójkąt miłosny zemsta
Inne

Wyróżniona opinia i

Stażystka

przeczytanych książek 164 napisanych opinii 163

Ani to thriller ani psychologiczny..bardzo nudna obyczajówka z miałkimi bohaterami z kijem w czterech literach

Alicja Sinicka i jej psychologiczny thriller Stażystka to kolejna książką którą przeczytałam jej autorstwa i z czystym sumieniem mogę Wam ją polecić. Podobała mnie się bardzo, czytałam z zapartym tchem. Ponieważ fabuła była wciągająca. Alicja porusza w niej tematy drażliwe jak sponsoring, perfekcjonizm, powiedziałabym jakiś zaburzeń psychicznych, oraz chorej wiary w Boga. Wszystko znajduje się tam na dobrym miejscu.

Gorąco Wam polecam !

Autorka Alicja Sinicka zaskakuję nas swoją świetnie rozplanowaną intrygą, która trzyma czytelników aż do ostatniej strony w napięciu. Z początku irytowała mnie przemienna narracja dwóch głównych bohaterek. Po kilku stronach zrozumiałam jednak tego sens i polubiłam tę konstrukcje.
Główna młoda bohaterka staję się niespodziewanie ofiarą małżeńskiego konfliktu swojego szefa. Szef - Marek Skalski - prowadzi swoje życie oraz małżeństwo pod wpływem niezwyczajnego schematu myślowego, którym jest SYMETRIA.
Opowieść przedstawia nietypowy romans między pracownicą a szefem oraz nietypowe małżeńskie zwyczaje, kompletnie nas zaskakując swoim końcem.

Gorąco polecam!

Główna bohaterka-córka prostytutki, która stroni od emocjonalnych więzi, żyje w układach sponsorowanych. Właśnie stara się o miejsce stazystki-oferta atrakcyjna finansowo i mimo, że już na rozmowie kwalifikacyjnej dostrzega podobieństwo kandydatek A chwilę po rozpoczęciu pracy okazuje się że jej dwie poprzedniczki niezyja-cieszy się z pracy i względów szefa.
Szef- od początku do wiadomości czytelnika dochodzi fakt,że ma manie symetrii-wszystko musi być synetryczne-zarowno przedmioty wokół jak i w życiu.
Żona szefa,która z wręcz niezdrowa fascynacja ogląda kamery z firmy i wręcz kibicuje mężowi w podrywie nowej stazystki.
Do połowy książki ciężko odgadnąć kto jest złym charakterem, bo ewidentnie z każdym jest "coś nie tak".
Później czytelnik odkrywa dlaczego żonie nie przeszkadza (przynajmniej na pozór) oficjalna wręcz zdrada męża, dlaczego mąż aż tak igra ze swoim małżeństwem.
Mimo tej całej wiedzy, rozwiązanie zagadki zaskakuje tak samo jak koniec-malo przewidywalny.

Szef- od...

"Stażystka" bardzo długo czekała w kolejce na swój czas. I stwierdziłam, że z nowym rokiem zacznę czytać te najstarsze pozycje w mojej biblioteczce. Niestety, bardzo się rozczarowałam, dziwie się, że książka ma tak wysoką ocenę, ale widocznie w czyjś gust się wpisała. Do mnie nie przemawia ta prosta historia o romansach przełożonego ze stażystkami itd. No po prostu nie, szkoda mojego czasu. Nie polecam

Nie wiem dlaczego wydawnictwa wraz z autorami tak perfidnie oszukują czytelników co do gatunku. To nie jest żaden thriller ani thriller psychologiczny tylko romans/erotyk z elementami obyczaju(lub na odwrót, ale akurat tu nie ma większego znaczenia) i gdzieś tam daleko, daleko w tle odrobina z thrillera.

Może podeszłabym do książki inaczej gdyby była osadzona we właściwym gatunku. Nie powiem, bo czasami trzyma w napięciu, robi się w miarę ciekawie, jednak akcja mogłaby być żwawsza. Jako romans oceniłabym ją zupełnie inaczej i być może wyżej.

Wsadzając tę książkę do złego gatunku moja ocena ulega zmianie, czuję się totalnie oszukana. Wydawnictwom i autorom radziłabym zaznajomić się z cechami gatunku, bo najwidoczniej mają z tym problem a ostatnimi czasy to jakieś apogeum.

Stażystkę odradzam „twardym” fanom thrillerów, kryminałów itp. Szkoda waszego czasu, chyba że chcecie się „odmóżdżyć” 🙈
Florystki czy Służąca przy tej książce (czy to pod względem fabuły czy językowo) to tak ogromna przepasać, że ciężko mi uwierzyć, że Stażystkę napisała Pani Alicja.

Może podeszłabym do książki inaczej gdyby była osadzona we właściwym...

Bardzo dobra książka. Intryga świetnie rozplanowana. Wciąga od początku do końca.

Świetny kryminał. Bardzo dobrze się czyta, zaskakujące zaskoczenie. Spędziłam z tą książką miły weekend.

Naprawdę nie wiem, jak mam ją ocenić. Zacznę od tego, że "Stażystkę" czytałam na dwa razy. Z roczną przerwą, co chyba nie wpływa na jej korzyść.
Nie wiem czy to wina poważnej tematyki, czy stylu pisania, ale ciężko mi się ją czytało. Może to również wynika z tego, że akurat podczas pierwszego zderzenia z książką, miałam praktyki w obcym mieście i nie bardzo mi się uśmiechało czytać o wypadkach stażystek.
Kiedy jednak już mi się udało przez nią przebrnąć, zaniemówiłam. Powiem szczerze nie spodziewałam się takiego zakończenia. I jak już byłam gotowa wystawić "Stażystkę" na sprzedaż, tak teraz jestem pewna, że tego nie zrobię. Za jakiś czas będę chciała przeczytać ją jeszcze raz ze świadomością czego mogę się spodziewać, jednocześnie dając jej drugą szansę ze spokojniejszym i czystszym umysłem.

Nieśpieszny thriller psychologiczny z motywem domestic-noir. Mimo braku zawrotnego tempa w trakcie lektury ciągle wyczuwalny był niepokój. Z ciekawości sprawdzę kolejne powieści autorki.