Adwokat diabła

Okładka książki Adwokat diabła Steve Cavanagh
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Adwokat diabła
Steve Cavanagh Wydawnictwo: Albatros Cykl: Eddie Flynn (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Eddie Flynn (tom 6)
The Devil's Advocate
Albatros
2024-04-10
2021-08-05
Łukasz Praski
Thriller prawniczy Kryminał Zaginięcie Matactwa Prokurator

Dla miłośników "Zabić drozda" to pozycja wręcz obowiązkowa. Czy coś się zmieniło od czasów zmagań Atticusa? Ano, sami oceńcie. Lektura nie jest wciągająca, ona wręcz obezwładnia.

Jedna z najmroczniejszych ksiazek Steve'a Cavanagh, jaka przeczytalam do tej pory. I choc nie ma tutaj zgadki kto zabil, bo od poczatku w zasadzie wiemy, ze oskarzony nie jest sprawca, to ksiazka nie pozwala sie oderwac do ostatniej strony. Mamy tu duszna atmosfere malego miasteczka w Alabamie, gdzie w powietrzu po prostu wisi zlo. Z kazda przeczytana strona atmosfera sie zageszcza, poznajemy coraz mroczniejsze sekrety kazdej z postaci, a przy okazji autor serwuje nam co chwile plot twisty, ze nie ma nawet czasu na zlapanie oddechu. A przy okazji swietna gratka dla fanow filmow czy ksiazek, ktorych akcja rozgrywa sie w duzej czesci na sali sadowej.
Jak zwykle swietna pozycja tego autora, czekam na kolejne.

To było wyśmienite zarówno dla fanów kryminałów, jak i thrillerów. Trzyma w napięciu do ostatnich stron, a zapewniam że szybko się je przewraca. Polecam!

Jak zawsze najwyższy poziom. Czekam na kolejne książki pana Cavanagha

Jak zawsze najwyższy poziom. Czekam na kolejne książki pana Cavanagha

Rewelacyjna!!! Jeśli chodzi thrillery prawnicze Cavanagh jest genialny!!! POLECAM!!!!

Steve Cavanagh to autor obok, którego książek nie mogę przejść obojętnie. Wszystkiego, które do tej pory czytałam mnie zachwyciły. Gdy zobaczyłam zapowiedź najnowszej historii wiedziałam, że koniecznie muszę ją przeczytać, więc gdy tylko do mnie dotarła od razu zabrałam się za jej lekturę. Świetnie skonstruowana fabuła sprawiła, że każdy kolejny rozdział coraz bardziej mieszał mi w głowie i nie mogłam się od tej książki oderwać, gdyż koniecznie chciałam wiedzieć co będzie dalej. Nie brakuje tutaj intryg, tajemnic, chwil grozy i niebezpieczeństwa, podwyższonej adrenaliny i walki o sprawiedliwość. Historia, w której ciągle coś się dzieje, więc o nudzie podczas czytanie nie ma mowy. Autor umiejętnie wodzi czytelnika za nos i, kiedy wydaje nam się, że coś odkryliśmy i elementy układanki zaczynają się ze sobą łączyć to znów dzieje się coś, co całkowicie zmienia sposób naszego myślenia i burzy ułożony obraz. "Adwokat diabła" to rewelacyjna książka pełna emocji, od której nie sposób się oderwać. Intrygująca, zaskakująca, totalnie pochłaniająca historia z dynamiczną akcją i nietuzinkowymi bohaterami, którzy dostarczą czytelnikowi masy wrażeń. Podziwiam autora za tak umiejętne poprowadzenie fabuły i nie pogubieniu się w tym wszystkim. Ja kilka razy prawie zbierałam szczękę z podłogi przez to co w książce się wydarzyło i jak wszystko się ze sobą łączyło, a na co bym nie wpadła. "Adwokat diabła" to kolejna genialna pozycja spod pióra autora, którą gorąco polecam! Nie możecie przejść obojętnie obok tego tytułu.

Czym według Ciebie powinien charakteryzować się dobry thriller prawniczy?

Według mnie dobry thriller prawniczy powinien być nie tylko wciągający pod względem fabuły, ale również powinien być pełen zawiłej intrygi, napięcia, moralnych dylematów i głęboko rozwiniętych postaci. Walka w sądzie, poszukiwanie dowodów, manipulacje prawnicze - to wszystko powinno być istotną częścią historii, ale przedstawione w taki sposób, aby nie zanudzać Czytelnika. A jak jest w przypadku „Adwokata diabła” autorstwa Steva Cavanagh’a?

„Adwokat diabła” to wciągający w wir wydarzeń, emocji i niesamowitych zwrotów akcji thriller prawniczy, którego nie da się tak zwyczajnie odłożyć na bok. Gdy już się go zacznie czytać, chce się to robić ciągle, aby jak najszybciej dowiedzieć się jaki będzie finał tej historii.

Fabuła książki jest bardzo ciekawa, a akcja płynna i dynamiczna. Autor stopniowo buduje napięcie, co rusz raczy nas nieoczekiwanymi zwrotami akcji, pełnymi emocjami momentami i inteligentnymi zagadkami prawniczymi, które aż chce się samemu rozwiązywać. Spodobało mi się jak w tej części Autor wnikliwie zbadał i przedstawił temat kary śmierci i działalności skorumpowanego systemu prawnego. Nie tylko to, ale i wiele innych momentów skłania Czytelnika do refleksji i zastanowienia się nad problematyką społeczeństwa, w którym żyjemy.

Na szczególna pochwałę zasługuje kreacja bohaterów i ich psychiki, poziomu moralności. Cavanagh mocno skupił się na tym, aby ukazać złożone relacje pomiędzy głównymi postaciami, a także ściera pomiędzy sobą dwa światy. Z jednej strony widzimy sprawiedliwego obrońcę kierującego się moralnością oraz etyką, który momentami musi mierzyć się z demonami przeszłości. Natomiast z drugiej mamy okazję obserwować świat, gdzie manipulacja i korupcja to klucz do sukcesu i coś zupełnie normalnego. Który świat wygra w tej walce? O tym musisz przekonać się sam/-a!

„Adwokat diabła” to wciągający thriller, który zmusza do przemyśleń nad sprawiedliwością i moralnością. Świetnie wykreowani bohaterowie, napięcie, tajemnice i zaskakujący finał - to wszystko składa się na genialną książkę po którą naprawdę warto sięgnąć. Serdecznie 𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔𝗠!

Czym według Ciebie powinien charakteryzować się dobry thriller prawniczy?

ᴛᴇɴ ᴄᴢᴌᴏᴡɪᴇᴋ ᴡʏɢʀᴀᴌ ᴋᴀżᴅʏ ᴘʀᴏᴄᴇꜱ. ʙᴏ ᴛᴏ ᴏɴ ꜱᴛᴏɪ ᴢᴀ ᴋᴀżᴅʏᴍ ᴢᴀʙóᴊꜱᴛᴡᴇᴍ...
------------

Thriller prawniczy jakich mało! "Adwokat diabła" to (już) szósty tom z serii #EddieFlynn
Steve’a Cavanagha po raz kolejny zaskakuje mroczną i przepełnioną ZEPSUCIEM fabułą. Drastyczne, mocne i bezwzględne sceny, to coś, czego będzie tu sporo. Wszystko to podsycane przez bezwzględnego Prokuratora... Prokuratora, który każdą z przyznanych spraw prowadzi (dosłownie) do PIEKŁA...

Na co możecie liczyć, sięgając po #adwokatdiabla ? Śpieszę z odpowiedzią... 🙏
Zdecydowanie będą to świetnie wykreowani bohaterzy, akcję poprowadzoną w ciekawy sposób oraz opisy z sali sądowej. Opisy pełne emocji i MOCNYCH argumentów.
515 stron wciągającej fabuły i ciekawe zakończenie! Czyli tak jak lubię, polecam.

ᴢᴀ ᴛʏᴅᴢɪᴇń ꜱęᴅᴢɪᴀ ᴏᴅᴄᴢʏᴛᴀ ᴡʏʀᴏᴋ. ᴀʟᴇ ᴄᴢʏ ᴇᴅᴅɪᴇ ᴅᴏżʏᴊᴇ, ʙʏ ɢᴏ ᴜꜱᴌʏꜱᴢᴇć?

ᴛᴇɴ ᴄᴢᴌᴏᴡɪᴇᴋ ᴡʏɢʀᴀᴌ ᴋᴀżᴅʏ ᴘʀᴏᴄᴇꜱ. ʙᴏ ᴛᴏ ᴏɴ ꜱᴛᴏɪ ᴢᴀ ᴋᴀżᴅʏᴍ ᴢᴀʙóᴊꜱᴛᴡᴇᴍ...
------------

Na półkach: , , , , , , ,

" War­to­ści czło­wie­ka nie mierzy się licz­bą do­la­rów zebranych w skarb­cu. Liczą się zwło­ki pokona­nych wro­gów, jakie po sobie zo­sta­wiasz."

Steve Cavanagh stworzył znakomity sądowy thriller, który trzyma w napięciu, aż do samego końca. Jestem pod ogromnym wrażeniem jego dzieła pod tytułem "Adwokat diabła". Wow! Co tutaj się działo, to głowa mała. Byłam bardzo przerażona, czytając tę powieść. Dlaczego? Poznałam pewnego prokuratora rodem z piekła. Dosłownie trząsł swoim rewirem. Miał wszystkich w garści. Uwielbiał smażyć oskarżonych. Do tej pory nikt się jemu nie przeciwstawił. Randal Korn to diabeł. Pała się śmiercią oskarżonych. Czy każdy rzeczywiście zasłużył na śmierć? Prokurator Korn już ma na oku kolejną ofiarę. Ginie pewna młoda dziewczyna i o jej zamordowanie oskarżony zostanie Andy Dubois. Grozić mu będzie wyrok śmierci. Czy ktoś stanie w jego obronie? Czy ktoś wyrwie go z rąk krwiożerczego prokuratora?
Ważną postacią jest tutaj Eddy Flynn. On dostanie ważną misję od tajemniczej osoby. Czy stanie do nierównej walki na śmierć i życie? Polubiłam tego bohatera. Mocno mu kibicowałam. Równie mocno bałam się o jego życie.
To będzie prawdziwa walka tytanów. Ktoś tutaj stosuje ciosy poniżej pasa. Ktoś tutaj gra bardzo nieczysto.
Od razu dodam, że prokuratora Korna nie da się lubić. To jest bardzo szemrany typek. Miałam cichą nadzieję, że ktoś w końcu usmaży tego potwora. Można śmiało stwierdzić, że tutaj sprawdza się przysłowie — najciemniej jest pod latarnią. Korn morduje ludzi w białych rękawiczkach i prawie nikt nie widzi w tym problemu. Dlaczego? Nie chciałabym nigdy w życiu spotkać takiego typka spod ciemnej gwiazdy.
Oczywiście w książce "Adwokat diabła" spotkacie jeszcze więcej postaci.
Dla takiej fabuły warto było zarwać nockę. O akcji nawet nie wspomnę. Jest po prostu mega. A jej zwroty są dosłownie zabójcze. Postacie występujące w tej książce są dobrze wykreowane. Zakończenie bardzo mi się podobało. Po takiej historii mam ochotę na więcej dzieł Cavanagha.
Jeżeli lubicie mocne sądowe thrillery, które na długo zostają w pamięci, to śmiało sięgnijcie po "Adwokata diabła".
Ps.
"Adwokat diabła" jest szóstym tomem serii z cyklu "Eddie Flynn".
Eddiego Flynna poznałam w poprzedniej części, czyli w "Pół na pół".  Oczywiście nie musicie znać poprzednich tomów, żeby zrozumieć ten.
Polecam twórczość Steve'a Cavanagha.

"Adwokat diabła" autorstwa Steve’a Cavanagha to thriller prawniczy, który wciąga w wir emocji i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Główny bohater, charyzmatyczny prawnik Eddie Flynn, staje w obliczu swojego największego wyzwania, starając się obronić niewinnego oskarżonego przed skorumpowanym systemem prawnym, prowadzonym przez bezwzględnego prokuratora Randal Korna.

Cavanagh w "Adwokacie diabła" nie tylko dostarcza wciągającej fabuły, ale również eksploruje złożone relacje między głównymi postaciami. Eddie Flynn, z jednej strony, jest nieustraszonym obrońcą sprawiedliwości, z drugiej zaś musi zmierzyć się z własnymi demonami z przeszłości. Konfrontacja między nim a Randallem Kornem stanowi nie tylko walkę o niewinnego klienta, ale także starcie dwóch zupełnie różnych światów: jednego opartego na moralności i etyce, drugiego zaś na manipulacji i korupcji.

Narracja Cavanagha jest płynna i dynamiczna, co sprawia, że książka trzyma w napięciu przez cały czas. Kombinacja nieoczekiwanych zwrotów akcji, inteligentnych zagadek prawniczych i emocjonalnych momentów sprawia, że "Adwokat diabła" wciąga i zachęca do dalszego czytania.

Warto również docenić wnikliwe badanie tematu kary śmierci i działań skorumpowanego systemu prawnego, co nadaje powieści głębszy wymiar i pobudza do refleksji nad współczesnymi problemami społecznymi.

Pomimo wciągającej fabuły i wartkiej akcji, "Adwokat diabła" może nieco tracić na wiarygodności ze względu na niektóre niewiarygodne elementy. Jednym z głównych punktów spornych jest fakt, że oskarżony o morderstwo z premedytacją, oczekujący na wyrok śmierci, zostaje wypuszczony na wolność za kaucją. Jest to scenariusz, który w rzeczywistości rzadko miałby miejsce, zwłaszcza w przypadku tak poważnego przestępstwa. Choć w literaturze sensacyjnej musimy czasem zaakceptować pewne elementy niewiarygodne dla dobra fabuły, w tym przypadku może to być dla niektórych czytelników trudne do zaakceptowania.

Jednakże, mimo tej niewiarygodności, warto zauważyć, że autor stara się skupić naszą uwagę na emocjonalnym aspekcie sytuacji oraz na złożoności relacji między postaciami, co w pewnym stopniu rekompensuje niedociągnięcia w realizmie fabularnym. W ostatecznym rozrachunku, czytelnicy, którzy potrafią zaakceptować pewne nadinterpretowane elementy, mogą nadal czerpać z "Adwokata diabła" wiele przyjemności z jego wartkiej akcji i intrygującej historii.

Podsumowując, "Adwokat diabła" to wciągający thriller, który zachwyca zarówno wartką akcją, jak i inteligentnymi rozważaniami nad moralnością i sprawiedliwością. Dla miłośników gatunku oraz tych, którzy cenią sobie dobrze skonstruowane fabuły i złożone postaci, ta książka będzie niezapomnianym przeżyciem.

Cavanagh mistrzowsko buduje napięcie, eksplorując moralne dylematy i tajemnice, które prowadzą do zaskakującego finału. "Adwokat diabła" to powieść, która trzyma w napięciu do ostatniej strony, pozostawiając czytelnika z fascynującymi refleksjami na temat sprawiedliwości i ludzkiej natury.

• Thriller