Tajemnica trenera Bombki

Okładka książki Tajemnica trenera Bombki Alicja Sinicka
Okładka książki Tajemnica trenera Bombki
Alicja Sinicka Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Detektywi z podstawówki (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Detektywi z podstawówki (tom 3)
Skarpa Warszawska
2023-10-25
2023-10-25

Prosta historia z niezbyt zawiłą zagadką. Dobrze się czyta. Moje dziecko lubi podczas innej zabawy słuchać jak mu mama czyta więc taka prosta lektura była w sam raz, żeby wykonywać przy niej inne czynności typu kolorowanie czy rysowanie. Jako element samego obcowania z książką i wzbogacania słownictwa, bez zbytniego nastawienia na samo śledzenie fabuły. Natomiast wydaje mi się, że jako lektura dla starszych dzieci, które czytają dla rozrywki, fabuła jest odrobinę zbyt prosta, a przez to mało angażująca. Myślę, że w kategorii "dzieciaki-detektywi" są bardziej ciekawe książki, np. autorstwa Maxa Czornyja czy Katarzyny Miszczuk.

Lubicie ubierać choinkę ?
W szkole naszych detektywów tym razem ten zaszczyt przypadł Kasi i Karolowi z czego są bardzo dumni. Woźny Drucik zaopatrzył ich w piękne ozdoby i przez chwilę nieuwagi, w ręce naszych bohaterów wpadła niepokojąca wiadomość - czy w tym roku świętować będą jednak bez choinki ?
Wszystko na to wskazuje gdyż następnego dnia choinka znika. Nie można tak tego zostawić, trzeba rozwikłać zagadkę jej zaginięcia, dowiedzieć się kto bawi się w Grincha.
Podejrzenie pada na trenera Bombkę. Czy ekipa Detektywów z podstawówki, ma podstawy do oskarżenia?
Kolejne spotkanie z tą ekipą zdecydowanie uznajemy za udane. To już trzeci tom ich przygód. Książka, a w sumie - seria, idealna dla młodych kandydatów na detektywów, dla czytelników kochających zagadki i odkrywanie tajemnic. Dodatkowym atutem jest tu cudowny, świąteczny klimat. Po prostu historia w sam raz na ten czas , czy może nawet prezent pod choinkę jeśli tak jak ja wciąż nie macie pojęcia co kupić 🫣
Alicja Sinicka ma talent do pisania takich intrygujących książek zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jej przystępny styl z pewnością wciągnie w to śledztwo Waszych młodych czytelników. Piękne ilustracje będą świetnym urozmaiceniem dla całości.
Pięknie dziękujemy za egzemplarz do recenzji i serdecznie polecamy tę serię 🎄

Lubicie ubierać choinkę ?
Wszystko na to wskazuje gdyż następnego dnia choinka znika. Nie można...

Przed nami kolejne śledztwo. Tym razem ktoś postanowił spalić choinkę, chlubę szkoły.

Kto chce zbojkotować święta, niszcząc drzewko oraz piękne ozdoby?

Podejrzenie pada na trenera Bombkę, który od pewnego czasu dziwnie się zachowuje.
Młodzi detektywi Kasia, Wojtek i Karol, dokładnie sprawdzają wszystkie tropy oraz badają każdy ślad. Cóż wydaję się, że sprawca został namierzony.
Ale czy na pewno? Często prawda nie jest tak oczywista, jak by się nam początkowo wydawało.

Idealna książka dla małych poszukiwaczy przygód.
Duża dawka emocji i nieprzewidziane zwroty akcji.
Historia, która ciekawi i wciąga nie tylko młodego czytelnika, ale również dorosłych.
Dobra zabawa gwarantowana!

Dziękuję Wydawnictwu @skarpawarszawska za egzemplarz recenzencki. 🥰🥰🌲🌲

Kto chce zbojkotować święta, niszcząc drzewko oraz piękne ozdoby?

Jak co roku w grudniu w kazdej szkole trwa dekorowanie szkoly i klasy .
Zawsze sa wybierani do tego uczniowie lub mala grupka uczniow.

Dla dwojki uczniow podstawowki Kasi i Karola to zaszczyt udekorowac szkolna choinke.
Pomaga im w tym wozny Drucik ktory przynosi ozdoby .
Ubierajac choinke Karolowi z reki wypada szpic na czubek.
Zaskoczeniem jest ,ze w bombce znajduje sie tajemnicza kartka.
Ktos grozi ,ze choinka w tym roku niebedzie.
Jak GRINCH !!

I tu pojawia sie zadanie dla mlodych detektywow aby rozwiazac grozbe z listu i znalesc winowajce.

Czy ktos naprawde chce ukrasc choinke i zepsuc cale swieta ?

Kim bedzie ten zlowrogi zloczynca ?

@skarpawarszawska @alicja_sinicka #detektywizpodstawówki #alicjasinicka #skarpawarszawska

Jak co roku w grudniu w kazdej szkole trwa dekorowanie szkoly i klasy .
Zawsze sa wybierani do tego uczniowie lub mala grupka uczniow.

Pomaga im w tym wozny Drucik ktory przynosi ozdoby .
Ubierajac choinke Karolowi z reki wypada szpic na czubek.
Zaskoczeniem jest ,ze w bombce znajduje...

Proszę się przyznać, kto jako dziecko miał ciągoty detektywistyczne? A u kogo zostały do tej pory?

Ja bez wahania mogę podnieść obie ręce. Gdyby ktoś czegoś lub kogoś szukał, zapraszam na priv :D

Świąteczne książki, to nie tylko słodko-pierdzące romanse, ale też literatura dziecięca, która jak żadna pobudza wyobraźnię. „Detektywi z podstawówki. Tajemnica trenera Bombki”, to historia bardzo rozgarniętych dzieciaków, które mają swoje biuro detektywistyczne. Intensywnie poszukują tego, kto podpalił szkolną choinkę, a tym samym zniszczył przygotowane przez uczniów ozdoby. Czy winowajcą jest szkolny trener?

Autorka przedstawiła w książce istotne wartości takie jak: współpraca czy sprawiedliwość, których może się uczyć wielu dorosłych. Wpleciony został również wątek zazdrości i jej konsekwencje.

„Detektywi z podstawówki. Tajemnica trenera Bombki”, to klimatyczna, zimowa książka z elementami tajemniczości i zagadek. Bardzo ciekawy wątek świąteczny. Polecam, nie tylko dla dzieci :)

Ekipa rezolutnych dzieciaków z biura detektywistycznego znowu na tropie. Tym razem muszą znaleźć tego, kto podpalił szkolną choinkę, niszcząc tym samym piękne drzewko i ozdoby wykonane przez dzieci. Czy w szkole jest jakiś Grench, który chce zbojkotować święta? Pierwsze podejrzenie trafia na szkolnego trenera.

Zawsze staranie wybieram książki dla mojego dziecka. Ważne jest, aby poza ciekawą fabułą, która zainteresuje dziecko, niosło też jakąś wartość. I tak jest w przypadku tej serii detektywistycznej od @alicja_sinicka. Autorka postawiła w „Tajemnicy trenera Bombki” na takie wartości jak współpraca, prawda, sprawiedliwość. Bardzo mądrze wpłata też w fabułę wątek zazdrości i pokazuje jakie mogą być konsekwencje, gdy nie zapanuje się nad tą emocją. To świetny punkt wyjścia do dalszych rozmów z dzieckiem na te trudne tematy.

Kasia, Karol i Wojtek to czwartoklasiści, którzy mają niesamowity zmysł detektywistyczny. Ich dziecięca ciekawość sprawia, że dostrzegają o wiele więcej niż dorośli. Rozwiązują kryminalne zagadki z życia szkoły, wspierają się wzajemnie, dostrzegają problemy innych.

Autorka wyczarowała piękny zimowy klimat, ciepłą atmosferę z nutką tajemniczości. Kolorowe ilustracje i duża czcionka zachęcają do samodzielnego czytania.
Jeśli nie macie pomysłu na prezent mikołajkowy dla dziecka, to zdecydowanie polecam Wam „Tajemnicę trenera Bombki”.

Zawsze staranie wybieram książki dla mojego dziecka. Ważne...

Czym są świata beż śniegu i choinki. Coroczną tradycją w szkole podstawowej jest ubieranie choinki przez uczniów z czwartej kstasy. W tym roku do tego przedsięwzięcia zostali wybrani Kasia i Karol a także kilkoro innych uczniów wszystko nadzorowała woźna Drucik. Jednak jak się domyślacie nie tylko wybrane osoby chciały brać w tym udział.
Podczas zakładania szpicu na drzewko dochodzi do wypadku źle złożony stojak na choinkę i ciężar Karola powoduj że drzewko się przewraca a wraz z nim zostaje stłuczony szpic. Przy sprzątaniu okazuje się iż w środku została umieszczona kartka z napisem ,, w tym roku choinki nie będzie". Kto napisał tą kartkę i dlaczego tak sądzi?
Nasi detektywi wzięli sobie do serce treść tej wiadomości i za wszelką cenę chca dowiedzieć się czemu miała służyć tą wiadomość. Pierwszym podejrzanym staje się trener Bombka. Kasia podejrzała ze ma on.podobny charakter pisma do tego z wiadomości. Czy ta poszlaka okaże się słuszna?
Wieczorem gdy Karol idzie do Kasi mija go wóz straży pożarnej a następnego dnia gdy dziesięciu wracają do szkoły okazuje się że CHOINKA ZNIKNĘŁA!!
Młodzi detektywi biura sprawy w swoje ręce. Czy odkryją powód i sprawcę znikającej choinki?

Kochani mimo iż od kilku wiosen jestem dorosła 😅 to ta książka bardzo mi się podobała. Jestem z tych człowiekowi którzy lubią bajki, baśnie i fantastykę jednak powiedzieć przygodowe to także jak się okazuje mój konik 🤭. Cudowna powieść dla nastoletnich czytelników przy której się świetnie bawiłam. Fajna dynamika doskonała fabuła. Ciekawy wątek świąteczny. Ja się nie nudziłam czytając tą książkę więc myślę że młodzi czytelnicy także nie będą się nudzić. Ps. Obecnie testuje na czternastolatku 😉.

Szukacie prezentu pod choinkę? To jest właśnie coś dla Was. Zapraszam do sięgnięcia po książkę.

Dobrego dnia kochani.

Podczas zakładania szpicu na drzewko...

Czas na kolejne śledztwo.
Tym razem młodzi detektywi wezmą na tapet "szkolną choinkę". Kto jest winny zaginięciu choinki? Co ukrywa trener Bombka?
Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w książce. Wraz z Kasią, Wojtkiem i Karolem wyrusz na poszukiwanie prawdy. Emocji i nieprzewidzianych zwrotów akcji nie zabraknie. Prawda nie zawsze jest tak oczywista jak nam się na początku wydaje.
Do szkoły, w której prym wiodą detektywi wracam zawsze z wielką przyjemnością. Polecam zarówno dla małych jak i dużych. Wiek nie ma znaczenia zabawa należy się każdemu.
Polecam serdecznie ❤️
Ps. Idealna na mikołajkowy prezent.📖

Czas na kolejne śledztwo.

Dzień dobry w ten deszczowy piątkowy poranek. Aura za oknem sprzyja czytaniu a jeśli do tego jest to książka o przygotowaniach do świąt i dla dzieci, to musi być dobry początek dnia. A mam tu na myśli książkę Alicji Sinickiej pod tytułem "Detektywi z podstawówki. Tajemnica trenera Bombki" od wydawnictwa Skarpa Warszawska. W szkole zaczynają się przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Kilku uczniów zostaje wybranych do udekorowania szkolnej choinki, ale niestety od początku wszystko idzie nie tak jak powinno. Jedna z bardzo cennych osób, szpic ulega w stłuczeniu a w nim dzieci odkrywają kartkę z ukrytą wiadomością "choinki w tym roku nie będzie". Początkowo nikt nie bierze na poważnie tej wiadomości aż do momentu, gdy szkolna choinka faktycznie znika. Biuro detektywistyczne KASZ i HEN ma kolejną sprawę do rozwiązania. Czy uda im się odnaleźć sprawcę? Co z tym wszystkim wspólnego ma trener Bombka? Jest to rewelacyjna podróż pełna tajemnic, zwrotów akcji i młodych detektywów. Autorka pokazuje, że razem możemy wiele zdziałać. Do tego ładne ilustracje i śledztwo umiejscowione w okolicach świąt gwarantuje genialną książkę dla dużych i małych.

“Wciągająca, zabawna i pełna zwrotów akcji historia szkolnych przyjaciół, dla których prawda jest zawsze najważniejsza”. Tymi słowami rozpoczyna się opis książki i ja się z nimi w stu procentach zgadzam.

Gdy Święta zbliżają się wielkimi krokami pora ubrać choinkę. Tradycją w szkole jest by robili to czwartoklasiści, dwoma osobami wytypowanymi do tego zadania z klasy czwartej “a”, są Kasia i Karol. W trakcie strojenia drzewka zdarza się drobny wypadek. Karol upuszcza szpic, a z ozdoby wypada kartka z tajemniczą wiadomością “W tym roku choinki nie będzie”. Młodzież zastanawia się przez chwile nad znaczeniem tego zdania, jednak choinka już stoi w holu przecież jest za duża by zniknąć.

Gdy uczniowie pojawiają się na drugi dzień w szkole okazuje się, że drzewka nie ma.

Co stało się z choinką? Czy ktoś ją ukradł? Czy list znaleziony w szpicu ma jakieś znaczenie?
Na te pytania odpowie grupa detektywistyczna “Kasz i Hen”, a przynajmniej postara się znaleźć odpowiedzi. Kasia i Karol wyruszają do akcji.

Cudowna powieść, która wciągnie małych detektywów. Moje córki przepadły do tego stopnia, że zaczęłam od nich słyszeć “mamo, jeszcze jeden rozdział”, cóż zrobić, trzeba więc czytać, by szybko odkryć prawdę.

Jesteśmy zachwycone tą powieścią i powiem szczerze, że sama czerpałam wielką przyjemność z tej lektury. To idealny pomysł na prezent dla małych czytelników.

• Audio
  • Chcę kupić