Patronaty tygodnia (21-27.10.2019)

LubimyCzytać LubimyCzytać
21.10.2019

Od romansu przez literaturę młodzieżową, komiks, powieść historyczną, thriller po fantastykę – premiery tego tygodnia odpowiadają na zróżnicowane zapotrzebowania czytelników. Najciekawsze z nich znajdziecie z pieczątką lubimyczytać.pl na okładce. Szukajcie jej na książkach Tess Gerritsen, Ałbeny Grabowskiej czy Agnieszki Stelmaszyk! 

Patronaty tygodnia (21-27.10.2019)

„Powiedz życiu tak, Lili”, Anna H. Niemczynow (wyd. Filia)

Lilianna Berg jest niepoprawną poszukiwaczką szczęścia bez powodu. Głęboko wierzy, że przyszła na świat po to, aby czerpać radość pełnymi garściami i obdarowywać nią innych.

Mimo codziennych trosk, w każdym doświadczeniu potrafi odnaleźć coś wartościowego. Nie buntuje się przeciwko temu, czego doświadcza, lecz dziarsko płynie z prądem życia.

Bo aby było ono piękne, trzeba mówić TAK. Trzeba być elastycznym na to, co nam przynosi, i trzeba wierzyć, że kocha nas takimi, jacy jesteśmy. BO JESTEŚMY CUDEM!

Spotkanie z radosną i pogodną Lili dodaje odwagi, energii i mocy do tego, aby wreszcie wyjść z cienia. Bo życie jest tylko jedno i tylko od nas zależy, czy przyjmiemy dary, jakie chce nam ofiarować.

Przestań się buntować. Powiedz TAK i żyj pięknie. Tak jak Lili i jej barwni przyjaciele.

W książce znajdziesz 52 iluminacje!
Sugestie nowych zachowań, postaw i działań, które wprowadzone w życie, znacznie wpłyną na jego jakość.

„Strażniczka”, Shannon Messenger, tłumaczenie: Monika Nowak (wyd. IUVI)

Harry Potter i Percy Jackson na pewno znają już Sophie Foster – ta trójka zmieniła świat. Czas na Ciebie!
Bestsellerowa seria „Zaginione Miasta” – wznawiana, tłumaczona i sprzedawana w wielotysięcznych nakładach – wreszcie trafia do rąk polskich czytelników.
Sophie ma pewien sekret – umie czytać myśli innych ludzi. I nie ma pojęcia dlaczego. Zawsze jednak uważała, że te zdolności na pewno da się jakoś logicznie wytłumaczyć. Do czasu gdy poznaje Fitza, tajemniczego chłopaka, który pojawia się nie wiadomo skąd i również czyta ludzkie myśli.
Wkrótce Sophia dowiaduje się szokującej prawdy: świat ludzi nie jest jej prawdziwym domem. W mgnieniu oka musi zostawić za sobą wszystko, co do tej pory znała i kochała – w tym swoją rodzinę – i nauczyć się zasad panujących w świecie Zaginionych Miast (a nie wszyscy są tam zachwyceni jej powrotem do „domu”). Musi także dotrzeć do tajemnic tkwiących głęboko w jej pamięci – kim jest naprawdę, dlaczego przez tyle lat ukrywano ją w świecie ludzi i dlaczego jest tak ważna dla swojego nowego starego świata – zanim te informacje wpadną w niepowołane ręce osób, które są gotowe dla nich zabić…

„Charlie Hernández i Liga Cieni”, Ryan Calejo (wyd. IUVI)

Co byś zrobił, gdyby nagle zaczęły ci rosnąć rogi i pióra?
Jeśli lubisz książki o pędzącej jak burza akcji, pełne niezwykłych istot, nawiązujące do mitologii, przesiąknięte magią – jak opowieści o Percym Jacksonie czy Aru Shah – „Charlie Hernández i Liga Cieni” jest dla ciebie wymarzoną lekturą!
Charlie zawsze był dumny za swojego latynoskiego pochodzenia. Uwielbia latynoską kulturę, sztukę, a zwłaszcza baśnie i legendy – opowieściom babci zawdzięcza niemal encyklopedyczną wiedzę na temat potworów i upiorów, które od pięciuset lat rozpalają wyobraźnię dzieci z Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Łacińskiej. I chociaż babcia czasem dawała mu do zrozumienia, że w tych historiach może tkwić ziarno prawdy, Charlie podchodził do nich sceptycznie i brał za wytwór wyobraźni.
Kiedy jednak zaczęły mu rosnąć rogi i pióra – objawy niepokojąco pasujące do legendy, którą często opowiadała mu babcia – Charlie nagle zostaje wciągnięty w świat, w którym mityczne istoty będące żywym wcieleniem latynoskich legend wkraczają w jego życie. Co więcej – wydają się wiedzieć o nim więcej niż on sam.
Wkrótce Charlie orientuje się, że znalazł się w krzyżowym ogniu walki między Ligą Cieni, tajnym stowarzyszeniem legendarnych bohaterów, którzy za cel stawiają sobie ochronę Świata Żywych, a La Mano Peluda (aka Włochatą Ręką) – sprzysiężeniem złych duchów chcących przejąć władzę nad ludzkością. Mając do pomocy tylko swoją szczenięcą miłość, Violet Rey, i opowieści babci, w których kryje się wiele cennych wskazówek, Charlie musi radzić sobie w świecie, którym rządzą wiedźmy i potwory, a po nocach straszą stwory przerastające ludzką wyobraźnię. Musi sobie poradzić, jeśli chce się dowiedzieć, co się z nim dzieje i czym tak naprawdę jest, i uratować zaginionych rodziców (a może nawet i świat).

„Matki i córki”, Ałbena Grabowska (wyd. Marginesy)

Prababka, babka, matka i córka zmagają się z przeszłością. Maria podążyła za mężem zesłańcem na Sybir. Sabina była więźniarką obozu koncentracyjnego Ravensbrück, przebywała na bloku, gdzie dokonywano eksperymentów medycznych na kobietach. Magdalena straciła ukochanego i samotnie wychowywała córkę w PRL-u. Lila żyje z piętnem dziecka niekochanego i uwikłanego w tajemnice. Każda z nich mierzy się z macierzyństwem w innych okolicznościach i dla każdej jest to doświadczenie przełomowe. W domu bez mężczyzn kłębią się sekrety, niewyjaśnione historie opowiadane przez żywych i martwych. Pod wpływem tych opowieści najmłodsza z bohaterek zastanawia się, jakie dziedzictwo przekaże swoim dzieciom. Próbuje poznać przeszłość, ale co chwilę natrafia na mur niedopowiedzeń, kłamstw i przeinaczeń. Czy wystarczy oswoić własną historię, żeby przezwyciężyć strach przed bliskością?
Cztery kobiety, których losy przeplatają się z historią XX wieku. Cztery naznaczone traumą matki. Cztery córki, które borykają się z rodzinną historią i próbują odkryć własne korzenie.

„Szczypta nadziei”, Agnieszka Olejnik (wyd. Filia)

Daj się uwieść niespiesznemu rytmowi życia w cichym miasteczku Miłosna.
Zapraszamy do pięknego dworku w stylu angielskim. Odpocznij w miękkim fotelu i rozkoszuj się gorącą herbatą z nutą bergamotki.
W urokliwym dworku w Miłosnej trwają przygotowania do świąt. Ada, która leczy złamane serce, wraca na jakiś czas do dawnego mieszkania, by nabrać dystansu do tego, co łączyło ją z Igorem. Jej syn Dawid przeżywa pierwszą miłość i wreszcie znajduje przyjaźń. Monika chce odzyskać zaufanie męża i odbudować rodzinę.
Czy każdemu z nich nadchodząca Gwiazdka przyniesie wymarzone prezenty?

„Pozwól mi kochać”, Ilona Gołębiewska (wyd. Muza)

Nowa powieść autorki bestsellerowego „Podaruj mi jutro”!

Sabina Horczyńska jest kobietą sukcesu – pracuje jako wykładowca na uczelni, świetnie zarabia, cieszy się uznaniem. Jednak z dnia na dzień traci posadę i dobre imię, na które pracowała całe życie. Wszystko za sprawą oskarżenia o oszustwo i przyjęcie łapówki.

Córka namawia ją, żeby wyjechała do rodzinnego dworu na Podlasiu. Sabina nie ma ochoty odwiedzać Lipowego Wzgórza ze względu na matkę, z którą od lat żyje w konflikcie. W końcu decyduje się na wyjazd, bo matka wyrusza akurat w długą podróż. Sabina nie przypuszcza nawet, jak wielkie zmiany zapoczątkuje w jej życiu ta pozornie błaha decyzja.

Angażuje się w działalność Akademii Sztuk Anielskich, pomaga prowadzić dworski pensjonat i poznaje dwóch intrygujących mężczyzn. Pierwszy dzieli się z nią swoją niezwykłą pasją – zielarstwem. Drugiego ratuje przed niechybną śmiercią, gdy w trakcie szalejącej burzy znajduje go pobitego na poboczu drogi. Pomiędzy nimi szybko rozkwita uczucie, ale Sabina nie wie, że ten gorący romans może być dla niej tragiczny w skutkach. Musi też zmierzyć się z przeszłością. Czy przez lata żyła w kłamstwie? Czy jest winna zarzucanych jej czynów? Jakie sekrety skrywa jej matka?

Mocna, tajemnicza i przejmująca opowieść o przewrotności losu i o tym, że nic nie jest nam dane raz na zawsze. Autorka z doskonałym wyczuciem pokazuje, jak trudna może być relacja między matką i córką, jak kłótnie i ukrywane przez lata tajemnice mogą doprowadzić do rozpadu rodziny.

„Kształt nocy”, Tess Gerritsen, tłumaczenie: Jerzy Żebrowski (wyd. Albatros)

Każda kobieta, która znalazła się w tym domu, umarła w nim… Ona może być następna.
Ava Collette, próbując uciec od swojej tragicznej przeszłości, przeprowadza się z Bostonu do małego miasteczka na wybrzeżu Maine. Zamierza napisać książkę, której nie może skończyć od miesięcy. Jeśli jednak potrzebowała spokoju, to nie wybrała najlepszego miejsca do
życia. Atmosfera w wynajętym starym domu nie sprzyja pracy, pojawia się w nim regularnie tajemniczy gość, a mieszkańcy miasteczka, w którym doszło do szeregu niewyjaśnionych morderstw, mają jakieś mroczne sekrety. Coraz bardziej zaniepokojona Ava dochodzi do wniosku, że jeśli sama nie podejmie śledztwa w sprawie zabójstw – i to szybko – może się stać kolejną ofiarą.

„Zasady magii”, Alice Hoffman, tłumaczenie: Danuta Górska (wyd. Albatros)

W tej rodzinie miłość jest przekleństwem…

Wszystko zaczęło się w 1620 roku, kiedy Maria Owens została oskarżona o czary – ukarano ją za to, że pokochała niewłaściwego mężczyznę.

Kilkaset lat później w Nowym Jorku lat 60., w świecie, który zmienia się z dnia na dzień, Susanna Owens wie, że trójka jej dzieci jest niebezpiecznie wyjątkowa.

Trudna Franny, o skórze białej jak mleko i krwistoczerwonych włosach, nieśmiała i piękna Jet, która potrafi czytać w myślach, i charyzmatyczny Vincent, który odkąd nauczył się chodzić, pakuje się w tarapaty.

Od samego początku Susanna wyznaczyła swoim dzieciom sztywne granice: żadnych wędrówek w świetle księżyca, czarnych strojów, kotów, kruków, świec ani podręczników czarnej magii. A przede wszystkim: żadnych ognistych romansów!

Odwiedziny u ciotki Isabelle w Massachusetts otworzą dzieciom oczy na przeszłość ich rodziny. Na jaw wyjdą skrywane tajemnice i prawda o tym, kim naprawdę są. Po powrocie do Nowego Jorku każde z nich wejdzie na nową drogę i na swój sposób spróbuje uciec od rodzinnej klątwy. Czego by jednak nie robili młodzi Owensowie, nie mogą uniknąć miłosnych rozczarowań i uczuciowych zawodów.

„Poza kontrolą”, Kathryn Croft, tłumaczenie: Ewa Kleszcz (wyd. Burda)

Będę tutaj cały czas. Nic nie możesz na to poradzić.

Gdy Callie wychodzi za mąż za Jamesa, wdowca z dwójką dzieci, jest przekonana, że jej marzenie o założeniu rodziny wreszcie się spełniło. Nawet nie podejrzewa, że za kilka miesięcy zostanie aresztowana pod zarzutem morderstwa…

Kobieta z nadzieją patrzy w przyszłość, jednak w domu Harwellów nie układa się dobrze. Synowie Jamesa nie akceptują macochy i robią wszystko, by zamienić jej życie w piekło, a sama Callie ukrywa przed mężem coraz więcej sekretów, które zagrażają ich małżeństwu.

Gdy sytuacja wymyka się spod kontroli, uruchamiając ciąg niepokojących wydarzeń, Callie zaczyna się zastanawiać, czy aby na pewno jest tą samą osobą, za jaką się uważa…

„Kaligula. Wyznania szaleńca”, Michał Kubicz (wyd. Książnica)

Kaligula – któż nie słyszał o „szaleńcu na tronie”? Uosobieniu despotii, okrucieństwa i seksualnych dewiacji… Dziś jego imię przywodzi na myśl kazirodcze stosunki z siostrami, uwodzenie cudzych żon na oczach mężów i ulubionego konia mianowanego konsulem. Kaligula to synonim władcy czerpiącego sadystyczną satysfakcję z wymyślnego zadawania śmierci; człowieka, który sam ogłosił się bogiem.

Jaki naprawdę był Kaligula?
Michał Kubicz w swojej najnowszej książce przedstawia historię widzianą z perspektywy cesarza. Świat otaczający Kaligulę jest skomplikowany i okrutny. Młody cesarz musi stawić czoła nie tylko potężnym przeciwnikom, ale także zmagać się z fałszywymi przyjaciółmi i nielojalnymi poddanymi. Lecz nade wszystko musi zmierzyć się z demonami własnej przeszłości.
„Kaligula” to porywająca opowieść, ukazująca cesarza w sposób wielowymiarowy i daleki od uproszczeń, zmuszająca do dostrzeżenia w nim kogoś więcej niż tylko groteskowego, krwawego tyrana folgującego swym zachciankom i nadużywającego powierzonej władzy. Po tej lekturze każdy dostrzeże w Kaliguli człowieka i będzie musiał sam odpowiedzieć na pytanie: czy rzeczywiście był potworem?

„PS Kocham Cię na zawsze”, Cecelia Ahern, tłumaczenie: Anna Krochmal, Robert Kędzierski (wyd. Muza)

Akcja „PS Kocham Cię na zawsze” rozpoczyna się siedem lat po śmierci Gerry’ego. Jego żona Holly Kennedy poukładała swoje życie na nowo. Ma stabilną pracę i zamierza zamieszkać ze swoim nowym partnerem, Gabrielem. Ciara, siostra Holly, namawia ją do udziału w podcaście, w którym miałaby opowiedzieć o swoich doświadczeniach po śmierci Gerry’ego i o listach, które jej zostawił. Ta jednak obawia się powrotu do traumatycznych wydarzeń, które zostawiła już za sobą…

Fenomen „PS Kocham Cię” sprawił, że do dziś książki Ahern sprzedały się łącznie w ponad 25 milionach egzemplarzy. Wśród nich znalazła się m.in. bestsellerowa i głośna powieść „Love, Rosie”. Książka „PS Kocham Cię” doczekała się ekranizacji z Hilary Swank i Gerardem Butlerem w rolach głównych.

„Mazurscy w podróży. Porwanie Prozerpiny. Tom 2”, Agnieszka Stelmaszyk (wyd. Wilga)

Poznawaj Europę z zakręconą rodziną Mazurskich!

Drugi tom nowej serii podróżniczo-przygodowej Agnieszki Stelmaszyk – autorki bestsellerowych Kronik Archeo. Mazurscy nigdy nie mają dość przygód i poznawania świata! Gdy tylko zaczynają się kolejne wakacje, pakują walizki i wyruszają w następną podróż. Tym razem ich marzeniem jest zobaczenie na własne oczy Oceanu Atlantyckiego, zwiedzenie Berlina, Akwizgranu, Normandii, Bretanii i kilku innych ekscytujących części Europy. Członkowie tej zwariowanej rodziny przyciągają jednak kłopoty jak magnes, więc po drodze ponownie znajdują się w samym centrum niebezpiecznej kryminalnej intrygi! Czy kiedy bunia stanie się główną oskarżoną w sprawie porwania tajemniczej Prozerpiny, Mazurskich zaczną śledzić podejrzani kowboje, a ich samochód zepsuje się w samym środku obcego kraju, rodzinie uda się bezpiecznie ukończyć podróż?

„Truciciel”, Sharon Bolton (wyd. Amber)

Druga część trylogii „Mistrz ceremonii”.

Zabiła wcześniej. Zabije znowu.
Komisarz Florence Lovelady wraca do Sabden, by spełnić obietnicę daną umierającemu Larry’emu Glassbrookowi, seryjnemu mordercy, którego sama posłała do więzienia. W pobliżu domu dziecka znaleziono szkielety czwórki dzieci i Larry uporczywie twierdzi, że szczątki nie pochodzą z dalekiej przeszłości. Larry umiera i jego córka Cassie może teraz bez przeszkód odwiedzić rodzinne miasteczko, aby na nowo podbić serce swojej miłości z dzieciństwa. Cassie nie cofnie się przed niczym, żeby odzyskać ukochanego.

Kiedy obie kobiety zjawiają się w miasteczku, w którym przed trzydziestu laty nieomal straciły życie, na jaw wychodzą skrywane od dawna tajemnice. Tajemnice, które mogą zniszczyć wszystkich…

„Cieplarnia”, Brian W. Aldiss (wyd. Rebis)

Ponura, lecz hipnotyzująca wizja przyszłości naszej planety – jedna z najlepszych w całej fantastyce!

Ziemię, tkwiącą nieruchomo pod palącym światłem umierającego powoli Słońca, pokrywa nieprzebyta dżungla rozrośniętego do planetarnych rozmiarów figowca. Bezlitosną walkę z bogactwem agresywnych, zmutowanych roślinnych form życia przeżyły tylko nieliczne zwierzęta i zdegenerowany, coraz rzadziej występujący człowiek. Czy związek z myślącym grzybem pozwoli mu przetrwać?

„Złoty Berlin”, Arne Jysch, tłumaczenie: Anna Kierejewska (wyd. Marginesy)

Adaptacja powieściowego bestsellera, który stał się podstawą najdroższego w historii niemieckiego przemysłu filmowego serialu: przemoc, seks, narkotyki i ukryty skarb.

Berlin, rok 1929. Komisarz Gereon Rath z powodów dyscyplinarnych zostaje przeniesiony z Kolonii do Berlina. Tu Złoty trafia do wydziału zajmującego się sprawami obyczajowymi, co traktuje jak degradację. Zaangażowany w sprawę szajki zajmującej się produkcją pornografii odkrywa, że jest ona bardziej skomplikowana, niż się początkowo wydawało.

„Złoty Berlin” to opowieść o korupcji, spisku i skandalu, dziejąca się na tle Berlina czasów Republiki Weimarskiej. Kraj pogrążony jest w ekonomicznym kryzysie, na ulicach co rusz dochodzi do starć z demonstrującymi „czerwonymi”, nasilają się ruchy narodowo-socjalistyczne. Ten historyczny thriller jest adaptacją bestsellerowego cyklu kryminalnych powieści Volkera Kutschera, który zainspirował powstanie najdroższego serialu w historii niemieckiego przemysłu filmowego.


komentarze [14]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Menia71  - awatar
Menia71 22.10.2019 11:56
Czytelniczka

"Kształt nocy" na 100%

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
WystukaneRecenzje  - awatar
WystukaneRecenzje 23.10.2019 08:22
Czytelniczka

Ja również będę ją czytać, ale martwią mnie słabe oceny. To wręcz dziwne, nie uważasz?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Menia71  - awatar
Menia71 23.10.2019 08:30
Czytelniczka

Nie czytałam jeszcze żadnej recenzji tej książki.
Żeby się przekonać jak jest naprawdę trzeba ją przeczytać. Ja zaryzykuję.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
WystukaneRecenzje  - awatar
WystukaneRecenzje 23.10.2019 08:50
Czytelniczka

ja też zaryzykuję na 100% :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Menia71  - awatar
Menia71 23.10.2019 10:43
Czytelniczka

Przyjemnego czytania w takim razie. Daj znać jaka jest Twoja opinia.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
czytamcałyczas   - awatar
czytamcałyczas 22.10.2019 08:21
Czytelnik

Grabowska i Tess to mnie na razie ciekawi.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Guzikowianka  - awatar
Guzikowianka 22.10.2019 07:36
Czytelniczka

Po przeczytaniu Apartament w Paryżu mam spore opory do sięgania po „Patronaty” ;/

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Apartament w Paryżu
czomicz  - awatar
czomicz 21.10.2019 21:06
Bibliotekarz

Cieplarnia mnie kusi okropnie. Chyba trzeba będzie ulec mendzie...
Poza tym sprawdzony Kubicz i jego Kaligula. Wyznania szaleńca

Oraz oczywiście komiks Złoty Berlin, który już wcześniej trafił na moją listę zakupienia/przeczytania.
...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
 Cieplarnia  Kaligula. Wyznania szaleńca  Złoty Berlin
Książka_koc_kot  - awatar
Książka_koc_kot 21.10.2019 18:55
Czytelniczka

„Poza kontrolą”, Kathryn Croft oraz „Truciciel”, Sharon Bolton

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Deutschland91  - awatar
Deutschland91 21.10.2019 15:55
Czytelniczka

Znalazłam dla siebie kilka ciekawych książek:
Truciciel, Kształt nocy, Poza kontrolą i Zasady magii

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Truciciel  Kształt nocy  Poza kontrolą  Zasady magii
Strzelba  - awatar
Strzelba 21.10.2019 12:48
Bibliotekarka

Czekam na Cieplarnia, mam ją na swojej liście książek do przeczytania :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Cieplarnia
Kasia b - awatar
Kasia b 22.10.2019 01:33
Czytelniczka

nie warto, zrazisz się do autora

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Strzelba  - awatar
Strzelba 22.10.2019 10:32
Bibliotekarka

Czytałam wcześniej Non stop Aldissa, spodobała mi się ta książka stad moje pozytywne nastawienie do „Cieplarni”, przekonam się czy warto było czekać czy też masz rację i nie wpasuje się w mój gust :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Non stop
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 17.10.2019 15:16
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post